BooksUkraine.com » 📖 Сучасна проза » Чаполоч, Ігор Астапенко 📚 - Українською

Читати книгу - "Чаполоч, Ігор Астапенко"

133
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Чаполоч" автора Ігор Астапенко. Жанр книги: 📖 Сучасна проза. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 26 27 28 ... 44
Перейти на сторінку:
я вже йо’ не воспрінімала. А через місяць-півтора уже Горко став зо мною жить, то він уже того Тольку й нагнав, шоб той не приходив. Було раз, і вмазав йому.

Ви так спокійно про це говорите?

Ну... Да, а як я маю говорити? Плакати?

Не знаю. Це не моя справа. Вибачте. Де жив Євген Горко до того, як поселився у Вас?

Він не казав ніколи. Я не знаю.

Чому Ви прийняли його до себе? Закохались?

Нє. Мені треба був мужик у хаті. І я йо’ нашла. Я вже про це сказала.

У Вас були почуття до нього?

Було шось. Але це точно не любов. Підвезіть мене до вікна.

Розкажіть про те, як ви жили спочатку. Було легко?

Да. Поначалу все було добре. Я робила медсестрою в районці, Горко — ше в школі сторожував. Він тоді був більш адекватним, як зараз. У нас даже була якась романтіка. Цвіти там, вино, на ставок їздили. Добре було, словом.

Ви кажете «більш адекватним, як зараз». У чому він був неадекватний останнім часом?

Думаю, тут треба всьо по порядку.

Добре. Розказуйте тоді по порядку.

Ну... По-перше, поначалу він менше пив. Випивав, але трохи там, шоб аж дуже п’яним — я йо’ не бачила. Ми зразу пришли до того, шо ніхто нікого контролювать не буде. Свобода була в нас. Але треба сказать, шо ми не жили як чужі. Наоборот — ми весь час шось разом робили — я даже вже хтіла з ним розписатись.

Чого ж не розписались?

В ньо’ не було документів.

Ви цікавились чому?

Да. Він сказав, шо мені луччє не знати. Я і не допитувалась.

Вам було байдуже до минулого Вашого громадянського чоловіка?

Нє. Я просто про це не задумувалась. Тепер я хочу знати.

Добре. Розкажіть, як було далі.

Сначала ми жили як жили. Як і всі живуть. Він собі шось там на кухні робив весь час — шось записував у зошити, читав багато, музику слухав. По дому робив шось. До Йосипа заходив частенько. А я тут — в комнаті. Ми друг друга не трогали. А так вроді й нема шо згадати більш з того періоду.

Він був агресивним до Вас тоді?

Нє. Тоді всьо було спокійно більш-менш. Але потім началось уже. Він став іногда кричати на мене. Це був тривожний сігнал.

Руку піднімав?

Нє. Замахувався пару раз, але то вже після того, як я каляскою стала. Він мене так і називав — каляска.

Вибачте, що питаю, але чи виявляв він фізичну агресію під час сексу?

Ну... Іногда він був трохи грубим, але це ж секс. Усі таким грішать.

Вас це не насторожувало?

Тоді нє. Зараз я вже понімаю, шо він тіран. Тільки одне понять не можу: як він так умів маскіруватись? А мо’, я, дурна, просто не бачила поначалу це всьо.

Що помінялось потім?

Не знаю, як сказать. Ну... холонути ми стали один до одного. Причьом якось в один час. І це не було неожиданно. Ми як будто зразу були готові до того, шо будем просто сожитєлями. Так і случилось. Я думаю, це нормально. І ми жили б так дуже довго, якби Горко не став міняться. Він якийсь нестабільний.

Я знаю, Вам неприємно про це говорити, але розкажіть про Вашу травму. Наскільки те, що Ви перемістились на візок, вплинуло на ваші стосунки з Горком?

Мене збила машина. Це було зранку в неділю. Я ішла на остановку, хтіла поїхати на базар за продуктами. Горко всю ніч пив з якимсь вчителем англійського, він якраз вертався додому, коли мене збили. Я цього не помню, бо я була не в сознанії, але люди з «лісової» казали, шо він був добре випивший і дуже побив того водітєля.

Ви подавали заяву до суду?

На водітєля?

Так.

Нє. Горко хтів був, але яка вже разніца, коли в мене одняло ноги. Я — інвалід. Я вже змирилась. Заяви вже не поможуть.

Ви довго лежали в лікарні?

Да. Почті три місяці.

Горко часто до Вас приходив?

Був, мо’, разів три-чотири.

За три місяці?

Да. Я йо’ не просила приходити.

Мені сказали, Ви частково втратили пам’ять. Це правда?

Тут тоже всьо по порядку. Коли я лежала в больніці, до мене приходив псіхіатр, бо в мене було сотрясєніє. Якийсь час я справді не могла шось вспомнити, але це було недовго. Доктора звали Григорій Михайлович, Горко називав йо’ ігриком, я підігрувала — «ґреґ батькович» казала. Вот. А тоді пам’ять стабілізірувалась. Ногам, як бачте, уже всьо. До колін нічьо не чуствую. З доктором ми дуже багато говорили, він мені реально поміг тоді. Горко відвернувся якось. То ми з цим ігриком — ахах! — можна сказати, рідними стали. Ну... і шось у нас намалювалося з ним.

Стосунки?

Да.

Вибачте, але наскільки повноцінні стосунки?

Якшо ви про секс, то да. Ми спали. І зараз спим. Не дивіться, шо я інвалід. Ми тоже занімаємось цим. Горко не знав про нас. Горко в принципі почті нічьо не знав.

Що Ви маєте на увазі?

У нас із доктором свій план був. Григорій зразу побачив, шо в Горка є проблєми з психікою. Він рішив провести експеримент, в якому я мала прикинутись больною. За задумкою я мала сказати Горку, шо багато чого не помню, а він мав би помогти мені всьо згадати. Тоість розказати від себе.

Але для чого?

Для того, шоб доктор міг понять його психіку. Він би сам ніколи не визнав, шо в нього з цим проблєми. А він ставав уже незносним. Різко якось міняться став. Мо’, це алкоголь його так міняє. На кришу чьось лазить начав — сидів там без толку, буває, і роздітий. І страшно, шо ніколи не знаєш, шо в ньо’ там в голові. То він веселий, то кричить — аж очі красні — то шось говорить до себе. А главне, шо ніколи не скажеш, шо в ньо’ шось не так з головою, поки не поживеш з ним.

То чому Ви терпіли це?

У мене нема нікого. А Горко, як-не-як, мені і їсти готував, і розказував весь час шось. Не давав мені вмерти. Іногда він даже був романтичним. А кому треба сьодні одинока інвалідка?

Григорію Михайловичу?

В ньо’ жінка. Діти. Він їх не кине раді мене. А в Горка мотивація хоть була.

Яка?

Криша над головою. Він це добре понімав.

То чого пішов?

Не знаю. Мені

1 ... 26 27 28 ... 44
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Чаполоч, Ігор Астапенко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Чаполоч, Ігор Астапенко"