Читати книгу - "Мерзенна сила"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Як каже один із сучасних авторів, часто десь треба спорудити вівтар тільки для того, щоб небесний вогонь міг зійти на землю деінде. — див. Чарльз Вільямс, «Він зійшов з неба» (1938), розділ 2.
Ослячу голову ми отримуємо, коли потрапляємо в ліс до фей. — див. третю дію Шекспірового «Сну літньої ночі».
Абсолютно правий був Сем Веллер, коли назвав пана Піквіка янголом у гетрах! — йдеться про героїв Дікенсових «Посмертних записок Піквікського клубу».
«La trahison des clercs» (франц.) — «Зрада клерків», заголовок опублікованої у 1927 р. книги французького письменника Жюльена Бенда (1867—1956). Під «клерками» маються на увазі інтелектуали, освічені представники сучасного автору покоління, зокрема, у Франції й Італії, які зрадили ідеали епохи Просвітництва і не зуміли протистояти зростаючій хвилі націоналізму й ірраціоналізму.
XVII.6
…sine Cerere et Baccho — фрагмент латинського вислову Sine Cerere et Libero (Baccho) friget Venus («Без Церери і Вакха Венера мерзне», тобто «Без їжі і питва кохання холоне») з комедії «Євнух» римського комедіографа Теренція (бл. 190–159 до Р.Х.).
«Бо більше, ніж звичайно, до землі наблизилась…і всіх вона доводить тут до божевілля» — трохи змінена цитата з Шекспірового «Отелло» (V, 2, 113—114); насправді Отелло говорить не про Венеру, а про Місяць.
«So geht es in Snutzeputzhausel, da singen und tanzen die Майзеї!» (нім.) — «Стоїть собі як писанка хатка, в ній танок ведуть мишенятка»; два рядки з німецької пісні невідомого автора XVIII ст., опублікованої у 1807 р. у «Збірці німецьких народних пісень» (Sammlung deutscher Volkslieder), укладеній Й. Ґ. Бюшінґом і Ф. Г. фон дер Гаґеном.
XVII.7
… «дорогий і для землі, і для життя» — Шекспір, «Ромео і Джульетта», 1,5,47.
Уклав примітки Андрій Маслюх
Примітки (виноски)
1
Отакої… добре, нехай (фр.).
(обратно) 2Не пахне (лат.). Детальніші пояснення див. у примітках наприкінці книжки.
(обратно) 3Так (іт.).
(обратно) 4Ось (іт.).
(обратно) 5Свист батогів і залізних кайданів волочених брязкіт (лат.). Детальніші пояснення див. у примітках наприкінці книжки.
(обратно) 6Fisher-King (у перекладі з англ. — Король-Рибалка) — один із персонажів легенд артурівського циклу. Детальніші пояснення див. у примітках наприкінці книжки.
(обратно) 7Разом ідіть до мети (лат.). Детальніші пояснення див. у примітках наприкінці книжки.
(обратно) 8Coeur Hardi — Хоробре Серце (фр.).
(обратно) 9Учителю Мерліне, наймудріший із британців, що володієш тайнами тайн… приймаємо тебе в нашому домі з радістю, яку годі передати словами. Ти побачиш, що й ми трохи обізнані з великим мистецтвом… і, якщо можна так сказати… (лат.).
(обратно) 10Е-е… пане, я жодним чином не хотів би хоч трохи тобі… е-е… заважати. Але, з твого дозволу… (лат.).
(обратно) 11Стій. В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, скажи мені, хто ти і навіщо сюди прийшов (лат.).
(обратно) 12Fate — феї (іт.); longaevi — ті, що довго живуть (лат.). Детальніші пояснення див. у примітках наприкінці книжки.
(обратно) 13Venia tua — з твого дозволу (лат.).
(обратно) 14Venia vestra — з вашого дозволу (лат.).
(обратно) 15Хто зневажить Слово Боже, позбудеться й слова людського (лат.).
(обратно) 16Вставай, бідолахо (лат.)
(обратно) 17Зрада клерків (фр.). Детальніші пояснення див. у примітках наприкінці книжки.
(обратно) 18Без Церери і Вакха (лат.). Детальніші пояснення див. у примітках наприкінці книжки.
(обратно) 19Стоїть собі як писанка хатка, в ній танок ведуть мишенятка (нім.). Детальніші пояснення див. у примітках наприкінці книжки.
(обратно)!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мерзенна сила», після закриття браузера.