Читати книгу - "Ганнуся"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Вам лист надійшов, — сказав він нарешті. - І не просто звідкілясь, а з самісінького Далекого Сходу!
І простягнув мені товстого листа.
Лист від мамиТого дня настрій у всіх був пречудовий.
Варто було з’явитися у садку і помахати листом, як мені одразу ж пробачили історію з квочкою. І, щиро признаюся, я дуже зрадів цій обставині. Адже що там не кажіть, а стовбичити в незатишному кутку напівтемної кухні — заняття не з найкращих.
Я з задоволенням приліг на теплу шовковисту травицю і захрумав великим яблуком «білий налив», що його зірвав для мене Коля. Наталочка негайно і собі таке замовила.
Коля сидів на дереві і, мов справжній горобчик, тихенько погойдувався разом з гілкою. А сам не зводив очей з Ганнусі, яка читала листа від матері.
Читала Ганнуся голосно і з таким хвилюванням, начебто давала урочисту пластунську клятву.
— «Добридень вам, рідна моя Ганнусю і Костю!»
— Це ти, виходить, рідна, — невдоволено зауважив я і пожбурив недогризка в кукурудзу, — а я — так собі, без назви… Не дуже ввічливо з боку твоєї мами…
— Що ти, Костю! — гаряче заперечила Ганнуся. — Даремно ти таке кажеш про неї! Моя мама дуже-дуже добра, іншої такої на всьому світі не знайти! А коли вже тобі так кортить знати — то ти у неї шановний. Мамуся так завжди своїм знайомим пише. Ось так: «Добридень вам, рідна моя Ганнусю і шановний Костю!..»
— Це інша справа, — сказав я. — Гаразд, читай далі
— «Пишу вам з далекосхідного села Чернігівка. А до цього я вже побувала в сусідніх селах: Іванівна, Веселий Кут, Тарасівна. Вражень так багато, що не знаю навіть, з чого почати. Як тільки тут дізналися, що до них приїхала журналістка з України, — мене ні на хвилину не залишали на самоті. Я навіть не мусила поселятися в готелі, бо місцеві жителі один поперед одного запрошували мене до своїх домівок. Повинна сказати, що таких гостинних людей мало де зустрінеш…»
— Непогано б і нам там побувати, — долинув з яблуні голос Миколки.
Ганнуся пересмикнула плечем — мовляв, не заважай! — і читала далі:
— «Інколи мені здається, що я нікуди й не їхала. Хати такі ж біленькі, як і в нас, садочки біля них, і всюди чути рідну мову. Та вийдеш за селище — і бачиш замість наших неозорих ланів сопки та тайгу. І дітей мало. Чи не тому всі їх тут люблять і пестять…»
— От би й нам туди, — зітхнув Коля.
— Тобі що — у Воронівці не подобається? — запитав я.
— Ні, чому ж… Але тут я вже все вивчив, а там ще не був. В самій лише тайзі чого тільки не побачиш… і, зрештою… — Коля від збудження навіть завовтузився на своїй гілці, — цікаво, як там дітей пестять.
— Ще й як цікаво! — палко підтримала його Наталочка і мерщій засунула руку до банки з малиною.
— «Погано лише те, що попестити їх майже нічим, — немов відказала Ганнуся на те словами своєї матері. — Саме лише печиво та цукерки лежать в тутешніх крамницях. Та й те не зовсім свіже. А коли раз на місяць завезуть повидло — тоді у дітей починається справжнє свято…»
— Пхе, повидло, — скривилася Наталочка. — Не люблю повидла. Варення смачніше.
І Горобчик чомусь замовк. Вирішує, очевидно, чи варто добиратися на край світу заради того, щоб тебе пригостили крамничним повидлом.
— Не заважай, Наталочко, — з докором сказала Ганнуся і знову взялася читати:
— «Тож заздрю я вам, і всі тутешні хлопчики та дівчатка теж заздрять. Вони дуже цікавляться, як ви там живете, яка риба водиться в Дніпрі, які звірі бігають в придніпровських лісах. Повинна сказати, що мене в кожному селі запрошували до школи, щоб я розповіла про Україну, Київ і, звісно ж, про вас…»
— Про нас? — зраділа Наталочка. — Про нас усіх? І про мене теж?
Я ствердно хитнув головою і приклав палець до вуст: не заважай, мовляв. А Ганнуся перегорнула вже третю сторінку.
— «Взагалі, тут чудово, — читала вона далі. — Весело й цікаво. Одразу за селищем за якусь годину можна назбирати повний козуб лохини чи, як ви кажете, голубики. Але навіщо вам ця голубика! У вас зараз абрикоси достигають, яблука, малина… Знаєте, про що я вчора мріяла? Бодай про одну ложечку навіть найнесмачнішого, на ваш погляд, варення! Ви, мабуть, вже й дивитися у своїй Воронівці на нього не можете…».
— Це мама про смородинове варення пише, еге ж, Костю?
— Може бути, — згоджуюся я. Що до мене, то я не те, що на смородинове, а й ні на яке інше варення дивитися вже не хочу.
— А далі мама нічого такого не пише, — сказала Ганнуся. — Хіба лише те, щоб я слухала тебе і бабусю.
І вона обережно, немов якусь коштовну річ, сховала листа в кишеньці свого фартушка.
Ми замовкли, роздумуючи над тим, що тільки-но почули від Ганнусі. Навіть непосидюща Наталочка — і та принишкла.
Першим порушив мовчанку Коля.
— А скільки в тій Чернігівці проживає людей? — поцікавився він.
— Важко сказати, — відповів я. — Але, мабуть, тисяч зо три буде. Я чув, що Чернігівка — одне з найбільших тамтешніх селищ.
— Немало, — сказав Коля. — Майже як у нашій Воронівці. А таких, як ми, скільки набереться?
— Ніскільки, — відказую Колі. — Таких, як ви, в усьому світі не знайти. Ви одні такі, єдині.
Коля навіть зашарівся від такої
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ганнуся», після закриття браузера.