BooksUkraine.com » Бізнес-книги » 10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні, Олег Криштопа 📚 - Українською

Читати книгу - "10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні, Олег Криштопа"

26
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні" автора Олег Криштопа. Жанр книги: Бізнес-книги. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 21 22 23 ... 42
Перейти на сторінку:
немає. Ми все проектуємо в конструкторських програмах, а вже потім замовляємо візуалізацію.

Після цього виробляють прототипи. Потім їх допрацьовують і запускають у серійне виробництво. Є ще варіант роботи на замовлення, але про це трохи згодом.

На чолі виробництва керівник виробництва, є технолог-адміністратор. Є основний закупівельник, який займається поставками матеріалів. А потім виробничий цех.

Інша частина команди — офіс продажів. Так званий шоурум. З Артемом ми зустрічаємося саме тут. Виявляється, він не лише дає інтерв’ю, а ще й паралельно працює — заміняє працівницю, якій потрібно було кудись терміново поїхати. Через шоурум проходить дев’яносто відсотків клієнтів.

— Меблі така штука, яку замовити онлайн, не подивившись, складно. Онлайн замовляють тільки ті люди, які в нас уже щось купували, які вже щось знають, які десь нас бачили на виставці. А так в основному приходять, тому що треба це все помацати. Подивитись, як меблі виглядають, яка кольорова гама.

У відділі продажів працює дві-три людини. Звісно, не рахуючи шефа.

Ще одна частина команди — невидима. Це маркетолог і SMM-маркетолог.

— Оскільки ми намагаємося розвивати свій бренд і виходити на ринок як бренд, працювати з особливими клієнтами, то нам треба мати якісний сайт і підтримувати SMM.

Над самими меблями трудиться 15 столярів. Але є ще багато інших кваліфікованих працівників: 1 маляр, 4 зварювальники, 2 оператори ЧПУ (числове програмне керування), 4 збиральники і пакувальники та 3 помічники на виробництві.

— Знайти людей досить важко. Окрім того, що вони мають бути спеціалістами, вони ще мають поділяти цінності нашої компанії.

Тому робота з пошуку кадрів досить важка.

От, власне, і вся невелика, але якісна команда. Був ще проектний менеджер, який займався індивідуальними замовленнями, проте від цього напрямку «Woodwerk» вирішив відмовитися.

 

ПЛЮСИ ТА МІНУСИ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ЗАМОВЛЕНЬ

Меблі під замовлення — дуже популярний сьогодні на ринку вид виробництва. Приходить замовник, каже, що саме йому потрібно, і компанія у якомога стисліші терміни виконує всі його побажання. Здавалося б, добре всім. Проте — не зовсім.

На хвилі популярності у «Woodwerk» з’явилося багато замовлень: від ресторанів, барів та рецепцій. Одразу виникли проблеми. Бар, ресторан чи рецепція починається з дверей. Потребує постійних замірів і виїздів. Усе це займає багато часу. Крім того, щоразу це інший дизайн. Причому не стільки власний, скільки дизайнера замовника або навіть самого замовника. А потім ще додаються особливості конструкції приміщення. Десь вентиляція не так пішла, десь труба заважає.

— А хто останній? Ясно ж, як завжди, підрядник. І підряднику доводиться підлаштовуватись під ці зміни. А потім дуже важко. Або цінник нормальний ставити, щоби перекрити ці ситуації, з одного боку. А з іншого боку, замовник не готовий стільки платити. Завжди є ризики. Ми багато разів стикалися з ситуацією, коли два-три тижні витрачали на якісь переговори, поїздки, заміри, розрахунки, моделювання і всяке таке, а потім кажуть, дорого. І «мнє дядя Петя в гаражі обіцяв в два рази дешевше». І замовник з кресленнями може піти до дяді Петі — і вийде дешевше.

Втім, бувають і банальніші варіанти. Ціна виробництва зростає у порівнянні з першим розрахунком, і в замовника просто реально не вистачає на це грошей.

Тому з літа 2017-го «Woodwerk» повністю відмовився від роботи на замовлення. Точніше, замовити можна, але лише певні нюанси в уже серійному виробі.

 

ЯК КРАЩЕ: СЕРІЙНО ЧИ ПОШТУЧНО?

Навіть людина без відповідної освіти одразу відповість на запитання: що серійне виробництво вигідніше. Однак це лише в теорії. Ринок меблів завалений пропозицією, а попит, на жаль, менший. Завалювати склад виробами, які довго продаватимуться, — теж не вихід. А є ще індивідуальні побажання клієнта, до яких іноді треба прислухатися. Тож «Woodwerk» шукає золоту середину. Баланс.

— Ми досі працюємо під замовлення відсотків, мабуть, на шістдесят. Якщо потрібно, є дуже багато варіантів кастомізації, зокрема колір можна вибрати. У стелажів можна трошки розміри змінити: зробити більші або менші. Але якісь суто індивідуальні штуки ми перестали робити.

 

КОНКУРЕНЦІЯ НА ФОНІ ЗМІНИ СПОЖИВАЧА

Коли на інших ринках слово конкуренція — досі не більш ніж звук, то в меблевій сфері все дуже серйозно. Крім імпортних меблів, в останні роки з’явилося дуже багато дрібних виробників. Великі компанії, які цікавив зовсім інший аспект ринку, в погоні за споживачем теж переключилися на нішу.

— І більші фабрики почали дивитися в бік сучасного дизайну. Був час, коли серйозні виробники підходили і казали: що це ви робите, якась фігня, простувате, не благородне. А зараз вони розуміють, що на такі меблі є попит. Вони розуміють, що ринок трансформується.

Ринок змінюється дуже мобільно. Це залежить від багатьох факторів. Найперше — рівня доходів та освіченості.

«Woodwerk» намагається не втратити актуальності. І тому, попри особисті вподобання, доводиться адаптовуватися до запитів публіки. Зокрема частково переходити з голландського стилю до скандинавського.

1 ... 21 22 23 ... 42
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні, Олег Криштопа», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні, Олег Криштопа"