BooksUkraine.com » Езотерика » СВІДОМІСТЬ ЩАСТЯ (посібник з йоги) 📚 - Українською

Читати книгу - "СВІДОМІСТЬ ЩАСТЯ (посібник з йоги)"

179
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "СВІДОМІСТЬ ЩАСТЯ (посібник з йоги)" автора Петро Рух. Жанр книги: Езотерика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 16 17 18 ... 57
Перейти на сторінку:
стаютьжертвами власного невігластва і перетворюють життя на пекло, займаючисяпоказною благодійністю, щоб здобути собі популярність.


Різновиди світогляду



—У залежності від станів нижчої природи, під впливом яких перебуваєхвора на егоїзм душа, її світогляд може бути трьох видів: в благості, впристрасті та в невігластві. Знаходячися під перевагою одного зі станівнижчої природи, людина має відповідний тип світогляду. Характерсвітогляду людини визначається тим, які стани нижчої природи впливаютьна неї. Люди в стані благості дотримуються прогресивних ідей,спрямованих на загальне благо. Ті, хто перебувають в стані пристрасті,мають демонічні погляди. А люди в невігластві сповнені забобонів.



Навітьїжа, якій віддають перевагу різні люди, ділиться на три види згідно зістанами нижчої природи. Те ж саме відноситься і до поведінки, мови,думок та благодійності. Їжа, якій віддають перевагу люди в станіблагості, збільшує тривалість життя, проясняє свідомість, додає сил,вона здорова, корисна, приносить щастя і задоволення. Вона соковита,ніжна і приємна серцю. Надто гірку, надто кислу, надто солону, надтопряну, надто гостру, надто суху і надто гарячу їжу люблять люди у станіпристрасті. Така їжа є джерелом горя, страждань та хвороб. Неїстівнаштучна їжа смачна тим, хто перебуває в стані невігластва.



Людиу стані благості поводяться прямо, щиро і дружелюбно. Їхня моваправдива, приємна, спрямована на благо і не спричиняє занепокоєння влюдей. Їхні думки розсудливі, логічні та щасливі. Пихата поведінка абопоказна поведінка задля здобуття шани, поваги, авторитету, благоговінняз боку людей притаманна людям у стані пристрасті. Дурна та шкідливаповедінка — це поведінка людей у стані невігластва.



Благодійність,яка робиться з щирого бажання блага людям без розрахунку отримати за цеякісь привілеї, є благодійністю в стані благості. Благодійність, щоробиться з корисливою метою є благодійністю в стані пристрасті. Аблагодійність, яка приносить шкоду, є благодійністю в стані невігластва.




Мудрість і любов



Арджун спитав:


— Що таке справжнє зречення?



Усім,хто хоч щось чув про йогів, відомо, що вони практикують зречення. Усійоги, яких Арджун бачив до того, були відлюдниками, які зреклися світу.Але тепер, отримавши всі інструкції з йоги, він розуміє, що принципзречення, який дійсно є однією з засад йоги, справді має означати щосьінше. Коли Арджун попрохав навчити його йозі, він очікував, що йомубуде запропоновано зректися світу. Це саме те, чого він прагнув зсамого початку, коли опинився в кризі, яка здавалася йому нерозв'язною.Коли людина опиняється в кризі, яка здається їй нерозв'язною, вона хочепросто втекти від цієї кризи, або скоївши суїцид, або зрікшися світу.Арджун кілька разів на початку бесіди з Кришною згадував про своюготовність зректися світу, але виявилося, що йога навчає вирішуватипроблеми життя, а не тікати від них.



—Зреченням називається відмова від егоїстичної своєкорисливоїдіяльності. Відмовлятися від благодійності не можна ніколи. Існує тривиди зречення. Людина не повинна відмовлятися від безкорисливоїдіяльності, якої природно вимагає від неї її відповідальність у родиніта соціумі. Якщо, введена в оману, вона припинить цю діяльність, то ценазивається зреченням в невігластві. Коли людина відмовляєтьсябезкорисливо діяти згідно зі своєю природною відповідальністю переджиттям через те, що це надто важко, або зі страху, це називаєтьсязреченням в пристрасті. Таке зречення приведе її до деградації. Колиж людина безкорисливо робить все, що вона має робити відповідно до їїприродних ролей в житті, звільняючися таким чином від егоїзму, це єзреченням в стані благості. Мудра людина в стані благості знаходиться втакому зреченні та діє безстрашно й самовіддано на благо всіх навколосебе. Той, хто не зрікся егоїзму, постійно стикатиметься з кармою —наслідками своєї корисливої діяльності. Ті ж, хто зреклися егоїзму, неотримують наслідків корисливої діяльності, бо такою діяльністю вони незаймаються.



Тристани нижчої природи визначають три види бачення, три види діяльностіта три види виконавців. Бачення, яке дозволяє людині, поприрізноманітність різних живих істот, зріти їхню спільність, тобтобачити, що всі вони є вічними душами, є баченням у стані благості.Бачення, що різні живі істоти мають різну природу, без бачення їхньоїуніверсальної сутності, є баченням у стані пристрасті. А бачення, якеприв'язує людину до одного виду діяльності як до єдино важливого, якене дозволяє зріти реальність поза дуже вузької, обмеженої зони йогоохоплення, є баченням у стані невігластва.



Природнабезкорислива діяльність, в основі якої нема егоїстичних прив'язаностей,є дільністю в стані благості. Діяльність, яка вимагає величезнихзусиль, спрямована на здійснення егоїстичних бажань і продиктованаегоїзмом, є діяльністю в стані пристрасті. Несвідома діяльність вомані, без знання та розуміння або діяльність з застосуваннямнасильства, яка спричиняє страждання живим істотам, є діяльністю встані невігластва. Той, хто безкорисливо виконує задачі, які ставитьперед ним життя, хто діє з великою рішучістю і натхненням, кого нерозчаровують невдачі, діє в стані благості. Якщо людина хворобливоприв'язана до діяльності та її результатів, коли вона спонуканасвоєкорисливими бажаннями, якщо вона жадібна і злобна, вона перебуває встані пристрасті. Людина, занурена в некорисну діяльність, вперта йбрехлива, людина, яка ображає інших, ледаща та депресивна, перебуває встані невігластва.



Розум,здатний визначити, що добре, що погане, чого варто оберігатися, а чогоне варто, що поневолює, а що звільняє, є розумом у стані благості.Розум, який не здатний відрізнити добро від зла, перебуває в станіпристрасті. Розум, який шкідливе вважає корисним, а корисне шкідливим,є розумом у стані невігластва.



Рішучість,яка непохитна і робить людину цілеспрямованою в практиці йоги, єрішучістю в стані благості. Рішучість, яка спонукує людину прагнутиплодів релігії та своєкорисливої діяльності, вказує на стан пристрасті.А рішучість, яка не здатна звільнити людину від страху, депресії,пригніченості та омани, є рішучістю, позбавленою розсудливості, якавиникає зі стану невігластва.



Те,що спочатку здається отрутою, а в кінці стає амброзією, стан у якомулюдина пробуджується до самоусвідомлення, називається щастям ублагості. Щастя, яке спочатку здається амброзією, а в кінці виявляєтьсяотрутою, є щастям у стані пристрасті. А щастя, яке осліплює людину,ілюзорне і спочатку, і в кінці, породжене лінню та оманою, є щастям устані невігластва.



Усінепросвітлені живі істоти в цьому світі зазнають на собі вплив трьохстанів нижчої природи. Стани та якості людей свідчать про те, якоюдіяльністю їм краще займатися. Ті, кому притаманні вмиротвореність,самовладання, аскетизм, чистота, терпіння, чесність та мудрість, здатнібути добрими вчителями. Героїчні, сильні, рішучі, меткі, спритні,відважні, щедрі, ті хто вміє вести за собою, здатні бути добримиправителями. Якщо людина талановита в сільському господарстві,торгівлі, економіці та фінансах, вона буде добрим бізнесменом. Ті, хтолюбить працювати фізично і допомагати іншим, здатні бути добримиробітниками.



Займаючисядіяльністю, яка відповідає його природі, кожний може сягнутипросвітлення. Зараз я розповім тобі, як це зробити. Займаючисядіяльністю, яка відповідає його природі, кожний може сягнутипросвітлення, якщо зробить це частиною своєї практики йоги. Кращенедосконало займатися діяльністю, яка відповідає твоїй природі, ніжбездоганно виконувати роботу, яка їй не відповідає.



Можевиникнути запитання, що поганого у виконанні роботи, яка не відповідаєнашій природі, якщо ми все одно робимо її бездоганно? Якщо

1 ... 16 17 18 ... 57
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «СВІДОМІСТЬ ЩАСТЯ (посібник з йоги)», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "СВІДОМІСТЬ ЩАСТЯ (посібник з йоги)"