BooksUkraine.com » Дитячі книги » Корабель з райдужними вітрилами 📚 - Українською

Читати книгу - "Корабель з райдужними вітрилами"

147
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Корабель з райдужними вітрилами" автора Микола Васильович Білкун. Жанр книги: Дитячі книги. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 19 20 21 ... 57
Перейти на сторінку:
кому на роду написано…

В дворі, біля парадного, Костянтин Іванович почав тягти Валерія до них:

— Зайдемо, додивимось матч по телевізору, раз так вийшло. Спасибі, виручив мене з буцигарні, зекономив мені п'ятнадцять карбованців, хе-хе… Довелося б за ночівлю платити, хе-хе… Ходімо, ходімо, з мене могорич… Та ось і він! — тато згадав про пляшку у внутрішній кишені піджака і дістав її. Валерій спритним рухом вигвинтив пляшку з його руки:

— Е, ні, Костянтине Івановичу, матч хоч і відбудеться за будь-якої погоди, тільки не цей. Пити я з вами не буду і вам не дам. Ідіть додому. Ідіть, ідіть, не дивіться так жалісливо на мене, ваш погляд мене не пройме, не розжалобить. Ідіть, прийміть душ, чаю міцного випийте, а ще краще кави і на бокову. Постарайтеся добре виспатись, завтра, між іншим, робочий день, і прогулювати вам його ніхто не дозволить. Бригада за вас ішачити не збирається!

Дома тато повівся стримано і тихо. Мовчки дивився футбол, увімкнувши телевізор. Мама вдавала, що його взагалі немає в кімнаті. В квартирі запанувала якась страшна, крижана тиша, яку неспроможний був порушити навіть збуджений голос диктора, що коментував матч. Від цієї страшної тиші Толі хотілося забігти кудись на край світу. Але він вийшов у двір. Там він зіткнувся з Васьком Сорокою, їхнім другом з села Теренки, де вони влітку були на практиці. Іншим разом Толя страшенно зрадів би цій зустрічі, але тут розмова у них не вийшла. Васько, мабуть, зрозумів, що у Толі щось на душі не гаразд, щось скоїлось і тому хочеться побути на самоті, вдав, що поспішає, що у нього багато справ у місті, і попрощався.

Що ж… Толя думав: «Люди навчилися відчувати чуже горе, але так нелегко допомогти комусь в біді. І як зробити так, щоб допомога ця була не образливою, не настирливою? Вадя, наприклад, здорово допоміг Максимові. Конкретно допоміг. А всі ми? Що зробив для Максима я? І що зробили для Максима лікарі? Невже так-таки все? Чи, може, вони і раді б допомогти, та не знають як. Тоді — чому ж не спитати? Мабуть, знайдеться у кого спитати, порадитись, поконсультуватися… Як це у них називається? А вони не наважуються запитати? Щоб не подумали, що вони нічого не знають? Щоб авторитет свій не втратити? Але при чому тут авторитет, коли страждає людина? Такий хороший хлопець, позбавлений змоги рухатись, ходити хоча б з милицями чи з паличкою, а вони ходять, роблять йому масажі, від яких не холодно і не жарко, а запитати в якого-небудь професора, що робити далі, — соромляться, щоб той професор не подумав, що вони недоучки. Що ж, Максимові отак до старості плавати на кораблі, придуманому для втіхи Кирилом Куличенком?


КОРАБЕЛЬ З РАЙДУЖНИМИ ВІТРИЛАМИ ОЧИМА ВАДІ ІВАНОВА

Вадя Іванов був переконаний, що корабель такий загалом можливий. Але не міг зрозуміти, для чого йому райдужні вітрила. Для краси? Але ж у техніці красиве лише те, що зручне і раціональне. Як Кирило, а за ним і решта, не хочуть цього зрозуміти? В техніці нічого не робиться так, щоб було просто красивим. Краса сама по собі нічого не варта, коли кожна деталь, кожен вузол не мають найоптимальнішої форми. Це ж елементарно.

Обов'язково Кирилові треба, щоб корабель нагадував якусь там бригантину, фрегат чи ще там якусь стару калошу. Красиво? Як для кого. Вадя ніякої краси в цьому не бачив, бо Кирило заради неї готовий поступитися чим завгодно, навіть швидкістю і маневреністю. От хоча б вітрила. Райдужні! Ай-я-яй, яка краса! Корабель пливе, а вони переливаються, міняються їхні відтінки, ще й музика кольорова грає. В Палаці культури їхнього заводу, ну, «Червоного металіста», в самодіяльності організували оркестр такої музики. Вадя якось був у них на репетиції, Валеру Сахненка чекав. Він Вадиму дещо пояснив. Там принцип такий: сім нот і сім кольорів, і кожний колір відповідає кожній ноті. От вони починають грати, а кольорові лампочки починають блимати. Яку ноту вони бринькнуть, така лампочка і спалахує. Ну, там не одна лампочка, там їх багато, і все разом виходить наче полярне сяйво. З одного боку наче й красиво, а з другого? Як на Вадима, то це просто витребеньки. А такі витребеньки Кирило над усе любить. От у нього теж так — корабель пливе, а колір вітрил райдужно так міняється. То рожевий, то фіолетовий, то зелений, то жовтий. Тільки в якому ритмі вони міняються? Чи, може, Кирило хоче, щоб екіпаж в цей час грав на електрогітарах? Чи, може, ті вітрила міняються-грають відповідно до швидкості корабля? І цього від Кирила не доб'єшся. Йому аби вітрила блимали, як лампочки на сцені їхнього Палацу культури, коли хлопці струни електрогітар смикають.

Вадим порадив зробити вітрила чорними. А взагалі, всі отакі забавки не по ньому. Він любить, щоб сіли, поговорили і рукам знайшлася робота. Подумати, який матеріал, які деталі, що ми можемо самі зробити, що докупити доведеться, скинувшись по карбованцю, що попросити Валерку чи тата, щоб вони в цеху зробили, а тоді монтувати. А так, базікати і «створювати» язиком щось таке, чого рукою не можна помацати — це не для Вадима. Він спершу думав, що Кирило якусь модель пропонує зробити. А коли по правді, то Вадя моделей теж не любить. Дивиться на них як на цяцьки-забавки. Як по ньому, то краще зробити найпримітивніший слюсарний інструмент, гаєчний ключ який-небудь чи ще там щось, але таке, щоб від нього користь була. Щоб тую річ можна було взяти в руки і з її допомогою в свою чергу знову щось корисне зробити. Щоб одне за одне чіплялося. А то роблять різні, навіть діючі моделі… І що найсмішніше, що цим ділом і дорослі дяді займаються, навіть змагання влаштовують і медалі на цих змаганнях одержують. Моделі літаків, тепловозів, автомобілів. Вони літають, рухаються, ними можна навіть по радіо керувати, а практична користь яка? Щось нове відкривають? А ні-ні! Ті моделі— точнісінька копія вже існуючих зразків. Правда, часом хочеться і модель зробити. Проте Кирилів корабель виявився кораблем на кінчику язика. Він знає і всі знають, що у Максима була мрія стати капітаном корабля. І не

1 ... 19 20 21 ... 57
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Корабель з райдужними вітрилами», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Корабель з райдужними вітрилами"