BooksUkraine.com » Сучасна проза » Сини змієногої богині 📚 - Українською

Читати книгу - "Сини змієногої богині"

186
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Сини змієногої богині" автора Валентин Лукіч Чемеріс. Жанр книги: Сучасна проза. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 252 253 254 ... 274
Перейти на сторінку:
й нині лунає в мареві, у вітрах та в далині і ніколи не вмре, не поляже їхня вічна пісня, а буде відлунювати у наших серцях, у думах наших, і піснях наших: Ми славим тих, хто степ любив безмежний, Ми славим тих, хто зріс в сідлі коней прудких, Ми славим тих, хто вмів любить жінок вродливих, Хто сонце дав синам і звагу батьківську безстрашну. Ми славим тих, хто пив бузат хмільний у дружнім колі І побратимству вірний був щодня й завжди. Ми славим тих, хто полум’я уздрівши веж сторожових, Сідлав коней і мчав на бій із кличем бойовим. Хто в січі злій пив кров гарячу ворогів, Ми славим тих, хто мужньо в інший світ пішов, У битві смерть свою лице в лице зустрівши…[124] Кам’яній могилі – 22 тисячі років.
Чи не вона – колиска таємничої Cкіфії?

Це в Україні є така могила, звана Кам’яною, якій не багато не мало, а – 22 тисячі років!

Вона знаходиться у нас, в Україні нашій, в приазовському степу поблизу Мелітополя. (Точніші координати: заплава р. Молочної поблизу с. Терпіння Мелітопольського району Запорізької області.)

Мовою геології це – останець пісковикових відкладів міоценової епохи, що має вигляд великого могилоподібного пагорба.

Степи там рівні, відкриті, здається, безмежні.

Сонцем випалені нещадно, вітрами січені безжалісно.

Серед того степу і лежать химерно нагромаджені величезні і, безперечно, загадкові кам’яні блоки вагою в 30–40 тонн, складені за зразком усіченої піраміди висотою біля 20 м.

І все це – на площі 1400 кв. м.

Під блоками – вхід в печери і гроти – всього їх понад шістдесят! Стіни і стелі тих печер та гротів і різних менших зашкалубин покриті малюнками прадавніх людей.

Цей кам’яний, мільйонолітній острівець у степу, зарослий лишайниками, і називається межи людьми Кам’яною Могилою.

«Стіни печер, гротів і карнизів – увесь простір Кам’яної Могили є не що інше, як бібліотека, архів поколінь, у який на протязі багатьох мільйонів років люди заносили свої спостереження та потаємні знання і багато чого іншого, – вважає учений-археолог Борис Михайлов. – Можливо, таким способом вони намагалися передати свій досвід нам. Очевидно, колись учені-лінгвісти зможуть розшифрувати це послання».

Вважається, що Кам’яна Могила протягом багатьох тисячоліть (не віків – тисячоліть!) слугувала місцем зібрань для кочових племен різних народів, які колись жили на півдні України, сакральним місцем, де припинялися навіть війни і чвари-розбрати, утверджувався мир і злагода межи людьми.

У 1837 році академік Кеппен, який спорядив першу наукову експедицію в Мелітополь, описав і печерні малюнки давніх людей часів пізнього палеоліту. Тоді ж він висловив обережне припущення, що унікальна Кам’яна Могила є не що інше (власне, була), як нерозгадана культова місцина, що має пряме відношення до Скіфії.

Очевидці розповідають: ця заява академіка Кеппена стала сенсацією, адже все, що повідав маститий учений, збігалося із записками Геродота про Скіфію, зокрема з тим місцем, у якому «батько історії» писав про «містичне місто-камінь», в печерах якого жила дочка Борисфена, Змій-Дівиця, родоначальниця скіфів, їхня найшанованіша богиня, адже від неї вони називали себе синами змієногої богині.

Те містичне «місто-камінь» і є прадавня Кам’яна Могила – хоча так це чи ні, чи це всього лише красива гіпотеза – сказати поки що рано. А ось археолог Веселовський, який через піввіку після Кеппена досліджував унікальну місцину в приазовському степу, писав, не стримуючи захоплення:

«Посмію звернути вашу увагу, що петрогліфи (малюнки) в печерах Кам’яної Могили чарівні і унікальні. Візьму на себе відповідальність і заявлю, що за значимістю Кам’яну Могилу можна порівняти хіба що з Ермітажам і ні з чим іншим у Європі!»

(Кам’яна Могила – це чи не єдиний випадок, коли знаменитий шедевр України не був відправлений росіянами в Санкт-Петербург, до свого Ермітажу – це вчинити з гігантською Кам’яною Могилою навіть їм було не під силу.)

На стелях, карнизах і стінах печер і до сьогодні зберігаються тисячі вирізаних фігур тварин – турів, коней, мамонтів (очевидно, це творіння первісних людей), носорогів, різних хижаків, а також людей та частин їхніх тіл.

Збереглися і

1 ... 252 253 254 ... 274
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Сини змієногої богині», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Сини змієногої богині"