BooksUkraine.com » 📖 Не художня література » інформатика, Іванна Клиса 📚 - Українською

Читати книгу - "інформатика, Іванна Клиса"

36
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "інформатика" автора Іванна Клиса. Жанр книги: 📖 Не художня література. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 26 27 28 ... 70
Перейти на сторінку:

Електронна адреса – ідентифікатор електронної поштової скриньки, який записують у такому вигляді: назва користувача @ назва сервера.
Наприклад, kiyvsky@narod. ua. Таку адресу записують без пропусків латиницею, цифрами і знаками: «.», «-», «_».

Розділовий знак @ називають: «ет комерційний» або «собака» (жаргон). Цей символ присутній в електронних поштових адресах з самого моменту розробки електронної пошти. Справа у тому, що на телетайпному апараті «модель 33», що був у розпорядженні Рея Томлінсона (пошукайте у глобальній мережі, яке він має відношення до електронного листування), клавішу @ використовували для пунктуації і позначення англійського прийменника at (на). Таким чином, електронну адресу можна читати: «користувач такий-то, зареєстрований на такому-то сервері».

Веб-сайти електронної пошти:

Логотип

Адреса сайту

Назва сервера

http: //www. gmail. com

gmail. com

http: //www. ukr. net

ukr. net

https: //secure. online. ua

Online. ua

https: //passport. meta. ua

Meta. ua

Послуги перелічених веб-сайтів щодо створення електронної пошти безкоштовні. Для доступу до поштової скриньки на цих сайтах потрібно мати комп'ютер, під'єднаний до глобальної мережі. Першим кроком використання електронної пошти є реєстрація поштової скриньки. Одночасно з поштовою скринькою на сервері буде створено: обліковий запис користувача (акаунт) – сукупність даних, які забезпечують ідентифікацію користувача під час звернення до ресурсів сервера [13, 14].

На різних серверах створення електронної пошти дещо різниться, але загальні підходи однакові.

Адресна книжка – сукупність даних (прізвище, ім'я, по батькові, електронні адреси, коментар, телефон тощо) про адресатів електронної пошти. Часто виклик адресної книжки здійснюють, натискаючи кнопку Контакти.

Деякі поштові служби не пропускають листи з приєднаними виконуваними файлами. Таким чином поштовий сервіс піклується про безпеку абонентів. Щоб обійти цю перепону, інколи достатньо змінити розширення з exe на інше. Інколи цього недостатньо: потрібно двічі архівувати різними методами з призначенням паролю на архіви.

Правила безпеки електронного листування:

Cтежте за тим, що стоїть в полі Кому, перш ніж відправити лист. Інакше інформація (можливо, конфіденційна), яку ви вкладаєте в електронний лист, може потрапити не до того адресата.

Підозрілі листи (незнайомий адресат, сумнівна тема) пересуньте до теки Спам, не відкриваючи їх. Не переходьте за незнайомими посиланнями. Інакше ризикуєте підхопити комп'ютерний вірус.

Не відсилайте свої дані, копії документів, номер телефону, відомості про родину тощо невідомим адресатам. Інакше їх можуть використати у майнових та інших аферах.

Не відповідайте на листи з погрозами та провокаціями. Інакше крім зіпсованого настрою можете нажити неприємності на рівному місці.

Важливу інформацію відправляйте в архівах з паролем, який відомо лише відправнику та одержувачу. Інакше ризикуєте розголосити приватну, службову чи комерційну таємницю і зіпсувати власну репутацію

Не відсилайте без попередження програми виконані файли. Інакше їх вилучать до теки Спам як підозрілі щодо перенесення вірусів [6].

Правила етикету електронного листування:

Прояв гарного тону – починати листа привітанням і зверненням до адресата.

Будьте ввічливим:

при зверненні до незнайомої вам людини назвіть себе; не забувайте вживати слова «будь-ласка» (при зверненні з проханням) та «дякую» (після отримання допомоги); уникайте фраз, що можуть стати причиною конфлікту на релігійній, расовій, політичній чи іншій основі.

Заповнюйте поля Кому, Тема, Важливість листа:

поле Кому потрібно заповнити обов’язково. Інакше залишиться незрозумілим, на яку адресу потрібно доставити лист. Якщо ви відправляєте повідомлення кільком адресатам, у полі Кому вкажіть їхні електронні адреси, розділяючи їх комою. У разі потріби вказуйте електронну адресу у полі Прихована копія; у полі Тема (Subject) завжди вказуйте головну думку повідомлення, інше є ознакою поганого тону; бажано зазначати ступінь важливості повідомлення. Якщо лист позначено як важливий, адресан буде намагатися прочитати та відповісти на лист одразу. Але не зловживайте наданою можливістю, інакше ваші партнери по листуванню швидко зрозуміють, що не варто звертати на це увагу.
1 ... 26 27 28 ... 70
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «інформатика, Іванна Клиса», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "інформатика, Іванна Клиса"