Читати книгу - "Друг дитинства, Страшні оповідання на ніч"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
На новому місці почався і новий етап нашого життя. У класі в мене швидко з'явилося нове коло спілкування, разом з тим і з Олексієм я не забував бачитися на перервах – на своє щастя, я часто спостерігав, як із сором'язливою посмішкою стоячи у підвіконня, він спілкується зі своїми однокласниками та показує їм свої улюблені книжки. Мені здавалося, що нарешті життя мого друга починає потроху налагоджуватися – і в глибині душі я відчував гордість і за себе, що якоюсь мірою я теж був причетний до цього.
Гуляли ми разом і після школи, тільки тепер уже помітно рідше. Я став частим гостем у сусідньому дворі, де жило багато моїх однокласників, і, забуваючи про необхідність зробити уроки, захоплено бешкетували аж до самого вечора. Олексій у цей час, як мені відомо, теж сам не залишався – інколи, коли я заглядав до нього в гості, його бабуся з подивом відповідала, що думала, що він наразі гуляє зі мною. І хоч гуляти стали ми, як я вже згадував, не так часто, проте кожну нашу зустріч мене завжди супроводжувало тепле відчуття, що бачилися ми буквально вчора.
У першу таку спільну прогулянку після тривалої перерви ми наважилися самостійно вийти в парк, у якому раніше гуляли тільки разом із моїми батьками. Там біля самого входу ми вже давно вподобали високий гіллястий дуб, під широкою кроною якого було затишно не тільки проводити вільний час, а й ховатися від проливних осінніх дощів. З цікавості ми залізли на його могутні гілки, що негайно стало для нас надалі такою собі традицією, адже там було надзвичайно захоплююче сидіти і подовгу балакати про все, усамітнившись від навколишнього світу. Олексій того дня із захватом розповідав мені про свій перший навчальний місяць, про успішність і улюблені предмети, а також і про нових друзів-однокласників.
Однак ті самі друзі-однокласники, не впоравшись із замкнутим характером Олексія, з часом також починали втрачати до мого друга свій інтерес. Дедалі частіше я став помічати, як Олексій майже на кожній перерві наодинці стоїть біля дальнього вікна і довго заворожено дивиться на шкільне подвір'я, де бавилися діти з різних класів, або, спершись на підвіконня, читає свою улюблену книжку, коли я в цей час був зайнятий біганиною зі своєю компанією. В одну з таких перерв я все ж підійшов до друга.
– Привіт, як ти? – поцікавився я.
– Нормально, – коротко відповів Олексій, перевівши свій сумний погляд від вікна на мене.
Я не встиг нічого більше запитати в нього, бо до мене підбіг однокласник і силоміць потягнув мене назад у компанію. Олексій ще якийсь час дивився мені вслід, після чого знову продовжив зі смутком гледіти у вікно.
– Чого ти з ним водишся? Не зрозумію, – почув я в цей момент, – Давай, зараз ти ведеш!
Я промовчав і нічого не відповів своєму однокласнику, хоча відчував, що мав би. Насамперед я мав заперечити і заступитися за свого самотнього друга, від якого відвернулися абсолютно всі, з ким йому було справді цікаво дружити. Я мав наголосити, що він така сама людина, як і всі ми, і так само заслуговує на увагу. Повинен був показати своєму другові, що щонайменше мені він ніколи не був байдужий.
Повинен був... та я не зробив нічого з цього. Тоді я відчув щось схоже з суспільним тиском, і беззаперечно піддався цьому, подумавши, що промовчати буде справді правильним рішенням. Уперше в житті я занепокоївся, що похитну свій вибудуваний авторитет в очах однокласників, і від мене так само всі вмить відвернуться, тому моє мовчання в той момент було радше вимушеним заходом. У ті рідкісні дні, коли ми з Олексієм гуляли удвох, я ще міг відчувати себе тим доброзичливим другом, яким був із ним раніше. Проте з того самого дня страх бути вигнанцем у власній компанії надовго оселився в мені, згодом повністю перебудовуючи мою поведінку і погляди на життя під коло мого тодішнього спілкування. Той день став відправною точкою до непоправних подій.
Осінь змінилася зимою, поступово змінюючи не тільки похмурі дощові пейзажі за вікном на мальовничі засніжені вулиці, а й ставлення оточуючих до Олексія. На зміну абсолютній байдужості й уникненню прийшла неприхована агресія. Діти старших класів, які бажали показати свою перевагу над рештою учнів, швидко знайшли собі цапа-відбувайла, який завжди б терпів усі їхні знущання і ніколи при цьому не дасть здачі, та не поскаржиться вчителям.
Ця незавидна доля дісталася моєму другові. Наповнені раніше зневагою дні тепер дедалі частіше стали рясніти зайвою увагою, супроводжуючись глузуваннями, легким рукоприкладством і принизливими висловлюваннями в його бік. На його руках стали з'являтися ледь помітні синці, а одяг вкрився потертостями від непереборного бажання шкільних забіяк зайвий раз зіштовхнути Олексія з крижаної гірки дорогою додому. Питання кого закидати сніжками щоп'ятниці після школи також ніколи не залишалося без відповіді.
Водночас змін зазнавало і моє оточення. Наші дворові пустощі переставали бути безневинними, а манера спілкування стала значно зухвалішою не тільки між своїми всередині нашої компанії, а й виходила далеко за межі кола спілкування, щоразу викликаючи осуд з боку випадкових дорослих, яким ми потрапляли на очі і які не зуміли впоратися з нашою дитячою вседозволеністю. Ми поводилися, як самі того хотіли, і робили все, що хотіли саме ми, вважаючи, що ніхто не має права нам щось забороняти або вказувати.
Так пізніше до насмішок над Олексієм приєднався і мій клас, коли цим уже займалися практично всі діти з паралельних класів. Причина, через яку мої однокласники долучилися до цього процесу одними з останніх, полягала в їхній поінформованості про нашу з Олексієм дружбу, через що зрештою часто почали сміятися і з мене. Я ж, зі свого боку, спершу ухильно виправдовувався, а згодом і зовсім став заперечувати її, через що показово намагався просто не помічати Олексія, коли я був у школі в оточенні своїх хлопців, але також намагався і не помічати всіх тих вчинків, якими мої однокласники докучали йому. Моєму другові дали образливе прізвисько, яке доволі швидко поширилося серед усіх його головних кривдників, а ті, своєю чергою, подбали про те, щоб на околицях школи з'явилися відповідні написи на стінах. Мені було шкода його, але виду я не подавав, будучи впевненим, що йому необхідно просто пережити цей період, і пізніше все обов'язково налагодиться, коли всі знову втратять до нього інтерес.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Друг дитинства, Страшні оповідання на ніч», після закриття браузера.