BooksUkraine.com » 📖 Публіцистика » Гірка правда 📚 - Українською

Читати книгу - "Гірка правда"

179
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Гірка правда" автора Віктор Варфоломійович Поліщук. Жанр книги: 📖 Публіцистика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 166 167 168 ... 191
Перейти на сторінку:
емісарами з Галичини.

Пише мені близька особа з України про сучасний стан українського народу: Мабуть, Господь Бог покарав нас за минуле. Вже нема в що зодягтися, скоро й голод може нас виморити.

Визнаймо вину наших братів-виродків! Відмежуймо себе від їхніх злочинів! Просімо прощення не тільки в польського народу, але передусім в Господа Бога, в Ісуса Христа, якщо ми християни, пам'ятаючи, що без покаяння немає прощення.

Скажімо світові правду, хоч вона така гірка. Моя сповідь є першим кроком у цьому напрямку.

Торонто, 1992 р.

Пояснення деяких абревіатур

АБН Антибільшовицький Блок Народів: офіційно не відомо ким фінансована організація, формальним засновником якої була ОУН-б, до складу входять крайнє націоналістичні елементи з різних країн. Вперше назовні почала діяти 1949 р. в Единбурзі, Шотландія.

ДЦ УНР Державний Центр Української Народної Республіки: подоба УНР за кордоном, після II світової війни опанований ОУН-м. 1992 р. перестав діяти.

ІСНО Ідеологічно Споріднені Націоналістичні Організації: організаційна надбудова ОУН-м, виступає також під назвою СКР ІСНО, тобто Світова Координаційна Рада ІСНО.

КУК Конгрес Українців Канади: парагромадська організація у Канаді, опанована й контрольована українськими націоналістами.

КУН Конгрес Українських Націоналістів: мутація ОУН-б на Україні, очолювана Славою Стецько. Організація реєстрована як легальна.

КУППО Конференція Українських Політичних Партій і Організацій: ефемерна організація, на терені якої фракції ОУН намагалися погоджувати спільну лінію щодо загальних напрямків політики ОУН.

ОУН Організація Українських Націоналістів: заснована 28.1. - 2.ІІ.1929 р. у Відні.

ОУН-б фракція ОУН бандерівців, постала 1940 р.

ОУН-м фракція ОУН мельниківців.

ОУН-з фракція ОУН, яка постала 1954 р. після розколу в ОУН-б. Називають її також "двійкарями" від дуумвірату Лев Ребет і Зенон Матла, а ще називають її "угаверівці".

ОУН-Р те саме що й ОУН-б.

ЗЧ ОУН те саме що й ОУН-б.

ОУН-с те саме що й ОУН-м.

ОДВУ Організація Державного Визволення України: парагромадська організація ОУН у Сполучених Штатах, тепер контрольована ОУН-м.

ПУН Провід Українських Націоналістів: головний орган ОУН, після розламу в ОУН головний орган ОУН-м.

РП ОУН Революційний Провід ОУН: головний орган ОУН-б.

СКВУ Світовий Конгрес Вільних Українців: організація світового (західного) масштабу як надбудова українських націоналістів.

СКВ Самооборонні Кущові Відділи: озброєні (часто вилами, дрючками, ножами) відділи, до складу яких входили місцеві селяни, підлеглі ОУН-УПА.

СБ ОУН Служба Безпеки ОУН: орган терору ОУН, після розламу ОУН-б.

УАКРада Українська Американська Координаційна Рада: парагромадська надбудова ОУН-м у США.

УДР Українське Державне Правління: орган ОУН-б що намагався втримати тяглість "державності", створеної ОУН-б 30.06.1941 р. у Львові.

УЦК Український Центральний Комітет: легальна організація що діяла в Генеральній Губернії, постала 1941 р. у Кракові, очолювана Володимиром Кубійовичем, контрольована ОУН-м, співтворець СС дивізії "Галичина".

УДК Українські Допомогові Комітети: теренові організації УЦК, що діяли в Генеральній Губерні, зокрема в Холмщині й на Підляшші.

УНДО Українське Національно-Демократичне Об'єднання: українська політична партія, що діяла в міжвоєнний період в Польщі з центристських позицій.

УНК Український Національний Комітет: ефемерний орган що постав 15.III.1945 р. в Берліні, очолюваний полк. Павлом Шандруком. Спроби покликання до діяльністі УНК були напередодні гітлерівської агресії на СРСР в Кракові, також у Львові після припинення "Акту ЗО червня", також у Києві.

УHP Українська Народна Республіка: українська держава, проголошена 22 січня 1918 р. в Києві.

УНО Українське Національне Об'єднання: парагромадська організація ОУН у Канаді, тепер контрольована ОУН-м.

УГВР Українська Головна Визвольна Рада: утворення ОУН-б, що мало свідчити, що це рід парламенту. Постала 1944 р. в липні в лісах Сдіного Бескиду.

УПА Українська Повстанська Армія.

УHPA Українська Народно Революційна Армія: назва відділів Тараса Бульби-Боровця від серпня 1943 р.

орган ОУН. УНСО Українська Національна Самооборона: Підпорядковані ОУН-УПА відділи селян в Галичині, відповідник СКВ на Волині.

УНА Українська Національна Армія: армія, яка мала неначе постати після створення 15.111.1945 р. УНК в Берліні. Не постала, бо не було вже на це часу. Ядром УНА мала стати СС дивізія "Галичина", але вона до останньої хвилини війни воювала в рамках "Ваффен-СС" під командуванням генерала СС і гітлерівського штабу.

УККА Український Конгресовий Комітет Америки: організаційна надбудова ОУН-б у Сполучених Штатах.

УВФ Український Визвольний Фронт: організаційна надбудова ОУН-б світового масштабу.

УВФ Український Визвольний Фонд: складова частина УНО в Канаді, яка займається збиранням фондів для ОУН-м.

УРП Українська Республіканська Партія: мутація ОУН-м на Україні.

УРКП Українська Республіканська Консервативна Партія: фрагмент мутації ОУН-б на Україні.

ВЗУН Великий збір Українських Націоналістів, найвищий

ЗУЗ Західноукраїнські Землі: території на захід від ріки Збруч, до яких ОУН зараховує також "Закерзонську Україну", тобто Лемківщину, Холмщину й Підляшшя.

Примітки

Частина І

ЗЛОЧИННІСТЬ ОУН

Розділ 1 - Потреба правди

1. Jan Lukaszow (Tadeusz Andrzej Olszanski): Zeszyty Historyczne, Instytut Literacki, zeszyt 90, Paryi, 1989

2. Feliks Budzisz: "Obowiazek pamieсі", "Gazeta Gdanska", 9.IV.1990; Zdzisiaw Jagodzinski: "Morituri viventes obligant", "Tydzien Polski", 3.XI.1990, Londyn

3. Akt Koncowy Bezpieczenstwa і Wspolpracy w Europie, Warszawa, 1990

4. Петро Мірчук: "УПА 1942 - 1952", Мюнхен, 1953.

5. "Віднова", №

1 ... 166 167 168 ... 191
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Гірка правда», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Гірка правда"