BooksUkraine.com » 📖 Публіцистика » ВІЙН@: битви в кіберпросторі, Шейн Харріс 📚 - Українською

Читати книгу - "ВІЙН@: битви в кіберпросторі, Шейн Харріс"

151
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "ВІЙН@: битви в кіберпросторі" автора Шейн Харріс. Жанр книги: 📖 Публіцистика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 24 25 26 ... 79
Перейти на сторінку:
китайських кібервоїнів, однак, принаймні у п’ять разів перевищувала б кількість американських фахівців.

Для збільшення кібервійська США командири планують перевчити захисників мереж на воїнів. До прикладу, у військово-повітряних сил більшість учасників кіберкоманди – це технічний персонал і системні адміністратори, тобто різновид служби технічної підтримки.

Проте ці фахівці – усе, що військово-повітряні війська мають нині. А розширяти штат кіберпідрозділів планів немає. Правда у тім, що у військово-повітряних силах нині служить найменше осіб, ніж будь-коли, і ця кількість зменшується через рішення про скорочення військових витрат 2013 року. Кіберкомандування США, яке наглядає за всіма кіберопераціями, також планує вийти з лав допоміжного персоналу. Уряд намагається автоматизувати більшість функцій технічної підтримки військових мереж, плануючи вивільнити персонал для наступальних операцій.

«Бракує фахівців із критично важливими навичками», – каже генерал-майор Джон Дейвіс, старший військовий радник із питань кібернетичної політики в Пентаґоні. Військове відомство не може платити своєму персоналові стільки, скільки платять у приватному секторі, де найкраще підготовані військові хакери можуть заробляти принаймні удвічі більше, працюючи на підрядників уряду. «Військово-повітряні сили ніколи не виграють війни пропозицій» у бізнесу, каже Марк Мейбері, старший науковий співробітник військового відомства. Те саме стосується інших військових підрозділів. І в цієї проблеми немає очевидного розв’язку. Армія не має грошей, щоб завербувати нових кібервоїнів. А Конгрес не палає бажанням підвищувати зарплату навіть тим солдатам, що служать.

Військові переконали коледжі та університети в необхідності навчання методам кібервійни так, як це роблять ВПС. Лише кілька навчальних закладів прислухалися до них. Але більшість ставиться до комп’ютерного хакерства як до сумнівної справи. «Університети не хочуть цього навчати, вони не бажають мати репутацію закладів, де навчають людей хакерства», – розповів журналістам Стівен ЛаФонтен, співробітник АНБ, який допомагає розробляти нові навчальні програми. І коли вчорашні студенти потрапляють на роботу до агентства, виявляється, що вони не вміють працювати за стандартами АНБ. «Нам доводиться вчити їх технічним основам, які, як ми вважали, вони повинні були отримати в навчальному закладі, а потім навчати специфічних навичок, пов’язаних з їхньою місією», – сказав ЛаФонтен.

АНБ знайшло однодумців у кількох університетах, яким допомагає складати навчальні програми. (Студенти, які хочуть навчатися за цим курсом, повинні пройти ретельну перевірку й отримати право доступу до секретної інформації. У рамцях курсу вони відвідують секретні семінари в АНБ.) Агентство також допомагає деяким студентам оплатити навчання на бакалавраті з комп’ютерних наук і пройти курс з основ інформаційної безпеки – агентство навіть видає їм ноутбуки й виплачує щомісячну стипендію. Натомість після закінчення навчання такі студенти йдуть працювати до агентства. Більшість таких навчальних закладів, від Принстонського університету до невеличких місцевих коледжів у майже кожному штаті, не навчають того, як здійснюються кібератаки. Цю частину бере на себе АНБ, навчаючи вчорашніх студентів, які починають на нього працювати.

Іще до вступу студентів до коледжу військові спонсорують клуби кіберзахисту й змагання для школярів, такі як програма «Кіберпат­ріот» – загальнодержавне змагання для учнів середніх і старших класів. Програму спонсорують підрядники Міністерства оборони, як-от Northrop Grumman і SAIC – компанія, що створила прототип RTRG. Партнери змагання – організації бойскаутів, «Клуби хлопчиків і дів­чаток Америки», а також програма підготовки молодих офіцерів запасу, члени «Цивільного повітряного патруля» і загони Корпусу морських кадетів. Дейвіс називає цю програму «можливістю [для молодих людей] зробити свій внесок у забезпечення цивільної і економічної безпеки нації».

Але, щоб залучити найталановитіших, АНБ доводиться конкурувати з приватним бізнесом, який відбирає працівників із кращих навчальних закладів, де навчають комп’ютерних наук, зокрема зі Стенфордського і Карнеґі-Меллон університетів. Представники бізнесу їздять на найважливіші щорічні з’їзди хакерів Black Hat і Def Con, які відбуваються у Лас-Веґасі. У липні 2012 року директор АНБ Кіт Александер виступив із промовою на Def Con, закликаючи всіх хакерів об’єднати зусилля з його агентством, працюючи в ньому або співпрацюючи з його командою. Чимало хакерів працювали на компанії, що займалися комп’ютерною безпекою, але деякі були фрилансерами, які заробляли собі на життя тим, що шукали дірки в системах безпеки, а потім попереджали виробників або розробників, аби ті могли їх залатати. Щоб сподобатись аудиторії, Александер змінив армійську уніформу на джинси і чорну футболку. «Це найкраща у світі громада зі сфери кібербезпеки. У цьому залі таланти, потрібні державі для захисту кіберпростору, – сказав він хакерам, багатьох із яких правоохоронні органи США могли б назвати злочинцями. – Інколи, хлопці, вам шиють кримінал, – вів далі Александер. – На мій погляд, те, що ви робите для пошуку вразливих місць у наших системах, – просто чудово. Ми повинні знаходити й усувати їх. Саме ви, хлопці, захищаєте передову».

Проте Александер був не єдиним вербувальником у Лас-Веґасі. Керівники й представники компаній, що працюють у галузі кібербезпеки, роздавали у конференц-залі власні брошури й фірмові футболки. Серед них були й колишні працівники АНБ, яких агентство зробило висококласними хакерами.

Наступного літа програма вербування для Александера ускладнилася, позаяк стався витік інформації: колишній працівник АНБ, якого в агентстві навчили хакерства, оприлюднив величезну кількість документів, у яких ішлося про таємні спроби агентства шпигувати в усьому світі, зокрема й про програму, що дозволяла агентству збирати записи всіх телефонних розмов у США, і про іншу програму збирання даних, отриманих від найбільших світових технологічних компаній, серед яких були Google, Facebook і Apple. Звісно, те, що АНБ шпигує, секретом не було, але масштаби цього шпигунства приголомшили навіть деяких хакерів (а що вже казати про пересічних людей). Def Con скасував запрошення Александера і його виступ на наступному заході. Натомість той з’явився на конференції Black Hat, де його різко розкритикували.

4. Поле битви – інтернет

До того як очолити Кіберкомандування США у 2010 році, Кіт Александер уже п’ять років удосконалював методи радіоелектронної розвідки на посаді директора АНБ. Він був здібним технічним фахівцем. «Коли він розмовляв із нашими інженерами, то занурювався в деталі питання так само глибоко, як і вони. І розумів усе, про що вони говорили», – розповів один із колишніх керівників АНБ. Пізніше, коли в 2007-му і 2008 році до законодавства США внесли зміни, які відкрили розвідці ширший доступ до комунікаційних мереж, Александер відчув сприятливу політичну ситуацію та перетворив АНБ на безперечного лідера інтернет-шпигунства. Агентство отримало повноваження та кошти на створення загону хакерів. Формально хакери були працівниками служби розвідки, які лише спостерігали за комп’ютерними мережами. Але після підпорядкування їх Кіберкомандуванню хакери ставали солдатами. Вони вільно переходили від однієї місії до іншої, стираючи межі між шпигунством і бойовими діями. Зокрема, одна з таких хакерських груп стала секретною зброєю АНБ.

Найобдарованіші та найдосвідченіші хакери агентства працюють у Відділі особливого доступу (Tailored Access

1 ... 24 25 26 ... 79
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «ВІЙН@: битви в кіберпросторі, Шейн Харріс», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "ВІЙН@: битви в кіберпросторі, Шейн Харріс"