BooksUkraine.com » Бізнес-книги » Дари недосконалості. Як полюбити себе таким, який ти є 📚 - Українською

Читати книгу - "Дари недосконалості. Як полюбити себе таким, який ти є"

246
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Дари недосконалості. Як полюбити себе таким, який ти є" автора Брене Браун. Жанр книги: Бізнес-книги / Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 23 24 25 ... 35
Перейти на сторінку:
і гарантії, що ми не звертаємо уваги на висновки порівняльних процесів мозку.

Наприклад, замість того, щоб прислухатися до сильного передчуття, ми лякаємося і питаємо поради в інших:

• «А ти що думаєш?»

• «То мені варто це робити?»

• «Тобі здається, що це хороша ідея? або: «Тобі здається, що я про це пошкодую?»

• «Як би ти вчинив на моєму місці?»

Поширена відповідь на ці запитання: «Я не впевнений, що тобі робити. А що нутро тобі підказує?»

Ось воно. Що підказує ваше нутро?

Ми хитаємо головою і відказуємо: «Я не впевнений», тоді як справжня відповідь — це: «Я й гадки не маю, що говорить моє нутро; ми роками не розмовляємо».

Ми часто починаємо цікавитися думкою інших людей, тому що не довіряємо власним знанням. Вони здаються нам сумнівними і непевними. Ми хочемо почути запевнення й отримати групу підтримки, з якою можна розділити провину, якщо ми помилимося. Я знаю про це все. Я фахівець в опитуваннях — інколи мені важко на щось зважитися самостійно. Коли потрібно прийняти складне рішення, а інтуїція нічого не підказує, я схильна просити порад у всіх довкола. За іронією долі, після цього дослідження опитування стали для мене «сигнальним прапорцем», який попереджує, що мені лячно приймати рішення.

Як я вже згадувала раніше, якщо ми навчимося довіряти своїй інтуїції, вона може навіть підказати нам, коли самих інстинктів не досить, а потрібно більше фактів. Інший приклад того, як наша потреба у визначеності пригнічує інтуїцію, — ситуації, в яких ми ігноруємо відчуття, що потрібно призупинитися, зібрати більше інформації або перевірити реалістичність наших очікувань:

• «Я просто це зроблю. Мене більше не турбує, що станеться».

• «Я втомилася про це думати. Це надто мене гнітить».

• «Краще я це зроблю, аніж зволікатиму».

• «Я не терплю невизначеності».

Можливо, ми приймаємо важливі рішення стрімголов, тому що не хочемо знати відповідь, яка відкриється нам, якщо ми прислухаємося до себе уважніше.

Я завжди кажу собі: «Якщо я боюся підраховувати витрати або почати писати, то цього робити не варто». Коли ми хочемо швидше щось вирішити, непогано запитати себе: можливо, ми просто не можемо терпіти невпевненості, поки тривалий час обмірковуємо зважене рішення?

Отже, як ви бачите, інтуїція — це не завжди отримання відповідей, які вже живуть у нас. Інколи, коли ми намагаємося дослухатися до своєї внутрішньої мудрості, вона говорить, що нам бракує знань для прийняття рішення. Ось визначення інтуїції, яке я створила під час дослідження:

Інтуїція — це не єдиний шлях до знання, це наша здатність залишати місце для невизначеності і наша готовність довіряти всім способам отримання знання та розуміння, включно з інстинктами, досвідом, вірою і розумом.

Віра

Я почала усвідомлювати, що віра і розум — аж ніяк не вороги від народження. Властива людям потреба у визначеності і власній правоті нерозсудливо зіштовхнула віру і логіку. Ми змушуємо себе обирати і захищати лише один спосіб пізнання світу на збиток іншому.

Я розумію, що віра і розум можуть конфліктувати між собою і створювати некомфортну напругу — ця напруга впливає на моє власне життя, і я відчуваю її сповна. Але ця робота змусила мене визнати, що більшість наших внутрішніх конфліктів і тривог виникають через страх невідомого. Аби знайти сенс у цьому непевному світі, нам потрібні як віра, так і розум.

Опитуючи людей, які знайшли шлях до щиросердного життя, я безліч разів чула слова «вірити» і «моя віра». Спочатку я думала, що віра означає «все має свій сенс». Особисто я з цим не хотіла погоджуватися, тому що мені не до вподоби посилатися на Бога, віру чи духовність, аби витлумачити трагедії. Коли люди говорять: «Усе має свій сенс», насправді вони підміняють віру визначеністю.

Але незабаром я дізналася від людей, котрих опитала, що віра означає для них дещо інше. Ось моє визначення віри, що ґрунтується на зібраній під час дослідження інформації:

Віра — це таємничий простір, в якому ми черпаємо сміливість повірити у те, чого не можемо побачити, і силу протистояти своєму страху перед невизначеністю.

Я також зрозуміла, що з вірою б’ються не тільки вчені, але й релігійні люди, яким важко сприйняти невизначеність. Чимало течій фундаменталізму й екстремізму ставлять визначеність понад вірою.

Я обожнюю ці слова теолога Річарда Рора: «Мої друзі-науковці вигадали такі речі, як “принцип невизначеності” і чорні діри. Вони воліють жити у світі вигаданих гіпотез і теорій. І навіть чимало віруючих наполягають на існуванні завжди безсумнівної “відповіді”. Нам до вподоби припинення супе­речок, ухвалення резолюцій та ясність — нам, людям “віри”! Як не дивно, але саме слово “віра” тепер почало означати щось зовсім протилежне»[43].

Якщо ми наважуємося жити і любити всім серцем у світі, де більшість із нас вимагає попередніх гарантій перед тим, як увійти в зону дискомфорту і можливого болю, віра необхідна.

АКТивація

Аналізуйте. Не боятися невпевненості — це одне з найскладніших для мене завдань. Я реагую на «незнання» на фізичному рівні — тривожністю, страхом і вразливістю водночас. І тоді я втихомирююся і замовкаю. З моїми дітьми і моїм заклопотаним життям це може означати сховатися в гаражі або сісти в автівку і на самоті об’їхати квартал. Та що завгодно, аби побути в тиші, в якій я зможу почути свій внутрішній голос.

Керуйтеся натхненням. Процес повернення до віри і духовності (після духовного пробудження у 2007 році) відбувався непросто. Одна цитата буквально відкрила моє серце. Вона походить із книги Енн Ламотт: «Антонім віри — це не сумнів, а визначеність»[44]. Її книги про віру та благодать надихають мене[45]. Я вдячна також за книгу «Коли серце чекає» (When the Heart Waits) Сью Монк Кідд[46] і Пемі Чодрон за «Комфортно у невизначеності» (Comfortable with Uncertainty)[47]; вони мене врятували. І насамкінець: я абсолютно обожнюю ось цю цитату з «Алхіміка» Пауло Коельйо: «... інтуїція — це несподіване занурення душі у світовий потік життя, в якому сплелися людські історії і з якого можна довідатись усе, бо там усе написано»[48].

Творіть і дійте. Коли я по-справжньому налякана або розгублена, мені потрібно негайно знайти те, що вгамує мою спрагу визначеності. Мені допомагає молитва: «Боже, дай мені терпіння, щоб змиритись із тим, чого я змінити не можу. Дай мені сили, щоб змінити те, що можу змінити. І дай мені мудрість відрізнити одне від іншого». Амінь!

А як АКТивуєте себе ви?

Дороговказ № 6. Розвиток творчості: забудьте про порівняння

Деякі мої найкращі дитячі спогади пов’язані з творчістю, і майже всі вони сягають часів, коли ми жили в Новому Орлеані, у стильному двоповерховому будиночку з рожевою ліпниною за кілька кварталів від університету Тулейн. Пригадую, як ми з мамою годинами розфарбовували дерев’яні брелоки для ключів у формі черепах і равликів і як ми з друзями майстрували щось із повсті та блискіток.

Я виразно пам’ятаю, як мама з подругами в штанах кльош поверталася додому з ринку у Французькому кварталі і готувала фаршировані мексиканські огірки та інші смаковиті страви. Я з таким завзяттям допомагала мамі на кухні, що одного недільного дня вони з татом дозволили мені приготувати що-небудь самостійно. Вони сказали, що я можу взяти будь-які складники і приготувати будь-що. Я спекла вівсяне печиво з родзинками з приправами для раків замість кориці. У нашому будинку смерділо декілька днів.

1 ... 23 24 25 ... 35
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дари недосконалості. Як полюбити себе таким, який ти є», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дари недосконалості. Як полюбити себе таким, який ти є"