Читати книгу - "Усі царства іншого світу, Лариса Лешкевич"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Кремація мала відбутися о дев'ятій годині ранку. До цього часу в церемоніальному залі зібралося багато важливих людей міста, навіть сам мер вшанував своєю присутністю обряд прощання.
Веде страждала від такої уваги. Той, хто лежав зараз у темно-синій дерев'яній труні, одягнений у чорний костюм, більше їй не належав, і ніякої втрати вона більше не відчувала.
Присутні тихо розмовляли між собою, учасники фолк-рок гурту "Веретено" стояли мовчки, зі скорботними обличчями.
Веда знала, що їхній сум – не удаваний. Але знала вона й те, що їх більше турбувало питання про майбутнє гурту, яке тепер, після смерті Гната, поставало перед ними дуже розпливчастим і хитким, незважаючи на щедре фінансове вливання.
До Веди підходили, щоб висловити співчуття. Х’ярго стояв поруч із нею. Усі вже знали, що він доводиться Гнату родичем, тож і йому розповідали про те, якого чудового друга й партнера по бізнесу забрала в них безжальна доля.
Х’ярго слухав ці промови з таким урочисто-скорботним виглядом, що Веда ледве стримувалася, щоб не зайтися від сміху.
Утім, навіть якби не стрималася – ніхто б не здивувався, списали б на істерику та посттравматичний синдром.
А їй хотілося тільки одного: скоріше закінчити всю цю комедію.
Час від часу хтось відкликав Х’ярго вбік. Веда здогадувалася навіщо: багато хто припустив, що саме він замінить Гната в бізнесі, і хотіли налагодити зв'язок.
Навіть Вікторович подобрів. Він, досвідчений ділок, прекрасно розумів, що не можна заради жінки пускати під укіс добре налагоджене партнерство.
Потім усі, як за командою,вийшли з кімнати, залишивши поруч із труною тільки Веду і Х'ярго.
– І ти зовсім нічого не відчуваєш? – запитала Веда.
– Який сенс прив'язуватися до того, з чим неминуче доведеться прощатися?
– А в мені, напевно, ще занадто багато людського... Усе ж таки я, через сімсот років, зустріла тебе саме в цьому тілі, тому мені сумно… А ще я думаю про те, що цей хлопець прожив не своє життя…
– Розумію...
Веда дістала з кишені темної строгої сорочки складену навпіл фотографію, де вона разом з Гнатом на сонячному березі, і обережно сунула знімок у кишеню піджака того, хто лежав зараз перед нею.
Мимоволі прослизнула пальцями по його крижаному обличчю, на якому, незважаючи на накладений у похоронному бюро легкий грим, проступали страшні синці.
– Дуже сумно, – зітхнувши, повторила вона, – хочеться зробити для нього що-небудь, але я не знаю що...
– Зазвичай прах віддають на другий день, але нам його повернуть сьогодні, – сказав Х’ярго.
– І що ми з ним зробимо?
– Вирішуй сама.
Веда ще раз подивилася на блідо-синє обличчя покійного, і гостра жалість встромилася в серце. Душа, безперечно, важливіша за все інше, але й тіло все ж таки дещо значить.
– Якщо я не подбаю про нього, як слід, то після довго не знайду спокою, все буду думати, згадувати... Я заберу його попіл до Зальгара і розвію над горами. Можливо, наш світ відкриє йому шлях у подальші життя, які стануть більш щасливими.
– Що ж, нехай так і станеться! Зрештою, я йому теж дечим зобов'язаний.
Веда не захотіла дивитися на те, як труну відправлять у піч.
Потім вони чекали в кав'ярні на сусідній вулиці, поки зателефонує працівник крематорію і скаже, що все готово. Забирати урну з прахом Х'ярго пішов один.
– Ну ось і епілог, – повернувшись, сказав він.
Веда не бажала залишатися. Навіть незавершені справи не утримували її від втечі зі світу людей. Знайомим вона повідомила, що збирається на невизначений час виїхати за кордон.
Обидві квартири: свою і Гнатову вона просто замкнула, відключивши там і воду, і електрику. Адвокат переконав її, що оплачуватиме всі рахунки, запевнив, що турбуватися нема про що…
Сидячи в машині на пасажирському сидінні, Веда байдуже дивилася, як тане в сонячній спеці місто, де вона провела двадцять один рік свого життя.
Вона навіть не прощалася з ним. Двері в минуле зачинені, і відчиняти їх знову Веда поки що не збиралася.
Покинувши місто, вони ще якийсь час їхали трасою, а потім звернули на лісову дорогу, яка петляла серед дерев.
Нарешті Х’ярго зупинив машину. Вони вийшли під потоки сонячних, золотисто-зелених струменів, що падали вниз з блідо-блакитних, немов висохлих від спеки, небес.
– Майже вдома, – сказав Х'ярго, забираючи із заднього сидіння спортивну сумку, в якій містилася урна з прахом і скрипка – єдина річ, яку Веда побажала забрати з собою.
Веда прикрила очі, відчувши на своєму обличчі гарячий подих вітру, сповненого спекотних ароматів пізніх червневих трав. Напевно, ніколи в житті не було їй так добре і безтурботно.
Х’ярго легенько махнув рукою. Машина спалахнула щільним, помаранчевим вогнем, і за мить від неї не залишилося й сліду.
Веда знизала плечима, скинула кросівки і пішла вперед, з насолодою відчуваючи босими ногами м'якість і тепло заповідної землі.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Усі царства іншого світу, Лариса Лешкевич», після закриття браузера.