BooksUkraine.com » Бойовики » Усі їхні демони, Поліна Кулакова 📚 - Українською

Читати книгу - "Усі їхні демони, Поліна Кулакова"

25
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Усі їхні демони" автора Поліна Кулакова. Жанр книги: Бойовики. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 18 19 20 ... 54
Перейти на сторінку:
не був (саме оклигував після розлучення), тож виявився геть не проти згадати шкільне кохання. Віктор скидався на побитого безпритульного пса, тож спочатку Анжела його просто пожаліла, пригостила кавою. Згодом незчулася, як почали бачитися частіше. А навесні 2015 року вона привела до батьківського помешкання нового «тата Вітю» й уперше за багато років закурила.

Розділ 15

У неділю вранці дівчатка прокинулися від солодкого запаху смажених оладок. Ароматна ваніль та ромова есенція розливалися повітрям, примушуючи зголоднілі шлунки дітей буркотіти. У сім’ї Христини побутував звичай — щонеділі вся родина рано-вранці вибиралася до церкви на службу, опісля ж удома мама Галя готувала млинці з різноманітними начинками — згущене молоко, сир із родзинками чи курагою, банани з шоколадною пастою, оладки з домашнім полуничним, малиновим чи вишневим варенням, або ніжні сирники зі сметанкою. Сьогодні до церкви пішов лише Христинин батько, а як повернувся — дівчатка саме прокинулися.

— Що сьогодні робитимете, принцеси? — поцікавилася Галя у дітей за сніданком.

Подруги змовницьки перезирнулися. Тоді захихотіли.

— Та нічого особливого, — крізь сміх сказала Христя. — Відведемо Ладу додому та трішки погуляємо у дворі.

На підтвердження її слів Леся енергійно закивала головою. Тоді напхала повний рот оладок і з задоволенням узялася їх пережовувати. Варення стікало підборіддям, залишаючи липку рожеву смужку. Тітка Галя не стрималася, схопила паперову серветку і дбайливо витерла Лесине обличчя.

Дівчата ще трохи погралися з конструктором, а тоді вирушили до Лесі додому. Лада страшенно зраділа, опинившись на вулиці. Щойно її руді кудлаті лапи торкнулися пожовклої трави, яка клубочилася вздовж хідника, одразу ж щасливо загавкала. Проте коли вони підійшли до Лесиного під’їзду, сторожко загарчала, а шерсть на собачому загривку стала сторчма. Христя зойкнула й затулилася руками.

— Не бійся. Це вона на дядьків, які до нашої сусідки ходять, — пояснила Леся. — Лада не любить людей, що п’ють горілку.

Та заходити у темний під’їзд дівчатка не наважувалися. Облуплені дерев’яні двері парадного трималися на одній завісі, загрозливо перекосившись набік, а просто біля входу отиралося двійко неприємних чолов’яг у брудному дранті. Лада притиснулася до Лесиної ноги й продовжувала гарчати.

— Ану забери шавку! — гукнув котрийсь із незнайомців. — Розвели тут псярню!

Дівчата аж затремтіли від страху. Христя позадкувала і стала за спиною подруги. Проте сховатися не вдалося — Леся була на цілих дві голови нижчою і майже на п’ятнадцять кілограмів легшою за подругу.

— Я тут живу, — озвалася вона й першою заскочила в під’їзд.

Лада і Христина вбігли слідом за нею.

Переступивши поріг свого дому, Леся одразу помітила: щось змінилося. На коридорному килимку не валялися, як зазвичай, кавалки болота, нанесеного взуттям, та й саме взуття не громадилося безладною купою, а виструнчилося рівним рядком попід стіною. Коричневий паркет, що визирав з-під потертої килимової доріжки, ще був вологим після миття. У передпокої витав запах хлорки впереміш із пахощами смаженої картоплі, а з кухні долинала негучна музика.

— Це ти, доню? — у дверному отворі між кухнею й коридором вигулькнула мама. — А я тут деруни смажу... Будеш?

Лада, побачивши господиню, замахала хвостиком і побігла до неї. Тоді мигцем сховалася за її спиною. Одразу ж з кухні почувся характерний звук — собака жадібно хлебтала воду зі своєї миски. Леся, тамуючи приємне здивування, присіла навпочіпки, щоб розшнурувати свої кросівки. Тим часом мама вийшла з кухні.

— А ти хто? — звернулася вона до Христі, аж дівчинка завагалася, роззуватися їй чи стрімголов утекти на вулицю. Від вулиці таки добряче стримувала присутність стрьомних незнайомців під під’їздом.

— Я. — почала було розгублено.

— Це Христя. Моя найкраща подружка, — втрутилася Леся, наголосивши на слові «найкраща». — Ми вже поїли у Христі вдома. Діма повернувся?

— Та ні, він десь гуляє. — якось невпевнено сказала мама і хутко повернулася на кухню.

Двері до вітальні були щільно зачинені. Леся зраділа й зробила знак подружці йти за нею. Обережно, майже навшпиньки, вони прокралися до спальні наприкінці коридору. За зачиненими дверима Дмитрової кімнати, яка ще кілька днів тому належала й Лесі, не виявилося нічого незвичного — зібгана й розколошкана сірувата постіль (брат не мав звички застеляти ліжко); одяг, безладно розкиданий на стільці та на підлозі по кутках кімнати; з десяток плакатів, приклеєних скотчем на вицвілі шпалери; дерев’яне двоярусне ліжко, котре, як оповідала мама, власноруч змайстрував ще їхній рідний тато. Леся роззирнулася довкола, подумала хвильку, а тоді переконливо сказала:

— Усе на місці. Навіть його гітара.

— Гм... — замислено озвалася Христя з виглядом мудрої експертки. — То й що?

— Діма обожнює свою гітару, — пояснила Леся. — Він узяв би її з собою, якби тікав. Хіба що в гараж її не тягає, бо там брудно.

— А що він там робить?

— Машину ремонтує.

В очах Христини застрибали бісики.

— Ти знаєш, де він?

— Хто? — не зрозуміла питання Леся.

— Та гараж! — вигукнула Христинка.

Леся здригнулася й приклала пальчика до вуст, ураз зіщулившись:

— Тсс... у нас не можна так кричати. — прошепотіла, збліднувши від страху.

Вікна цієї кімнати виходили на дорогу. Зараз там був жвавий рух автомобілів, які з гуркотінням шугали туди-сюди, час від часу гальмуючи перед пішохідним переходом. А через дорогу — їхня школа. Величезна будівля на три поверхи зі світло-коричневими стінами і довгими клумбами з чорнобривцями та айстрами перед центральним входом.

— Гараж отам, — Леся показала рукою десь через дорогу. — За школою. Ходімо?

Дівчата хутко вибралися з квартири і помчали до гаражів. Обережно перетнули вулицю на світлофорі, обійшли школу, минули озеро, з острахом позираючи на перехожих, й уже за п’ятнадцять хвилин брели у бік гаражного кооперативу доріжкою, всипаною гравієм. На щастя, тут було порожньо. У неділю сюди мало хто потикався. Більшість автомобілістів удома ще від п’ятниці, і лише надвечір або ж завтра вранці серед гаражів відновиться звична метушня. Пес, припнутий на ланцюг біля хатинки сторожа, кволо задер писка на чужинок, оцінив їх сонним поглядом й, не вловивши загрози, знову влігся куняти.

— Ти знаєш, де гараж? — пошепки спитала Христя.

— Гадаю, так. Я кілька разів тут бувала з Дімою.

Леся зупинилася, покрутила головою врізнобіч й нарешті обрала напрямок руху. Довкола було тихо. Лише шурхіт гравію під їхніми кросівками, та звичний гамір міста, що долинав віддалік. Дівчатка кілька разів повертали то праворуч,

1 ... 18 19 20 ... 54
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Усі їхні демони, Поліна Кулакова», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Усі їхні демони, Поліна Кулакова"