BooksUkraine.com » 📖 Сучасна проза » Захисники, які ступили за межу життя, Олег Калашніков 📚 - Українською

Читати книгу - "Захисники, які ступили за межу життя, Олег Калашніков"

47
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Захисники, які ступили за межу життя" автора Олег Калашніков. Жанр книги: 📖 Сучасна проза. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 25 26 27 ... 111
Перейти на сторінку:
Палаючі в броні (бойовий епізод)

8 серпня 2014 року загинули молодший сержант ЩЕРБАТЮК Роман Олексійович,
солдат ЖАБЕНКО Юрій Леонідович.

Допис на особистій сторінці у «Фейсбук» Олени Мудрук від 08 серпня 2021 року:

«Син! 

Я завжди вітала тебе з Днем народження у лютому, але останні сім років я вітаю тебе з другим Днем Народження, яке дарував тобі і твоїм побратимам БОГ...

08.08.2014 рік... Савур-Могила...

Олег Мудрук, В’ячеслав Семеній, Руслан Яткевич, ви вижили всім смертям на зло.

Я бажаю вам здоров’я, щастя, добра, миру, Божого захисту та довгих років життя, адже ви на це заслуговуєте.

На превеликий жаль, двом вашим побратимам Жабенко Юрію і Щербатюку Роману не судилося остатись живими. Вічна пам’ять і шана Героям України.

Мама»

 

08.08.2014 року близько 01 години 00 хвилин, внаслідок мінометного обстрілу району зосередження 4, 5 та 6 гсабатр 3 ГСАДн поблизу с. Амвросіївка, загинули молодший сержант Роман Щербатюк та рядовий Юрій Жабенко.

Доповідь командира 3 ГСАДн.

 

Зі спогадів молодшого сержанта Дмитра БУНЧЕНКА, у 2014 році командир відділення, оператор-обчислювач 6 гсабатр 2 ГСАДн:

– Як зараз пам’ятаю: за десять перша ночі, заряджаємо для здійснення залпу гармати. Дивлюся на годинник – без двох хвилин година, віддаю команду: «До залпу готуйсь!». 

Ми з хлопцями спокійні, розслаблені. І тут чую: щось свистить – це розпочався мінометний обстріл. Перший залп ліг справа від нас метрах в 200-х. По звуку визначили, що стріляють з «Василька». Починаємо застрибувати в «металебу», по дорозі хапаючи речі, які розклали на її броні. Намагаємося не панікувати та впевнитися, що це пристрілка саме по нам, а не навмання, для остраху, тому мех.-води напоготові, але двигуни не запускаємо, щоб не виказати свою позицію коригувальнику, який міг підкрастися та облаштувати неподалік спостережну точку. Місцевість навколо позиції не зовсім відкрита – пересічена та поросла зеленню, тому ворожий артрозвідник, скоріше за все, зміг визначити наше місцезнаходження приблизно. До того ж роль коригувальників артвогнем нерідко виконували місцеві жителі, які не пройшли фахового навчання. Припускаю, що коригувальник міг зачаїтися у лісопосадці справа, з якої був гарний огляд навкруги (як виявилось пізніше, так воно й було).

Задрімалий було старший лейтенант Віктор Русавський прокинувся і коротко кинув Бунченку:

– Доповідь.

– Мінометний обстріл, комбате, – лаконічно відповів той.

Дивізіонна радіомережа ожила голосами, стало зрозуміло, що район зосередження також піддався обстрілу. Русавський зв’язався з командиром дивізіону, щоб змінити позицію, проте дозволу не отримав. 


Вочевидь, противник не мав точних координат батареї, тому снаряди перелітали і вибухали за декілька сотень метрів за нею. Наказу на відхід все не надходило. САУшки принишкли. Ворог продовжує вишукувати український гарматний взвод, снаряди вибухають все ближче і ближче, уламки вже барабанять по броні бойових машин. Екіпажі, зчепивши зуби, чекають на подальші команди, а зрадницький піт, що виказує бажання людей жити та втекти від смерті, стікає по тілу струмками. 

Лісопосадку, де відпочивав другий дивізіон, ворожа мінометна батарея почала прочісувати вогнем навхрест. Особовий склад поховався в ямах та окопах, відчуваючи власним тілом дрижання землі від вибухів снарядів. Досить-таки щільний обстріл тривав вже близько 40 хвилин, і вогняний вал все ближче підбирався до нерухомих 2С19.

Русавський повторно вийшов на зв’язок з комдивом, із запитом на дозвіл залишити район обстрілу, бо ще трохи – і взвод розстріляють. Комдив дозволу не дав, аргументуючи відмову тим, що відходити будуть по черзі: спочатку 4-та батарея, потім 5-та, а 6-та має прикрити відхід 4-ї та 5-ї гарматних самохідних батарей. 

Старший офіцер 5-ї батареї лейтенант Руслан Лук’янюк між розривами мін постійно проводить перегук особового складу:

– Всі живі, нікого не зачепило? – вигукує у багристу ніч офіцер. І з полегкістю на серці отримує відповідь:

– Без втрат.

– Вбитих та поранених немає.

– Розрахунок 222-ї гармати втрат та поранених немає.

 

Лук’янюк чує, як зі сторони, де облаштувалася на ночівлю 6 гсабатр, почали заводитися двигуни, судячи за все, готуються висуватися. Радіостанція для зв’язку з командуванням, ще радянської епохи мілітаризму, знаходиться в машині СОБа (старшого офіцера батареї) – МТ-ЛБу 1В13, яка, як і САУ, перебуває на відстані 50 метрів від укриття, а прояснити обстановку вкрай необхідно. Тоді лейтенант, вирахувавши періодичність між залпами, у черговий проміжок «затишшя» робить ривок до своєї СОБівки. Вже на «фінішній лінії» його все ж таки наздоганяє вибухова хвиля, яка відчутно закарбовує тіло в металевий остов машини. Офіцер відновлює орієнтування в просторі, відчиняє задній люк та забирається всередину захаращеної всяким скарбом «металеби». По радіостанції Р-123 виходить на командування дивізіону і отримує дозвіл залишити вогневу позицію.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 25 26 27 ... 111
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Захисники, які ступили за межу життя, Олег Калашніков», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Захисники, які ступили за межу життя, Олег Калашніков"