Читати книгу - "Україна-Русь. Книга третя. Українська звитяга"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Нагадаємо: син Аркадія Сильвестровича — Олександр Бугай за допомогою великого українського патріота та подвижника професора Василя Васильовича Яременка 2011 року видав праці батька у книзі «Змієві вали», яка містить і ряд інших наукових та публіцистичних статей з цього питання. Ті матеріали друкувались переважно з 1969 по 1987 рік в українській і російській пресі.
Надзвичайно цікавий матеріал для аналізу та роздумів. Перегляньмо деякі сторінки книги разом. На 150 і 151-й передруковано статтю Л. Ямкового «За віки до Аскольда і Діра», з підзаголовком «Вік Змійових валів визначено». Матеріал раніше «опубліковано російською мовою у газеті «Правда Украины». — 1972. — 3 февр. (Переклад Олександра Бугая)».
Ось що повідомив Л. Ямковий ще 1972 року.
«В декількох інститутах Радянського Союзу зробили радіовуглецевий аналіз зразків деревного вугілля з валів. Перші декілька аналізів проводили на громадських засадах в Інституті геологічних наук АН СРСР і в одному з інститутів Вільнюса. Результати були сенсаційними (чого боялися в Києві та Москві. — В.Б.) — III–IV ст. н.е. Київське відділення Товариства охорони пам’яток історії і культури Української РСР у зв’язку з цим виділило кошти для подальших лабораторних аналізів, було одержано ще 32 аналізи зразків обпаленого дерева, узятого з 15 різних валів. Аналізи проводили в Інституті геохімії і фізики мінералів АН УРСР.
Результати їх — від 150 р. до н.е. до 620 р. н.е.» [206, с. 150].
Не думаймо, що московські та київські партійні бонзи і їхні толочківські лакеї після цих незаперечних доказів припинили боротьбу. Аж ніяк!
Ми вже говорили, що вони кинули на протистояння з незаперечною народною думкою своїх найманців, так званих науковців, серед яких були й М. Кучера та І. Артименко.
Послухаємо з цього приводу статтю В. Буча (це псевдонім В.А. Довгича) «Нашій державі — понад 2000 років», надруковану в книзі «Змійові вали» на сторінках 239–241.
«Вибачте на несподіваний відгук на дискусію щодо віку Змійових валів. Я був переконаний, що це пам’ятка доби Київської Русі. Ваші аргументи переконують в іншому. Питання надзвичайно зацікавило мене. Сподіваюся, що кар’єристи, псевдонауковці й бюрократичні змії повернуться в своїх кріслах головами до порушених вами питань. Як розвиваються наукові дебати нині? Де взяти карту валів?
В. Харитон, учитель історії, краєзнавець; с. Черніїв Тисменицького району Івано-Франківської області» [206, с. 239].
Цим листом-зверненням починається стаття, надрукована в журналі «Індоєвропа» за 1991 рік. Я такий факт виділив окремо, щоби підкреслити: українська історична наука на офіційному рівні настільки промосковськи сфальшована, а державні інституції настільки є «адвокатами московського імперіалізму», як писав професор Анатолій Миколайович Кіндратенко, що за 23 роки Незалежної України практично нічого не змінилося. «Толочківщина» процвітає досі.
Ось що писав шановний В.А. Довгич далі: «Це типовий відгук на кілька публікацій про Змієві вали. У чому суть проблеми? У нашій монополізованій (комуністами. — В.Б.) науці свідомо чи несвідомо фальсифікується процес творення державного організму на Київщині в І тис. до н.е. — І тис. н.е. 1974 року я написав статтю про пошуки доцента А. Бугая (нині покійного), з яким бував під час польових обстежень валів. Опублікувати нотатки вдалося лише через півтора десятиліття. Це зробив (у часи так званої перебудови — відлиги. — В.Б.) часопис «Соціалістична культура» (нині «Українська культура»). На його сторінках були також проаналізовані вісім аргументів М. Кучери та І. Артеменка, які в поширеній через канали тодішнього РАТАУ інформації обстоювали концепцію XIX ст. (суто брехливу — промосковську. — В.Б.), вже давно розвіяну покійним А. Бугаєм… Поєднуючи природничі й гуманітарні методи, він самостійно (офіційна археологія лише заважала) обстежив сотні споруд і незаперечно довів, ще на початку 70-х років: Змієві вали будувалися переважно на рубежі старої і нової діб. Радіовуглецевий аналіз, проведений у наукових закладах трьох міст, зокрема в лабораторії точного часу Інституту геології АН СРСР, засвідчив: найдавніші укріплення поблизу Києва (150 року до н.е.) тягнуться обіч села з примітною назвою Завалівка в Макарівському районі…
Отже, 1000-кілометрова система оборонних споруд навколо Києва — наша Велика стіна, яка свідчить про високий рівень матеріальної і духовної культури предків сучасного українства» [206, с. 239–240].
Офіційні українські археологи — Кучера та Артименко, підтримані з дозволу київського Політбюро усіма засобами радіо, преси і телебачення, 1991 року міцно стояли на сторожі «московського імперіалізму». Більше того, минуло понад 20 років, а державний Інститут археології АН України досі залишається розсадником давньої «толочківщини» і сповідує промосковську брехню. Хоча годується українським народом.
Послухаємо автора — В.А. Довгича далі:
«М. Кучера «спростував» у докторській монографії радіовуглецевий метод, який (це відкриття світового масштабу) просто «необ’єктивний» (таким чином, опустивши на світовому рівні українських науковців нижче плінтуса. Та ніхто особливо не протестував. — В.Б.). Під час публічної дискусії в Будинку вчених я (В.А. Довгич. — В.Б.) спробував перекопати доктора в необ’єктивності лише його власного сприйняття методу. Та марно! (отакий дуб-маргінал. Але зверніть увагу — доктор наук! — В.Б.)…
І ось через півроку після того — несподіванка. В інтерв’ю «Вечірньому Києву» директор Інституту археології АН УРСР П. Толочко заявив: мовляв, нещодавно М. Кучера дійшов висновку, що Змієві вали будувалися не лише в XI ст., а й раніше. Якщо прозрів, то як бути з авторським правом? Адже все це (так званий. — В.Б.) доктор у 70–80-х роках бездоказово заперечував, особливо 1988 року в монографії і дисертації…» [206, с. 200–201].
Шановний В.А. Довгич поставив перед академіком Петром Толочком надто простеньке запитання. Я би поставив значно радикальніше: А чи нам, українцям, взагалі потрібні такі доктори та академіки, які не визнають світових наукових досягнень? Підкреслюю — не Москві, а — Україні! Бо, зрозуміло, що Москва завжди мала свою, проімперську думку. А та рідко збігалася зі світовою.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Україна-Русь. Книга третя. Українська звитяга», після закриття браузера.