BooksUkraine.com » Сучасна проза » Сини змієногої богині 📚 - Українською

Читати книгу - "Сини змієногої богині"

186
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Сини змієногої богині" автора Валентин Лукіч Чемеріс. Жанр книги: Сучасна проза. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 261 262 263 ... 274
Перейти на сторінку:
берег р. Суби, у с. Суботові Чигиринського району Черкаської області на береговому схилі, що був самою природою зміцнений глибокими і широкими ярами.(обратно) 43

Вважається (принаймні є й така думка), що в азіатський похід пішли не всі скіфи, якась частина їх залишилася вдома. Логічно. До того кочівники, вони, змішавшись (а де й породичавшись) з місцевими племенами, і створили племінні союзи в лісостеповій зоні Дніпра, ті союзи, що їх Геродот згодом назве «скіфами-землеробами». Місцеві племена навчилися землеробству ще від людей трипільської культури (VI–IV ст. до н. е.) і свої знання та досвід передали скіфам, які осідали на землю – так заколосилися рясні скіфські ниви і золотий потік зерна поплив до греків на продаж, а це сприяло економічному зростанню племен Лісостепу. Тоді ж місцеві племена вкупі з осідлими скіфськими почали зводити городища, захищені валами та ровами і частоколами. То були досить надійні фортеці. Так з’явилося хоча б Більське городище на Полтавщині, місто Гелон, що його згадує Геродот, у будинів, городище на околицях Немирова, що на Вінниччині, городища під Києвом (Хотівське), біля Переяслава, Люботина, Трахтемирова та в інших місцях уздовж обох берегів Дніпра.

(обратно) 44

Чорнозем – ґрунти, що утворюються під лучно-степовою і степовою рослинністю, на різних материнських породах (крім пісків), в умовах помірно континентального і континентального клімату. Для ч. характерна наявність досить потужного (до 20–50 см) темно-сірого перегнійного горизонту з міцною зернисто-грудочкуватою структурою і багатим вмістом гумусу. Відзначається високою родючістю ґрунту. Чорноземи займають близько 6 відсотків усієї площі суходолу світу. На Україні – близько 44 відсотків!

Шість відсотків чорноземи займають усієї площі суходолу планети Земля, а в Україні – СОРОК ЧОТИРИ! Ось яка наша Україна! Справді, іншої такої немає у світі!

(обратно) 45

Гіпаніс – Південний Буг, річка на південному заході України в межах Хмельницької, Вінницької, Кіровоградської (а також по її межі з Одеською) та Миколаївської областей. Довжина 806 км, площа басейну 63 700 км. У давні часи називалася Богом.

(обратно) 46

Сьогодні це вимерлі європейські дикі коні, невизначеного, як вважають спеціалісти, таксономічного рангу. Висота в холці – 107–136 см.

(обратно) 47

Останнього коня тарпана в Україні вбито у 1879 році за 35 км від Асканії-Нової. За особливостями біології був близьким до коня свійського, одним з предків якого вважається. Сьогодні близьким до вимерлих тарпанів є кінь Пржевальського, що в незначних кількостях ще зберігається в деяких місцевостях Монголії.

(обратно) 48

Мова, очевидно, йде про болота біля джерел Бога. Сьогодні верхів’я Південного Буга та його джерела знаходяться на території Хмельницької області неподалік містечка Купель.

(обратно) 49

День плавби містить, за даними Геродота, 200 стадій. Стадії були олімпійські (192 м), й античні (177 м).

(обратно) 50

Логос. Найдавніші твори грецької прози – на відміну від поетичних, чи, щоб відрізнятися від них – носили назву логос, що означало: слово, розповідь, оповідка.

Як літературний жанр логос відрізняється від байки, казки чи міфу. Для нього характерною була традиція розповідати про те, що справді зустрічалося, але на практиці ця дійсність була переплетена з міфічними і просто фантастичними подробицями, що були цікавими для слухачів. (Логографи здебільшого читали свої твори перед зібранням вибраних.) Першими істориками Еллади і були логографи.

(обратно) 51

Автопсія – від двох грецьк. слів – авто і autos – сам, що крім значення «автомобільний», «автоматичний» тощо має первинне значення: «свій», «самохідний», «власний», «само…». Напр. автобіографія, автопортрет і третього орвія – бачення. Себто сам бачив.

(обратно) 52

Асклепію ще й повезло, адже, наприклад, Земмельвайс, чиє вчення за його життя не здобуло визнання, закінчив свої дні в божевільні, інший видатний лікар Ауенбруггер помер забутим, жебраком із жебраків (його поцінують і повернуть із забуття лише через десятиліття), Лаєннека рано звели в могилу сухоти, а найвидатніший анатом всіх часів і народів Везалій, несправедливо звинувачений своїм учителем (до всього ж іспанська інквізиція засудила його до страти), трагічно загинув у віці 50 років, опинившись – після аварії корабля – на безлюдному острові…

(обратно) 53
1 ... 261 262 263 ... 274
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Сини змієногої богині», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Сини змієногої богині"