BooksUkraine.com » 📖 Фентезі » Зворотний бік сутіні 📚 - Українською

Читати книгу - "Зворотний бік сутіні"

172
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Зворотний бік сутіні" автора Дарунок Корній. Жанр книги: 📖 Фентезі. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 27 28 29 ... 73
Перейти на сторінку:
завжди чує наші благання. І коли ми дуже-дуже просимо, то обов’язково отримуємо те, про що просили. Я просив Творця повернути мені тебе. І він повернув. Правда, зробив це по-своєму. Бо все у світі має свою ціну. І твій прихід у світ безсмертних на новому витку також. Я, Пташко…

Сказані далі слова проковтнув гучний вибух десь посеред лісу. Затремтіла земля, посипало з дерев ще зелене листя, у лісі голосно й перелякано закричали птахи та звірі, небо почали запинати темні набундючені хмари.

Перун насторожено підняв догори голову:

— Паскудно все, лихо наближається. Потрібно звідси забиратися. Хто ж тебе використовує, Стрибоже?

Але ті слова, котрі Птаха щойно почула з уст Перуна, навіть попри вибух, вразили її до глибини душі. Вона стояла приголомшена почутим. Ні. У Творця не просто добре серце, яке відгукується на благання його добрих дітей. У Творця відмінне почуття гумору. Бо в підсумку кожен отримує те, на що заслуговує. А вже яким чином — то таїна велика, бо… Несповідимі шляхи Творця небесного.

— Небо, котре пахне грозою. Небо, яке завжди поруч… То як мені тепер тебе кликати, славний Перуне? — сумно перепитала жінка.

8. Світ Оранти

Коли Мальва отямилася, звісно, передумала вбивати і Леда, і Полеля. Зрештою, ті двоє і справді врятували її і від Мороку і від всіх темних, які, очевидно, зараз навіжено шукають її у водах Мертвої ріки і по обидва боки її берегів. Згадували щось там про Ягілку та її хату. Якось потрібно буде розпитати у хлопців про ту поважну пані, яку всі знають і про яку вона сотні разів чула, але поки не познайомилася.

Швидку пошту з новиною про випадкове потрапляння Мальви у світ Оранти батькам та сестрі постановили не надсилати. Зрештою, вирішили не надсилати і звичайну пошту. Це в разі нагальної потреби, тобто якоїсь халепи чи небезпеки, потрібно було чинити, а тут… Нічого нагального. Мальва нікому не заважала, навпаки, хлопці страшенно втішилися її появі. Навіть халепник Лед на якийсь час забув про своє хобі — недозволені батьками мандри чужими світами. Щоразу втрапляючи в халепи та обіцяючи батькам більше так не чинити, він невдовзі знову брався за своє улюблене заняття… Він про це Мальві дуже барвисто та натхненно оповів.

Зараз вона сиділа на широкій терасі перед будинком Полеля та Леда. Краса та спокій лагідно огортали цей світ. Світ Оранти. Це був світ Берегині. І тому жіночих символів довкола було аж забагато. Подекуди схематичні, доволі примітивні фігури жінки з піднятими руками, долонями вгору, ставилися на все. Одяг, посуд, меблі, будівлі благословляли вас жіночою щедрістю та благодаттю.

Мальва провела рукою по красиво різьбленій спинці дерев’яного крісла. І там берегиня, а з двох боків від неї фігури коней. Символи-символи, знаки, обереги, застороги, перестороги… Мор був правий. Вона мала знати мову знаків. Мова знаків однакова для всіх — і для світу темних, і для світу світлих, і для світу смертного.

Світ Леда та Полеля називався Орантою. Сама назва Оранта мала в собі щось сакральне, ніжне, тонке і разом з тим міцне і правдиво-чисте. Згадала Оранту із Софії Київської. Добра матір, яка дивиться в небо з піднятими вгору руками, з повернутими до неба долонями, матір усього живого та сущого на землі. Оранта Київська стоїть у надвівтарній частині на загальному мозаїчному фоні, на чотирикутному золотому камені, обрамленому вишивкою. Та жінка викладена з мозаїки настільки чарівно, що аж заворожує. Батько Мальви, Назар, той, хто її зростив, був істориком. Звісно, надто цікавій доні він розповідав і про Оранту. Виявляється, що вік найдавніших знайдених статуеток у позі Оранта аж 45 тисяч років. А схематичні зображення жінок у позі Оранта зустрічаються і серед наскельних малюнків, петрогліфів по всьому світу: Австралія, Африка, Північна і Південна Америка, Сибір, Італія, Франція, Китай…

Що вона робить, та жінка, матір, дружина, сестра, зазираючи в небо та простягаючи до нього долоні? Коли Мальва випитувала батька, як перекладається те чудне слово українською, той загадково відповів:

— Слово «orante» походить від латинського кореня «ōrō», «ōrāre» — говорити або молитися.

— Як це, — не вгавала завжди допитлива Мальва. — Або молитися, або говорити. Це ж різне, тату!

— Різне? Це ми його зробили різним. Творець вкладав у звучання геть інший зміст. Яскравий приклад використання «orante» в нашій мові. Це і слово «оратор». А оратори не завжди моляться, але завжди розмовляють. І, знаєш, доню, у давньоарамейській мові (до речі, це мова, якою розмовляв Ісус) поняття «говорити» і «молитися» означало те саме слово. І про що це говорить? Слово дане нам, людям, як початок шляху до розуміння і усвідомлення своєї природи. Тож молитися ми маємо чи розмовляти з Богом?

Мальва всміхнулася при згадці про батька. Оранта у світі Оранти стовідсотково розмовляла з небом. От тобі й відповідь на питання, що насправді робить жінка-Оранта, зазираючи в небо та простягаючи до нього долоні. Вона розмовляє з небом.

Спогад про батька Назара наче роз’ятрив рану. Він зараз із мамою та бабусею у світі Єдиного Бога. Мальва впевнена, всі рідні з нетерпінням чекають її повернення додому. Бо любов рухає цими людьми. Вона відчуває це, і для цього їй не потрібно розмовляти ані з небом, ані з богами. О Свароже, ще рік тому, звісно, за нормальним, тобто її внутрішнім літочисленням, вона була звичайною собі пацанкою, яка захоплювалася спортом, не дуже любила вчитися, поки не будувала грандіозних планів щодо підкорення світів, бо її особистого простору, який вона заповнювала собою, їй цілком вистачало… І раптом усе змінилося в одну мить… Чи жаліла вона зараз за тими часами, коли була лишень Мальвою Задорожною? Так, жаліла… Шморгнула носом. Ні, вона не стане плакати, аж нізащо… І не тому, що зараз припхаються ті два брати-довбні та почнуть або кепкувати один з одного, або сперечатися через дрібниці. Вона не зможе пережити ганьби заспокоювання та витирання сліз цими двома. Вона ж учениця самої Птахи, і мусить тримати марку.

Коли вона про це повідомила, наче між іншим, думала, що тих двох відпоювати живою водою доведеться. Таких здивованих мармиз Мальва давно не бачила. Виявилося, що Птаха таки говорила правду: Мальва справді стала її першою офіційною ученицею. Ех, ну не звикне Мальва ніяк до того, що дехто завжди каже правду.

— Йолкі-матолкі, — розмірковував Лед. — Вважай, що тобі пощастило. Ти чимсь конкретно чумовим наповал вразила серце нашої задаваки.

Мальва відкрила була рота, щоб заперечити. Лед притиснув пальця до губ та

1 ... 27 28 29 ... 73
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Зворотний бік сутіні», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Зворотний бік сутіні"