Читати книгу - "Ярмарок нічних жахіть"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
171
Мікі Чарльз Мантл (1931–1995) — грав у Головній бейсбольній лізі за «Нью-Йорк Янкіз» центрофілдером та гравцем першої бази.
172
Александр Еммануель «Алекс» Родріґез (нар. 1975) — інфілдер «Нью-Йорк Янкіз».
173
Баррі Леймар Бонс (нар. 1964) — лівий філдер, який відіграв 22 сезони в Головній бейсбольній лізі за команди «Піттсбурзькі пірати» та «Гіганти Сан-Франциско».
174
Джордж Фредерік Вілл (нар. 1941) — американський газетний колумніст та політичний коментатор. Має Пулітцерівську премію за свої консервативні політичні коментарі. У 1986 р. у «Волл-стрит Джорнал» його назвали «можливо, найвпливовішим журналістом Америки».
175
Шорт-стоп — гравець захисту, що перебуває між другою та третьою базами.
176
Карл Ентоні Фурільйо (1922–1989) — правий філдер у Головній бейсбольній лізі. Грав за «Бруклінських та Лосанджелеських Доджерсів».
177
Джордж Герман Рут-молодший (1895–1948) — американський бейсболіст, пітчер та аутфілдер (один із трьох гравців команди, що обороняється; займає позицію в зовнішній частині поля, аутфілді), легенда американського спорту. За двадцять два сезони в Головній бейсбольній лізі (з 1914 до 1935 р.) виступав за три команди: «Бостон Ред Сокс», «Нью-Йорк Янкіз» та «Бостон Брейвз». За свою кар’єру встановив кілька рекордів, зокрема в його активі — 714 хоум-ранів; 2062 рази з 2213 діставався до баз. За легендою, продаж Бейба Рута «Нью-Йорк Янкіз» став причиною «прокляття» «Ред Сокс». Команда не могла виграти Світову серію понад вісімдесят років.
178
Мова йде про команду «Червоні шкарпетки» («Бостон Ред Сокс»), улюблену команду Стівена Кінга. Існують також «Білі шкарпетки» («Чикаго Вайт Сокс»). Серед гравців їх називають просто «Червоні» та «Білі».
179
Дім — база, на якій стоїть бетер і на яку він має повернутися, коли стане ранером.
180
Аут — ситуація, внаслідок якої гравець команди, що нападає, виводиться з гри до кінця інінґу.
181
Вільям Генрі Пратт (1887–1969), більш відомий під своїм сценічним іменем Борис Карлофф, — усесвітньо відома зірка фільмів жахів; здобув популярність завдяки ролі Франкенштейна в однойменній франшизі.
182
Класичний фільм жахів 1932 р. студії «Universal».
183
Кукурудзниками називають мешканців штату Небраска.
184
Лінії фол — перпендикулярні одна одній прямі лінії. Одна прокреслюється від дому до першої бази та далі до межі поля (до лінії хоум-рану), а друга — від дому до третьої бази й далі. Ці лінії існують для того, аби можна було зрозуміти, чи потрапив відбитий м’яч усередину поля (ігровий м’яч), чи вилетів за його межі (фол-бол). Але саме ігрове поле ці лінії не обмежує. Грати можна до самого паркану.
185
Дентон Тру Янг (1867–1955), більш відомий під прізвиськом Сай Янг — американський бейсболіст, що виступав у Головній бейсбольній лізі на позиції пітчера. Встановив безліч рекордів, деякі з яких досі лишаються непобитими. Отримав 511 перемог — найбільше у світі. Через рік після його смерті було запроваджено нагороду Сая Янга, яку вручають найкращому пітчерові сезону.
186
Чейндж-ап — пряма подача, у результаті якої м’яч рухається повільно, що ускладнює для бетера вибір правильного моменту для удару.
187
«Навіть не закашляєшся» — популярне рекламне гасло цигарок «Old Golds». Фраза стала відомою примовкою щодо якості всіх цигарок.
188
Лоуренс Пітер «Йоґі» Берра (1925–2015) — кетчер, менеджер та тренер, який відіграв дев’ятнадцять сезонів у Головній бейсбольній лізі (1946–1963, 1965). Усі сезони, окрім останнього, грав за «Нью-Йорк Янкіз». У 1972 р. його ввели до Національної зали слави бейсболу.
189
Інінґ — період бейсбольного матчу, під час якого команди по разу грають у захисті та нападі. Зазвичай матч складається з дев’яти інінґів.
190
Бетер — гравець команди, що нападає. Його завдання — відбити битою м’яча, який кинув пітчер. Розташовується біля дому перед кетчером.
191
Сінкер — нешвидкісна подача, один із різновидів наклболу.
192
Елстон Говард (1929–1980) — американський бейсбольний гравець, кетчер, лівий філдер. Грав за «Нью-Йорк Янкіз» та один рік за «Бостон Ред Сокс».
193
Хіт-енд-ран — прийом команди нападу, що має на меті просування ранерів. Ранер починає бігти на наступну базу, ще коли пітчер тільки планує виконувати подачу. Бетер при цьому не пропускає м’яча, а навпаки, б’є по ньому. При цьому гравці захисту не встигають вивести в аут ранера, бо намагаються вивести в аут бетера на першій базі.
194
Клоузер — пітчер, що закриває гру. Найчастіше виходить на поле в 9-му інінґу останнім, щоб закріпити успіх команди. Виходить на заміну основному пітчеру, бо навіть найпрофесійніші та найвитриваліші витримують максимум по 6–7 інінґів.
195
Пітчерська гірка — місце, на якому розташовується пітчер, коли подає м’яча на дім.
196
База — одна з чотирьох точок на полі, до яких послідовно має доторкнутися ранер, щоб виграти очко.
197
Ноу-хітер — завершена гра, у якій команда, що атакувала принаймні дев’ять інінґ ів, не змогла зробити жодного хіта. Пітчер, який не дає команді суперника досягнути успіху, «кидає ноу-хітер». Це дуже рідкісне досягнення для пітчера (з 1875 року зафіксовано всього 285 ноу-хітерів).
198
Хіт — удар, при якому відбиваючий досягає бази. Якщо цій вдалій пробіжці передувала помилка з боку команди захисту, то хіт відбиваючому не зараховується. А якщо відбиваючий, вдало добігши до першої бази, рушає до другої та третьої, але не встигає, — йому все одно зараховується хіт.
199
«Бембі» («Bambi») — класичний мультфільм Волта Діснея. Робота над стрічкою почалася 1936 р. та тривала аж до 1942 року. Екранізація однойменної книги Фелікса Зальтена 1923 року. У 1948 р. картина здобула премію «Золотий глобус». Також «Бембі» був найулюбленішим мультфільмом Волта Діснея. За результатами недавнього опитувння «Los Angeles Business», «Бембі» був визнаний найкращим діснеєвським мультфільмом.
200
Флай — удар, при якому м’яч підлітає високо в повітря, жодного разу не торкнувшись землі. Досвідчені гравці в більшості випадків ловлять такий м’яч легко (м’яч піймано — аут бетеру). Доки м’яч летить, усі ранери мають лишатися на своїх базах, захоплених до подачі пітчера.
201
Бол — м’яч, який пітчер подав поза зоною удару, тому бетер його не відбив. Після чотирьох болів пітчера однією серією бетера пропускають на першу базу.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ярмарок нічних жахіть», після закриття браузера.