BooksUkraine.com » Публіцистика » Стів Джобс 📚 - Українською

Читати книгу - "Стів Джобс"

173
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Стів Джобс" автора Волтер Айзексон. Жанр книги: Публіцистика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 167 168 169 ... 203
Перейти на сторінку:
Стіва Джобса» в он-лайновій пародії). Gizmodo вийшов зі статтею під назвою «Вісім речей, через які iPad — це відстій» (немає багатозадачності, немає фотоапарата та відеокамери…). Навіть сама назва пристрою стала предметом насмішок у блоґосфері, з елегантними коментарями про жіночі продукти гігієни (англ. pad також означає «підкладка». — Прим. пер.). Гештеґ «#iTampon» став одним із трьох найбільш використовуваних у мікроблоґах Twitter того дня.

Білл Ґейтс також висловив своє розчарування.

— Я досі вважаю, що певна суміш інтеграції мовлення й даних, стилоса й справжньої клавіатури — іншими словами, нетбук, — буде найбільш ходовим товаром, — сказав він Бренту Шлендеру. — Тож це не те саме, що було, коли я сидів на презентації iPhone і казав: «О Боже, Microsoft цілилася недостатньо високо». Це гарна читалка, але в ній немає нічого такого, що би змусило мене сказати: «І чого не Microsoft до цього додумалася?».

Він продовжував наполягати, що майкрософтівський підхід із використанням стилоса для вводу даних переважатиме.

— Я передбачав створення таблетки зі стилосом протягом багатьох років, — сказав він мені. — Зрештою, тут пан або пропав.

У вечір після презентації Джобс був роздратований і подавлений. Ми зібралися за його кухонним столом на вечерю, а він ходив туди й назад, переглядаючи електронні листи й веб-сторінки на своєму iPhone.

— Я отримав близько восьмисот електронних повідомлень за останні двадцять чотири години. У більшості з них люди скаржаться. Там немає USB-виходу! Нема того, нема сього. Деякі з них звучать приблизно так: «Та пішли ви к бісу, як можна було таке зробити?». Зазвичай я не відповідаю людям на листи, але я відписав: «Ваші батьки дуже би пишалися тим, що з вас виросло». Комусь не подобається назва iPad, і так далі. Мене то трохи пригнітило сьогодні. Такі речі можуть вибивати з колії.

Він отримав один привітальний дзвінок того дня — від глави адміністрації президента Обами, Рами Емануеля. Стів також зауважив за вечерею, що президент не телефонував йому з того часу, як обійняв посаду.

Уїдливість публіки притихла, коли iPad з’явився в продажу й люди одержали можливість потримати його в руках. Як Time, так і News Week поставили його на обкладинку. «Одна з причин, чому про продукти Apple складно писати, це те, що навколо них створюється надто багато шуму й перебільшень, — висловився Лев Ґросман у часописі Time. — Інша причина полягає в тому, що інколи ці «перебільшення» виявляються правдою». Його основним зауваженням — доволі слушним — було: «Попри те, що це чудовий пристрій для споживання контенту, він нічого не робить для того, щоби сприяти його створенню». Комп’ютери, особливо Macintosh, стали інструментами, які дозволяли людям створювати музику, відео, веб-сайти й блоґи, за допомогою яких можна було поширювати інформацію по всьому світі. «iPad зміщує акценти зі створення контенту до простого поглинання і управління ним. Це перетворює вас на німого, пасивного споживача шедеврів інших людей». Джобс прийняв цю критику близько до серця — і вирішив, що в наступній версії iPad буде те, що спонукатиме користувача до творчості.

Підпис на обкладинці NewsWeek звучав так: «Що такого прекрасного в iPad? Усе». Деніел Льоне, який раніше, після презентації, споганив його своїм коментарем про «Снукі», переглянув своє ставлення. «Моєю першою думкою, яка виникла, коли я спостерігав за демонстрацією Джобса, було, що нічого тут немає особливого, — написав він. — То просто збільшена версія iPod Touch, чи не так? Тоді мені випала можливість покористуватися iPad, і мене вразило ось що: я захотів такий самий!» Льонс, як і інші, усвідомив, що це був улюблений проект Джобса, який утілив у собі все, що той сповідував. «У нього є надприродна здібність зварганити продукт, про який ми навіть не здогадувалися, що він нам потрібен, — писав він. — Закрита система може бути єдиним способом передати техно-дзенівський досвід Apple, який зробив компанію відомою».

Більшість суперечок з приводу iPad точилося навколо питання, чи його закрите програмне забезпечення є блискучою ідею, а чи приреченою на провал. Google почав відігравати роль, схожу на ту, яку Microsoft зіграла у 1980-х роках, пропонуючи мобільну платформу Android, яка була відкритою і могла використовуватися всіма компаніями, що випускали комп’ютерне залізяччя. Fortune висвітлила одну з таких суперечок на своїх сторінках. «Немає виправдань закритості», — писав Майк Коупленд. Але його колега Джон Фортт заперечив: «Закриті системи мають погану репутацію, але вони чудово працюють, а користувачі виграють від цього. Ймовірно, жодна людина в технічному світі не довела це більш переконливо за Стіва Джобса. Зв’язавши докупи залізяччя, програмне забезпечення і послуги, а також уважно контролюючи їх, Apple постійно має можливість здійснити стрибок, опередивши своїх суперників, і випустити відточені продукти». Вони погодилися, що iPad стане найкращим випробуванням доцільності такого рішення з часів оригінального Macintosh. «Apple вивела свою репутацію затятих контролерів на абсолютно новий рівень завдяки чипові A4, який забезпечує пристрій енергією, — написав Фортт. — Купертіно тепер має повний контроль над силіконом, пристроєм, операційною системою, App Store і системою внесення оплати».

Джобс поїхав у магазин Apple в Пало-Альто незадовго до обіду 5 квітня — у той день, коли iPad надійшов у продаж. Деніел Коткі — його близький товариш із Ріда, з яким вони колись глушили коноплі, а також співробітник із часів започаткування Apple, який більше не тримав зла на Стіва за те, що той не дав йому засновницьких акцій, — також прийшов туди.

— Минуло п’ятнадцять років, і я хотів знову його побачити, — пригадував Коткі. — Я схопив його й сказав, що буду використовувати iPad як нотатник зі словами для своїх пісень. У Стіва був прекрасний настрій, і ми класно потеревенили після всіх тих років, що минули.

Пауел з їхньою наймолодшою дитиною, Ів, спостерігала за цим з кутка магазину.

Возняк, який колись був ініціатором пропозиції, щоби відкривати все, що стосувалося «залізяччя» і програмного забезпечення, продовжував переглядати цю думку. Воз — як він це часто робив — простояв усю ніч з іншими ентузіастами, чекаючи в черзі, поки відчинять магазин. Цього разу він був коло FairMall у Сан-Хосе на своєму сеґвеї (двоколісний електросамокат. — Прим. пер.). Журналіст запитав, що він думає про закритість екосистеми Apple.

— Apple саджає вас у дитячий манеж і тримає там, але в тому є і якісь переваги, — відповів він. — Мені подобаються відкриті системи, але я — гакер. Більшості людей хочеться мати пристрої, які нескладні у використанні. Геніальність Стіва полягає в тому, що він знає, як спростити речі, і для цього інколи потрібно контролювати все.

Питання: «Що на твоєму iPad?» цілком замінило

1 ... 167 168 169 ... 203
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Стів Джобс», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Стів Джобс"