Читати книгу - "Дим"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
– То, може, не варто? – засумнівався Антон.
– Ось замовч! – лишень одмахнулась од нього Ірина. – Завтра ж підемо в Жовтневе.
Так і зробили. Був вихідний, і вони зрання, нашвидкуруч впоравшись, пішли пішака через болото в теє Жовтневе і, не встигши навіть перецілуватись із батьками, полізли на те горище, вірніше, Ірина полізла, а Антон ждав унизу. І як вона показала йому сорочки, то загорівся й сам.
– Ти подумай, яка Лара буде в ній гарненька, – сплеснула в долоні Іра. – Ой!
І правда – кращого подарунка й не знайти. Ірина ще вдома тоді їх доладувала трошки, випрала та… ну, осучаснила, чи що. Жіночу вкоротила та трошки наче звузила на Ларин стан, а чоловічу не вельми й чіпала – фігури Лариного нареченого не знали, то ж вирішили, що й так пройде. Лише де-не-де підшила там, бо розтьопалось за літа.
Лежали тепер ті сорочини в целофанових пакетах на столику в напівкупе фірмового потягу, і Антон краєм ока помітив, як їхній мимовільний сусід, отой балакучий вчитель Григорій Максимович кинув на них короткий недоброзичливий погляд. Митники ж обдивилися речі, сорочки нашвидкуруч перемацали, але, правда, вже не стали розпаковувати. Завершився врешті й весь той марудний обшук.
Коли вже вся та катавасія покинула вагон, Ірина ще раз голосно позіхнула й протягла, немов знічев’я:
– Й чом це сьогодні такі люті? – мляво всміхнулась. – Минулого разу як їздили, так наче такого не було…
– Минулого разу й оцих папірців не було, – здвигнув плечима Антон.
– Та де? Були вже.
– А мені наче ні… давно вже ми їздили.
– Давно.
– Какая-то контртеррористическая операция, или что-то вроде того… – трохи наче якось винувато мовив їхній сусід, звертаючись до самої Ірини. – Я по телевизору что-то такое слышал. Смотрю ОРТ по привычке, и вот на днях… что-то там в связи с Северным Кавказом, кажется. Может, потому и…
Він осікся і замовк з певним презирством, виставивши нижню губу.
– Можливо, – хитнула головою Ірина.
Вона сиділа нині на своїй верхній полиці, звісивши ноги трошки збоку від Антона і впершись кулаками в тую полицю.
– Наш митник твою книжку читав, – хихикнув Антон.
– Тобто? – здивувалась вона. – А що, вже наша митниця була?
– Ні, наша в Брянську буде.
– Та годі тобі!
– Ну а чого ти дуркуєш?
– Бо сонна. То що?
– Каже – хороша книжка.
– Нічого вона не хороша, – скривила губи Ірина. – Така дурниця…
– А чого ж читаєш?
– Просто. Щоб дочитати.
– Ти в бібліотеці брала?
– Ні, у Тамарки, – вона знов позіхнула.
– Про що? – спитав знічев’я Антон.
– Про Скарлет О’Хару, – прорекла Ірина таким тоном, наче то очевидні речі і на біса питати. – Але писано недавно і другою жінкою, так як продовження… А! – вона махнула рукою. – Срав, дрімав і потихеньку плакав. Коротше, я спати, добраніч.
І вона якимось одним різким рухом закинула ноги на полицю, одвернулась до стіни і вкрилася ковдрою. Антон мигцем підняв очі на сусіда, той позирав на Ірину трошки спантеличено, і отой його новий вираз обличчя так звеселив Антона, що він легенько всміхнувся і так, всміхаючись, і одповів Ірині:
– Солодких снів.
– Сам би влягався вже, – пробурмотіла вона до нього згори.
Він посидів ще з хвильку мовчки, а тоді й справді влігся, роззувшись. Думав, що не засне, але стукіт і похитування потяга заколисали його, і він досить швидко задрімав та навіть побачив сон. Йому приснилось, що він їде додому в якісь тісній і душній металевій коробці, а поруч із ним і над ним такі самі коробки, з такими ж самими, як і він, людьми всередині – осьде просто над ним коробка з Ірою, і ті важкі металеві коробки одно собі торохкочуть.
VI
«Привіт з ДРА! Привіт, моя дорога Іринко! Напишу трошки про себе. Справи йдуть нормально, вірніше, служба. Зараз в основному сидимо на базі. Погода тепла, навіть надто тепла, я втомився і згорати на сонці, і загорати також. Недавно їздили недалеко від бази в кишлак, бачив – уже цвітуть абрикоси, а у нас, напевне, в цей час ще сніг лежить, та і холодно. Так, завтра вже ж восьме березня, свято для всіх жінок і дівчат. І для тебе також. Дуже хочеться в цей день бути поруч із тобою, поздоровити зі святом і взагалі бути поруч із тобою завжди. Нічого, скоро і в нас вдома настане справжня весна. Шкода, що це весна не та ще, на яку я так чекаю. Ну от і все. Передавай вітання рідним. Так, Лара писала, що десь в десятих числах заїде до матері проїздом в Київ. Вона хоче й до тебе заїхати – напиши мені тоді, побачились ви чи ні. Обіймаю, твій Антон. Вибач за почерк».
Як під’їжджали до Брянська, то в вікні стояла тьма і тьма, лише перед самим вокзалом замигтіли ліхтарі якоїсь автомобільної дороги внизу, а тоді через хвилю показалась протяжна новобудова на узвишші, начебто на пагорбі, поверхів у десять-дванадцять висотою, певне що шматок якогось із околичних спальних районів, вікна там світились лиш подекуди, воно ж і не дивно – ранній ранок, досвітній час, а по суті-бо ще й глупа осіння ніч стояла на дворі.
Сонний Антон зацікавлено вглядівся в новобудову, але вона вже сховалась за якимось лісистим масивом, парком чи лісосмугою. Зрісши в селі, він із самого дитинства з певним захватом сприймав міські поверхові будинки, особливо чогось панельні брежнєвки в десять поверхів і вище, скупчені, збиті одна до одної в
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дим», після закриття браузера.