BooksUkraine.com » Сучасна проза » Святі і грішні 📚 - Українською

Читати книгу - "Святі і грішні"

170
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Святі і грішні" автора Нік Ремені. Жанр книги: Сучасна проза. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 29 30 31 ... 38
Перейти на сторінку:
обідньої перерви, у всього народу на виду, в кабінет до секретаря увірвалася в сльозах секретар-друкарка Ліда. Хотів гримнути на неї, але не зміг. Лежачих не б'ють. Ніколи не бачив Ліду такою беззахисною.

— В чому справа, Ліда?

— Вітьок подав заяву на розлучення.

Секретар-друкарка опустила голову і заридала.

— Негідник!

— Сказав, що поїде в обком скаржитися на вас, що ви розбили сім'ю.

— Хто ж йому повірить?!

Близько години умовляв Микола Антонович Ліду, наказавши нікого не пускати до кабінету. Насилу проводив її, але не заспокоїв.

І сам сидів розлючений. Від своєї безпорадності і прихованої провини за розвал молодої сім'ї. Хотілося стерти в порошок цього Вітька. У пам'яті воскресли роки, коли неугодних відправляли до в'язниць і навіть розстрілювали. А він не може поставити на місце Вітька. Алкоголіка, якусь соплю.

Ударив кулаком по столу. «Або знайти на нього управу, домовитися з молодими, міцними хлопцями: нехай відіб'ють бажання скаржитися на першого, — подумав. — Ось до чого довів перебудовою Горбачов. Секретаря райкому ні в що не ставлять».

Клокову, як повітря, потрібна хороша репутація. Район займав за всіма показниками перші місця в області. Нещодавно з Миколою Антоновичем віч-на-віч розмовляв секретар обкому. Скаржився, що стан справ у сільському господарстві погіршується. Причина — недостатньо кваліфіковане і відповідальне керівництво. Недвозначно натякнув: такі організатори, як Клоков, потрібні.

— Обов'язково заберемо, — сказав Першому на прощання.

Тому скарга Вітька багато могла зіпсувати. Дуже багато. Посидів у невеселому роздумі. Коло звужувалося. Вітьку в обкомі не повірять, але зарубка залишиться.

«Жінки, жінки! Вони мене погублять», — журився.

Взяти хоча б Ліду. Ні він, ні вона не відчували один до одного особливих симпатій. Вона у нього була на всякий випадок, так би мовити, на підхваті, коли не виходило з іншими жінками або траплялися непередбачені обставини.

Ліда не могла відмовити першому секретареві, догоджала йому. В результаті, втрачала сім'ю: сина і Вітька, якого, напевно, любила.

Клоков подзвонив голові районного споживчого товариства. Сказав йому:

— Переговори ще раз з цим Вітьком. Поговори по-хорошому. Постарайся переконати. Якщо не заспокоїться, гони. Нічого алкоголіків тримати. А я вже подбаю, щоб у районі він місця не знайшов.

Голова райпо обіцяв переговорити з Вітьком, зробити все, щоб зам'яти конфлікт.

До першого секретаря зайшов головлікар районної лікарні. Клоков нікого не приймав. Але для головлікаря зробив виняток. Своя людина. Куди без нього? Повністю забезпечував Клокова спиртом.

Той прийшов з проханням. Лікар швидкої допомоги кілька днів тому їхав після чергового виклику. Закінчилися сигарети. Вирішив заскочити в магазин купити. Іншої можливості не передбачалося. Його затримали дружинники, склали акт, що в робочий час, на службовій машині заїжджав до магазину.

Фахівця і сумлінного працівника могли виключити з партії і звільнити з роботи.

Клоков порився в численних паперах. Знайшов матеріали по лікарю.

— Думаємо виключити з партії.

— За що? — щиро здивувався головлікар. — Сумлінний фахівець і порядна людина.

– І що з цього? Рішення партії треба виконувати. Знав, що в робочий час не можна ходити по магазинам? Знав. Знав, що не можна в особистих цілях використовувати службовий транспорт? Знав. Доведеться відповідати.

— Миколо Антоновичу, за що?!

— За порушення дисципліни. Кожен з нас повинен відповідати за свої вчинки. Не дозволено на службовому автомобілі в робочий час заїжджати до магазину? Не дозволено. Порушив — відповідай.

Головлікар з півгодини доводив Першому абсурдність ситуації. У відповідь почув, що райкому необхідно показово покарати за порушення дисципліни, за пияцтво кілька фахівців і керівників. Відповідних кандидатур не знайшлося. Тому лікарю «швидкої» доведеться відповідати.

Головлікарю довелося прикласти чималих зусиль, щоб переконати Миколу Антоновича не чіпати колегу.

Нарешті той стомлено відкинувся на спинку чорного крісла, вимовив:

— Так і бути. Питання знімаю.

Вивченням матеріалів, підготовлених на бюро, перший секретар, в результаті, отримав можливість займатися тільки після офіційного закінчення робочого дня. Довелося засидітися допізна.

Глава 8

Бюро розпочало роботу в призначений час. Проводили його в парткабінеті. Він розташовувався на першому поверсі в просторому приміщенні, стіни якого покривала полірована деревно-стружкова плита. На одній із стін висів викарбуваний з міді портрет Володимира Ілліча Леніна. Поруч з ним стояв стіл першого секретаря, до нього приставили буквою «Т» стіл членів бюро. Біля стін — стільці для працівників апарату райкому, в залі — крісла для запрошених.

Цього разу були присутні всі секретарі партійних організацій, голови сільрад.

На стінах висіли кольорові, під склом, планшети наочної агітації. В цифрах, фотографіях, графіках вони розповідали про успіхи району.

Члени бюро зайняли відведені кожному місця. Перший сидів за основним столом. Поруч з ним за приставленим буквою «Т» столом сиділи Микола Другий, другий і третій секретарі. Трохи далі редактор районної газети, голова районного комітету народного контролю і перший секретар райкому комсомолу, ще далі — голова колгоспу «Батьківщина» Павло Якович Меркулов, кілька передовиків виробництва.

З усіх виділявся Меркулов. Вже літній і товстий. Близько тридцяти років тому привезли колишнього бойового льотчика в село. Запропонували селянам обрати головою колгоспу.

Ті подивилися на маленького зросту, щупленького мужичка, прикинули, що з нього можна взяти. Сільського господарства не знає, руки звикли тільки штурвал літака тримати, та, може, стопку ще. Такому не можна довірити господарство.

У повоєнні роки люди ще вірили, що від них залежить, хто стане головою. Тон задавали фронтовики, які половину Європи по-пластунськи проповзли, побачили світ за залізною завісою. Майже одноголосно проголосували «проти».

Тоді переконувати колгоспників приїхав голова райвиконкому. Дохідливо пояснив селянам, яка Меркулов ділова і грамотна людина, що народився і виріс у селі, прекрасно знає сільське господарство.

Деяких «крикунів» міліція відразу ж вивела із залу. Благо, мала привід. Вони для сміливості вжили перед зборами.

Бідним селянам

1 ... 29 30 31 ... 38
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Святі і грішні», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Святі і грішні"