BooksUkraine.com » Саморозвиток, Самовдосконалення » 21 спосіб мислити креативно 📚 - Українською

Читати книгу - "21 спосіб мислити креативно"

320
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "21 спосіб мислити креативно" автора Майкл Міхалко. Жанр книги: Саморозвиток, Самовдосконалення / Психологія / Дім, Сім'я / Бізнес-книги. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 15 16 17 ... 24
Перейти на сторінку:
Відведіть у різних містах землю для безоплатного перебування людей. І ви отримаєте такий собі «бібліотечний абонемент», що дозволятиме вам на якийсь час зупинятися в конкретному місті. Велика допомога безхатьками і тим, хто хоче подорожувати економніше.

• Батьки повинні платити за іграшки. Змініть це припущення на протилежне: «Іграшки – безплатні». Знову використайте модель з бібліотекою й надавайте на якийсь час дітям з членськими правами усілякі головоломки, ігри, відеоігри, високотехнологічні або навчальні іграшки тощо. Малюки могли б навіть бавитися іграшками протягом кількох тижнів перед тим, як повернути їх назад до бібліотеки. Такий підхід став би стимулом для розвитку дитини без необхідності мати комірчину, наповнену непотрібними іграшками.

• Стілець має висоту. Переінакшіть це на «стілець – плаский». Таке припущення наштовхує на думку про шматок повстяного матеріалу, який можна покласти, скажімо, на великий камінь або повалене дерево і так зробити стілець.

• Усі ігри – змагальні. Змінімо це припущення на протилежне й отримаємо гру, що потребує співпраці. Скажімо, двоє хлопців різного віку й навиків грають у бадмінтон. Старший хлопець грає значно ліпше, ніж молодший і виграє кожен гейм. Молодший хлопець – знеохочений і відмовляється далі грати. Оскільки розвага для старшого хлопця тепер закінчується, то постає питання: як домогтися участі молодшого в подальшій грі? Той, хто використовує звичну схему, запропонує старшому хлопцеві давати молодшому фору або переконати його, що він не так уже й легко здався. Але, змінивши припущення на протилежне, ми можемо перетворити гру на співпрацю, поставивши за мету якнайдовше тримати волан у повітрі.

Припустімо, переді мною стоїть завдання: «Яким чином можна створити новий вид підприємницької діяльності, пов’язаний з аеропортами та залізничними вокзалами?»:

• в аеропортах та залізничних вокзалах перебувають люди, що подорожують від одного пункту призначення до іншого;

• літаки та поїзди постійно прибувають і відправляються;

• люди від’їжджають, довго не затримуючись.

А тепер я змінюю ці твердження на протилежні:

• в аеропортах та залізничних вокзалах перебувають люди, що не подорожують від одного пункту призначення до іншого;

• літаки та поїзди не прибувають і не відправляються;

• люди від’їжджають із затримками.

Тепер я маю зовсім інший погляд на завдання. Можливо, я зміг би зайнятися підприємницькою діяльністю з обслуговування пасажирів, що затримались у зв’язку з поганою погодою, страйками, запізненням на літак або потяг, як і пасажирів, чий рейс відклали, або тих, хто повинен зробити пересадку й хоче відпочити – людей, які з різних причин затрималися в аеропорту чи на вокзалі. Їм треба десь зупинитися, але вони на хочуть чи не можуть покинути термінал.

Ідея. Капсульний готель, у якому надаються основні побутові зручності в модульному, складеному вигляді, зі спільними двоярусними або триярусними купе в стилі готелів «Пульман». Кожна капсула має телевізор, радіо, будильник і світло для читання. Також відвідувачі можуть користуватися спільним душем. На рецепції двадцять чотири години на добу перебуває готельний працівник, який на прохання відвідувачів видає бритву, мило, зубну пасту й щітку тощо. Тож ціна за добу проживання виявиться на 50 відсотків нижчою, ніж у будь-якому готелі при аеропорту, до того ж з’явиться можливість платити погодинно, скажімо, 10 доларів за годину. Такі готелі вже давно функціонують у Японії і є дуже популярними.

Капсули мають конструкцію, яку легко мити й підтримувати в належному стані. А оскільки вони складані, то їх легко перенести в інше місце. Також їх може винаймати міська рада для тимчасового розміщення безхатьків або людей, що залишилися без даху над головою через пожежі або повені.

Малюнок на наступній сторінці – це сходи Шрьодера. Вони ведуть у протилежний бік, якщо їх перевернути догори ногами.

Так само думки можуть піти в інший бік і привести до нової ідеї. Розглянемо, наприклад, уявлення про те, що банки надають позики людям на купівлю землі. А тепер змінімо це припущення на протилежне й отримаємо: «Люди віддають землю в користування банкам». На яку думку може наштовхнути це припущення? Про що ви подумаєте?

Ідея. Власники землі, що не використовується, укладають угоду, відповідно до якої вони віддають землю в користування банку з метою забудови. Банк віднаходить джерела фінансування, наймає будівельників, бере в оренду землю й управляє нею; а власник землі регулярно отримує від банку дивіденди за користування його майном. У кінці обумовленого угодою терміну власність повертається до власника. Завдяки зміні вихідного припущення на протилежне можна отримати взаємну вигоду, надавши банку позику у вигляді користування землею.

На закінчення розділу

Уявіть собі клітку з п’ятьма мавпочками. Всередині клітки висить банан на мотузці, а під ним є драбина. Незабаром якась із мавп підійде до драбини й підійметься нею до банана. Щойно вона доторкнеться банана, оббризкайте всіх мавп крижаною водою. За якийсь час інша мавпа зробить спробу й отримає той самий результат – решта мавп знову будуть оббризкані крижаною водою. І вже невдовзі, щойно черговій мавпі схочеться вилізти на драбину, решта мавп не дадуть їй цього зробити.

Тепер відключіть холодну воду. Заберіть одну мавпочку з клітки, замінивши її іншою. Нова мавпочка побачить банан і схоче вилізти на драбину. На її превеликий подив, на неї накинуться всі інші мавпи. Після наступної спроби та чергового нападу вона вже знатиме: щойно спробую вилізти на драбину – на мене нападають.

Потім заберіть ще одну з тих перших мав і знову її замініть новенькою. І ось ця вже новенька також спробує вилізти на драбину й одразу зазнає нападу. І як не дивно, але та попередня новенька візьме участь у її покаранні і то з великим завзяттям.

Знову ж таки, замініть третю мавпочку новенькою. Вона підійде до драбини і також зазнає нападу. Дві з чотирьох мавпочок, що на неї нападатимуть, не мають найменшого уявлення, чому їм не дозволяється вилазити на драбину або чому вони долучаються до побиття найновішої мавпочки. Після заміни четвертої та п’ятої мавпочки новенькими в клітці вже не буде жодної мавпочки, на яку бризкали крижаною водою. Але жодна з них не підійде до драбини. Чому? А тому що тут так заведено.

Не будьте такою мавпочкою. Кидайте виклик будь-якому припущенню.





Розділ шостий. До останнього гвинтика

Того, що єдиний, розділи.

Сунь-цзи

Уявіть собі, що потрібно зробити ремонт у багатокімнатному будинку. Кожна з кімнат – невід’ємна частина функції цілого будинку, але ми схильні думати про «будинок» загалом, а не про будівлю, що складається з багатьох різних кімнат.

Але кожна з кімнат відокремлена від інших, тому можна про них думати як про окремі приміщення: спальня, ванні кімнати, гараж, вітальня, кабінет, кухня тощо. Якщо так про них думати, то вони є окремими ознаками та властивостями, які вкупі складають будинок.

Для зміни призначення будинку аж ніяк не потрібно його зносити й будувати інший. Потрібно зосередитися не на «будинку», а на окремих «кімнатах» і за один раз змінювати лишень одну з них. Ось так, змінюючи кімнату за кімнатою, ви зможете перетворити великий будинок, що складається з багатьох кімнат, на особняк.

Кожна проблема – будинок з багатьма кімнатами. З метою стимуляції нових ідей окресліть і складіть список різних складових завдання й почергово працюйте над розв’язанням кожної.

Уявіть собі, що малюнок унизу – це ваше завдання в сукупності, де кожен квадратик – це його складова. Тепер скажіть, скільки квадратів ви бачите на малюнку?

1 ... 15 16 17 ... 24
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «21 спосіб мислити креативно», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "21 спосіб мислити креативно"