Читати книгу - "Королівство у спадок, Олег Говда"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Ну, гаразд… перефразуємо питання.
Зараз Ігнаціус дуже нагадував мого викладача з «терормеханіки». Особливо, коли йому доводилося пояснювати студентам те саме вп'яте.
— Допустимо, з'явилася можливість вибору. Що б ти вважав за краще? Повернутись чи перенести сюди батьків?
Зараза. Ось причепився. Ну, я не знаю. Мати запитає: «Тобі гречку чи картоплю розігріти» і то, бувало, зависаєш, як Буріданів осел, а цьому вийми та поклади відповідь. Причому негайно. Довелося максимально розгорнуто пояснити, що я не готовий обговорювати цю тему, оскільки сам я перебуваю тут на пташиних правах. Маю розуміти — одна справа кликати рідних і близьких у власне королівство, і зовсім інша — якщо голий, мов сокіл і шукаєш, де б на шматок хліба заробити.
Несподівано відповідь Ігнаціуса влаштувала. Маг навіть обличчям помолодшав.
— Чудово ... Це багато чого змінює.
— Не розумію.
— Та просто все. Погодься, що у тимчасового правителя та господаря різні цілі та завдання. І я радий, що ти вибрав другу долю… ваша високосте. А щодо грошей, то не все так зле, як здається.
Ігнаціус сунув праву руку в лівий рукав і витяг звідти величезний сувій. Розміром із креслярський ватман. Клацанням відправив увесь посуд зі столу на полиці і плиту, а на скатертині, що звільнилася, розклав пергамент.
Ух ти! Як у кіно про піратів. Нічого спільного із сучасними картами. Справжній витвір мистецтва. Картина.
— Це землі Імперії, — маг прокреслив пальцем у повітрі хитромудру петлю і на пергаменті виник сріблястий контур, що виділяв більшу частину малюнка. Навіть трохи рельєфом проступив, на тлі решти території. — Про те, що знаходиться за межами, поговоримо іншого разу.
Малюнок за контуром слухняно перетворився на білий лист. Так би мовити Terra incognita [лат., — Невідома земля].
— А ось місця, де під час останнього Армагеддону сталися проколи просторової тканини. Іншими словами — поєднання сфер.
Тепер на карті з'явилися бордові точки. Багато... Я не став рахувати, але більше десятка. Набагато більше.
— Це дуже цікаво, — оскільки маг не для загального розвитку витяг карту, слід було уточнити. — Але яка мені від цього знання користь?
— Найпряміша…
Ігнаціус змахнув пензлем, і карта слухняно скотилася в трубочку. Потім зменшилася до розмірів сигари.
— Учора я засік сплеск енергії біля старого млина... того, що тут, недалеко. А потім, на карті стало однією плямою менше. Упевнений, ваша високість має до цього відношення. Адже я правий?
Заперечувати очевидне немає сенсу.
— Так… Леонідія почула голос, ми увійшли до руїн і… випадково провалилися у підземелля. Там на нас напала якась істота... Довелося її вбити.
— Це зрозуміло, — кивнув маг. — За іншого результату, ми б не розмовляли. Нагорода вам сподобалась?
— Леонідія сказала, що ми знайшли Місячний Лиск…
— Чудово! — Ігнаціус погладив бороду. — Я певен, що цариця Амазонок відсипле вам за шаблю не менше п'яти тисяч дукатів.
Ніфіга собі! Це я вчора шиканув. Такий широкий жест не кожному імператорові по кишені. Цікаво, знаючи справжню цінність знахідки, я все одно подарував би її Лії? А чому ні? Один раз живемо. Гуляти так гуляти. Тим більше вона пояснила, що цінність знахідки не в грошах.
— Отже, ви вже далеко не жебрак. Не знаю, скільки боргів наробив покійний король, але на кілька закладних напевно вистачить.
— На жаль…
— В сенсі?
Довелося пояснити.
Я чекав закидів і звинувачень у дурощі, але маг натомість усміхнувся і дружньо поплескав по плечу.
— Буває. Всі ми в молодості… Пам'ятаю, я в твої роки одній такій чарівниці статую з чистого… Ох, і кричав на мене майстер… М-да… — метр Ігнаціус трохи помовчав, мабуть, вирішив, що подібні спогади непедагогічні і не прикрашають сивину. Потім простяг карту. — Користуватися просто. Ткнув пальцем або будь-яким предметом у потрібне місце і опинишся там. Заклинання приблизно на п'ять переміщень. Потім повернеш мені — оновлю. Ну, і як ти, я сподіваюся, зрозумів, у кожному такому місці, можна знайти і монстра, і скарб, який він охороняє.
— Дивно…
— Що саме?
— Карту ж не вчора малювали? Чому ніхто не зібрав?
— По-перше, тут тільки те, що залишилося. Років сто тому таких місць було в рази більше. По-друге, — що тобі відомо з історії Ковиру?
— Навіть не зрозумів, про що ти спитав. Хто такий Ковир?
— Так називалася Імперія до розпаду... Не втомлюватиму подробицями, думаю — вони у всіх світах схожі, але після того, як загинув останній імператор, у Ковирі настали смутні часи. Більше не було влади, здатної підтримувати лад. І кожен, хто відчував силу — командир загону, капітан судна, отаман розбійників, багатий купець, начальник варти… Загалом усі ті, хто міг зібрати хоч невеликий загін, одразу проголошували незалежність своїх володінь. Той, хто захопив пару-трійку сіл, став бароном. Фортецю — графом або маркізом. А ті, що засіли за міськими стінами, оголосили себе королями чи герцогами. Взяти хоча б фундатора династії королівства Зонненберг — Рудіана Першого. Чув про нього?
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Королівство у спадок, Олег Говда», після закриття браузера.