Читати книгу - "Фаренго. Ч. 1. Тінь попередника"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Від початку колонізації планетою цікавилися земні містики. Вони припускали, що гуманоїди Магонії були творцями (версії: вчителями, наставниками, владиками, богами) найдавніших людей Землі. Піфію вже у першому столітті ЕВ заселили общини земних метафізиків і візіонерів, які намагалися встановити духовний чи медитативний зв'язок із «Тими, що Відійшли». Ці спільноти ентузіастів проводили самовільні пошуки «сховищ мудрості», нібито залишених гуманоїдами. Останні, на їхню думку, передбачили прибуття своїх учнів-землян на Магонію. Свідчення про результати пошуків суперечливі.
Також до першого століття Ери Відновлення відносять найдавніші згадки про леґендарну корпорацію Знаючих. Вони начебто знайшли «сховища мудрості» й контролюють їх досі. Спочатку Знаючі мали на меті створити на Піфії (а в перспективі — на всіх населених планетах) суспільство нового типу. Базуватися воно мало на звуженні поля застосування кіборґенної техніки та на магічних принципах. Інтелектуали інших планет піддавали критиці цей проект і характеризували його як соціально-небезпечний, фашизоїдний і «тоталітарно-консервативний». На багатьох планетах (у тому числі й на Землі) до середини другого століття ЕВ заборонялося сповідувати вчення Знаючих. Пізніше оголошена мета Знаючих зазнала змін, і тепер корпорація Знаючих каже лише про свою священну місію — вони оголосили себе охоронцями і наставниками людства.
Знаючі завжди і послідовно відкидали демократію як спосіб здійснення влади. Для них вона була і залишається спотвореним принципом організації суспільства. Знаючі також закликали до обмеження персонального права на модифікацію тіла і пропонували згорнути дослідження в сфері інформаційних технологій. Вони допомогли військовій верхівці Аврелії заснувати Стару Імперію. Вони підтримали прихильників монархії у Десятилітній Війні 129-138 років Ери Відновлення. Їхні лідери і воїни були найбільш непримиренними ворогами Ліги Свободи і земного Федеративного Конґресу. Існує леґенда, що десантування авреліанських дивізій генерала Анара Асміра на Місяць було успішним саме завдяки містичній підтримці Знаючих. Пізніше вони радили Асмірові під час перемовин з Конґресом щодо умов перемир'я.
Імператор Явіс Перший у 139 році Ери Відновлення подарував Піфії права автономії. Згодом, у 202 році ЕВ, правителі Піфії, з дозволу імператора Сіорана Першого, затвердили для колонії особливі закони прямої дії (так звані «Сім заборон»). За їхнє порушення оголошена невідворотна смертна кара.
Сім заборон:
1. заборонено вимовляти вголос священне ім'я планети «Магонія»;
2. жінкам планети рекомендовано генетично планувати народження дівчаток і заборонено залишати на планеті випадково народжених ними немовлят чоловічої статі (на Піфії мешкають винятково жінки, її інколи неофіційно називають Планетою Жінок);
3. на Піфії заборонено виготовляти кіборґів-слуг, вирощувати та виховувати клонів;
4. кожен завезений на планету дорослий клон підлягає негайному демонтажу;
5. нащадків клонів до четвертого коліна примусово депортують з планети;
6. піфійкам заборонено надавати позику під відсотки і одержувати прибуток від використання робочої сили;
7. заборонено проповідувати всі релігії, крім державної, і вести релігійні суперечки.
Виготовлення космічних кораблів є головною статтею прибутків планетарної колонії. На супутнику планети Морні та на планетарних орбітах збудовані найбільші в Імперії суднобудівні верфі. Сто відсотків акцій верфей і заводів, що виробляють комплектуючі, належать общині колоністів. Прибутки від виробництва розподіляються в однакових частинах між усіма піфійками. Кожен четвертий космічний корабель Імперії збудований на верфях Піфії. Тільки на Піфійських верфях будують корпуси військових кораблів надважких класів[42]. Частину необхідної для їхнього виробництва сировини і устаткування завозять з інших планет. На лініях монтування корпусів і моторних секцій кораблів і на обслуговуючих їх виробництвах офіційно задіяно 76 % населення колонії. Інші мешканки Піфії працюють у сфері послуг, комунікації та на агрофермах.
Офіційний державний устрій Піфії — громадське самоврядування. Рада Двадцяти Трьох (Рада Святих Матерів Піфії) — найвищий урядовий орган планети. Він користується необмеженими законодавчими, виконавчими і судовими повноваженнями (з 198 року ЕВ). Членство в Раді — довічне. Рада 23-х не зобов'язана давати й ніколи не дає жодних правових коментарів і пояснень щодо своїх рішень. Їх неухильне виконання обов'язкове для всіх піфійок і гостей планети. З 391 року на Піфії постійно перебуває Уповноважений представник імператора. Він має право накладати вето на рішення Ради. На даний час ним є командуючий Одинадцятим флотом адмірал-командор Міра Пасквале-молодша з великокняжого Дому Харре[43].
Державна релігія піфійок — Вчення про Непорушну Гармонію.
22
Поселення «Благословенне починання»,
Кристалічна Провінція,
планета Кідронія (4КВ67:3).
14 семпрарія 416 року Ери Відновлення
— Привіт, Заро!
— І тобі привіт, клоне!
— Ти мене не пам'ятаєш?
— Ви, шахтарі, усі схожі. Чому це я повинна пам'ятати саме тебе?
— Вай-цу! Ти стала гордою, Заро. Може, ти тепер знатна леді або ж принцеса, як у серіалі «Замкові таємниці»? Гадаєш, якщо з тобою спить доктор Мангус, то ти перестала бути клонкою?
— А хто ти такий, щоби мене повчати?
— Я вірю у Велудумана, Держателя Склепіння. Я дізнався, що ти приєдналася до нашого вчення.
— Я законослухняна громадянка. Правитель заборонив ваше вчення.
— Якщо ти така законослухняна громадянка, Заро, то, може, ти краще підеш до старшого шерифа О'Коннора і розкажеш йому, як ти порушила закони? Змінила ім'я і код картки, знищила розпізнавальний імплантат, видаєш себе за довгоживучу напівкровку, без дозволу живеш із доктором. Шериф скаже: «Тай-тай! Хороша клонка, дуже правильна!» Після того шериф перевірить, чи не втратила ти функціональних навиків секс-службовця. І відішле тебе виправляти скоєне до борделю для середнього технічного персоналу. А доктору Мангусу знизить категорію громадянства. І забере у нього ліцензію. Потім доктор Мангус піде працювати на рудник. Усе буде законно.
— Як тебе звати, клоне?
— Гумм.
— Чого тобі треба від мене, Гумме? Грошей? Наркоти?
— Мені не потрібні гроші. І я не вживаю неблагодатної дурі.
— Ти хочеш переспати зі мною?
— А ти не проти?
— Сьогодні я не зможу.
— У мене для тебе є слово, сестро.
— Гумме, не вимахуйся. Завтра ми з тобою перепихнемося, без проблем, тільки не треба мені тут читати ваші проповіді про Держателя Склепіння.
— Заро, Заро, ти вже геть опупіла від власного невігластва. Знай, дурна жінко, що я бриджуся тих, хто ображає Велудумана. Я кажу тобі: одній людині потрібно поговорити з доктором Мангусом, але так, щоб про це ніхто не дізнався. Якщо ти не погодишся мені допомогти або видаси мене, то старший шериф дізнається про тебе і твого доктора все. Ви злочинці. Ви порушили імперський закон.
— Гумме, це погані ігри. Ти замислив щось проти влади?
— Одній людині потрібно поговорити з доктором. У неї зіпсувалося здоров'я. Вона хоче його покращити, не хворіти і багато працювати. Що в цьому поганого, жінко?
— Але чому про це ніхто не повинен знати?
— А чому ти нікому не розповідаєш,
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Фаренго. Ч. 1. Тінь попередника», після закриття браузера.