Читати книгу - "Після злучення тварина сумна"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Через деякий час уже знайомі нам автівки люди бачили на лівому березі неподалік студії «Укртелефільм». Вони припаркувалися трохи осторонь головного корпусу. З одного джипу вийшли двоє хлопців і попрямували до центрального входу. На вахті вони щось стиха мовили на вухо охоронцю, який хотів їх зупинити, але той, затрусивши головою, пропустив їх без перешкод. Хвилин за десять повернулися до машин.
— Ну що? — крізь відкрите вікно спитав у ХЛОПЦІВ чоловік.
— Бочина... Півгодини тому її повезли у «Жуляни».
— Навіщо?
— Полетіла до Львова привітати маму зі святом.
— Ну що ж, — прорік через задумливу паузу чоловік, — мама — то святе. Коли повернеться?
— Дванадцятого поїздом Львів-Київ, о дев'ятій нуль п'ять ранку.
— Значить, зустрінемось дванадцятого. Поїхали.
— Що з квітами робити? — запитали хлопці.
— Не знаю...
Далебі, хто пам'ятає той день, може підтвердити. Зібрався цілий натовп, аби подивитися на те, як четверо молодиків вивалювали з двох джипів на землю оберемки розкішних свіжих троянд. Серед них були і пурпурні букети, і довгоногі тьмяно-криваві красуні, і ніжно-рожеві цнотливі дівчатка, і соковиті дами чайного кольору, і навіть чорні містичні троянди, мов старі відьми, виднілися проміж тих куп зеленого листя, під яким ховалися хижі пазурики гонористих леді, готових за себе постояти.
Коли джипи, скинувши дорогоцінний вантаж на землю, відчалили, натовп, мов зграя зголоднілих круків, накинувся на троянди, і за дві хвилини на тому місці лишився хіба що тонкий аромат рожевих пуп'янків.
Поїзд Львів-Київ прибув із запізненням на п'ятнадцять хвилин. З самого ранку хмари облягли місто, і з них рай у раз проривалася мжичка. Проте штовханина на вокзалі не вщухала ні на мить. Прибували поїзди з Одеси, Миколаєва, Ужгорода, Донецька. З них, навантажений клумаками, валізами і торбегами, валив заспаний скуйовджений люд.
Тільки-но поїзд загальмував, до дверей сьомого вагону підійшов високий чоловік у довгому кашеміровому пальті і став трохи осторонь, пильно роздивляючись тих, хто виходив на перон.
У повітрі носилися запахи вугільного диму, лимонаду, сирості і смоли. Звідусіль лилася з динаміків пісня Михайла Круга «Владімірскій централ», яка цього року зробила справжній фурор на всьому пострадянському просторі. Чулася говірка носильників та вітання зустрічальників. Чмокали слиняві поцілунки «в щічку», зойкали локомотиви у депо... Над Київським вокзалом плив дощовий березневий ранок.
З сьомого вагону вийшла молода, свіжа жінка в темно-синьому пальті зі срібними ґудзиками у два ряди. Волосся її, довге і золотаве, було зібрано у пучок на потилиці, а на обличчі майже не було макіяжу. Золотаві очі, які відливали зеленкуватим мерехтінням, дивилися просто і зовсім по-людськи. Нічого надзвичайного не було в тих очах.
Вона вийшла майже останньою. Побачивши її, чоловік ступив два кроки назустріч.
— Доброго ранку, — привітався чоловік. — Дозвольте вам допомогти. — І він потягнувся, щоб узяти у неї з рук невеликий шкіряний баульчик.
— Аа-а-а-а, — протягнула вона, і її обличчям війнула усмішка. — Здається, впізнала. Ви — той чоловік з нічного клубу. Це з вами я, здається, розмовляла про дежавю. Точно, точно... А знаєте, при денному світлі ви зовсім інакший...
Тепер вона теж була зовсім інакша. Десь у глибині душі чоловік сподівався, що з вагону назустріч йому вийде той самий ангел у осяйних білих шатах, з яким він розмовляв у клубі. Він розумів, що то лише мрії, проте сподівався, бодай, на маленьке диво. І воно сталося.
Вона розмовляла українською мовою! І це було для чоловіка вкрай дивно. Йому здавалося, що коли вона з ним розмовляє; то жартує. Ну не може ж людина в Києві розмовляти українською мовою! Особлива! Їй-бо, особлива!
Чоловік узяв у жінки з рук баульчик, і вони мовчки пішли до виходу з вокзалу. Дорогою вона запитала:
— А як ви мене розшукали?
Чоловік не знайшовся, що відповісти, і просто ніяково знизав плечима.
— Ясно, — сказала вона і чомусь лукаво посміхнулася.— А ви часом не з Донецька?
— З Донецька, а що?
Вона знову засміялася...
— А що всі «данєцькі» такі?
— Які?
— Ну, як би це м'яко мовити, скіфи — «угрюмиє і нєразговорчівиє»?
— Чому ви не любите «данєцкіх»?
— А за що вас любити?
— Ну, хоча б за те, що ми люди.
— Якщо людина має дві руки, дві ноги, голову, вміє жерти, злягатися, цмулити пиво та дивитися телевізор, то це ще
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Після злучення тварина сумна», після закриття браузера.