Читати книгу - "Крило метелика (частина 1), Кіра Леві"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Атмосфера в таборі одразу пожвавішала. Іллюша кинувся до сестри терміново ділитися враженнями! Розвідники одразу влаштувалися довкола життєдайного вогню відігріватися.
Щиро кажучи, я побоювалася за здоров'я людей. Переохолодження у стресових умовах — прямий шлях до застуди. Саме тому замість того, щоб витягнути ноги біля багаття чи поїсти гарячого супу, я підсіла до Марго.
— Рито, мені потрібна твоя допомога, — прямо заявила. — Точніше, чоловікам потрібен одяг. А ти вмієш кроїти та шити!
Я намагалася говорити натхненно. Хоча розуміла, що такий оптимізм може дратувати. Жінка неохоче повернулася, сильніше запинаючи мою кофту на грудях. Адже я назад її не стала забирати.
— Ти маєш рулон тканини? Ножиці? Нитки? Голки? — роздратовано смикнула куточком губ.
— Ну, підійдемо креативно. У нас є шикарний брезентовий автомобільний чохол, твід і шкіра оббивки сидінь, чохли, канцелярські ножиці, голка, шевське шило і моток старої мотузки. По-моєму, шалений набір!
— Гм… А чому б і ні? — жінка посміхнулася і випрямила спину.
Рита з цікавістю глянула на залишені неподалік сидіння. Щоб не втрачати світлий час доби даремно, я відразу піднялася та із запрошенням махнула рукою в бік намету. Вже за кілька хвилин Марго тримала в руках скарби та міркувала про необхідність акуратного розпарювання та прання запорошених тканин перед пошиттям виробів.
У помічниці вона покликала Аню Соболєву. Дівчата дружно взялися до роботи. Раз у раз було чутно вказівки Рити: як краще тканину натягувати, де притримувати.
Свою допомогу я пропонувати не стала. Справ у мене і так було заплановано на сьогодні достатньо, але раніше навіть більше, ніж їсти, мені хотілося обмитися.
У наметі я склала в рюкзак змінний одяг: спідню білизну, шорти, футболку, шкарпетки, крокси, мило для прання та шампунь. Другої теплої кофти в мене не було. Літня термобілизна на мені пахла потом і багаттям. Її слід було випрати та висушити до завтра.
З великими труднощами знайшовся мій рушник. Хтось їм укривався під час сну.
Звичайно, хаос у речах викликав роздратування, але що поробиш, залишалося лише терпіти.
На кухні якраз закипав трилітровий казан води. Ліза мені його перелила у відро і вручила салатну миску, все одно без діла припадала пилом. Самі вони з Аліною сьогодні теж обмилися на березі. Тож моє бажання їй було зрозуміло.
Взявши за правило самотужки не ходити, я зупинилася біля вогнища, де сиділи чоловіки.
— Микито, ти поїв? — звернулася до того, кого знала довше.
— Допомога потрібна? — оцінив він мій вигляд.
— На пляж треба сходити.
— Я з вами! — підстрибнув на колоді Іллюшка. — Дядько Лев сьогодні рибу ловив!
Лев Аркадійович засмучено махнув рукою.
— Хіба це рибалка? Риба голодна, дика, клює, тільки гачок у воду опустиш. Навіть без наживки! Жодного задоволення.
Усі дружно засміялися, слухаючи голосіння капітана.
— Я завжди думала, що чим більше, тим краще.
— Жінки! — обурився ще один пристрасний рибалка Соболєв-старший. — Все б вам більше! Меркантильні ви особи!
— Зате з уловом і ситі, — не здалася я, ховаючи посмішку.
Судячи з запаху, запланована зранку рисова юшка модернізувалася у рибний суп завдяки наловленій капітаном плотві.
— Дівчата сьогодні пересмажать на вугіллі рибку. Без холодильника небезпечно залишати її.
— Почистити, присолити, залишити якомога далі від вогню, і в такому холоді за ніч з нею нічого не станеться, — махнув рукою Лев Аркадійович. — Плотвичка смачна тепленька.
— В'ялена! — заперечив Соболєв-старший. — Я знаю рецепт засолу із цукром. Таранка найсмачніша виходить, світиться на сонці, як бурштин! Жирок запашний! З пивом! Ех! — чоловік засмутився, згадавши, де він, і що пива йому не видати, як своїх вух. — Іллюшо, йдемо теж на пляж, наріжемо гілок для раколовки. Покажу, як сплести «морду».
— Батьку, не сумуй, знайдемо сіль, зможеш солити та в'ялити рибу. Ти нас ще пригостиш своєю фірмовою рибкою, — Микита підняв відро з водою, що вже остигала, і першим пішов у бік пляжу.
Більше ніхто не виявив бажання кудись йти. У таборі на годину було оголошено відпочинок. Навіть кількість патрульних зменшили.
За сьогоднішній день частину табору, звідки стався напад печерного лева, Андрій із капітаном загородили гілками, що залишилися після вчорашньої та сьогоднішньої рубки дерев. І після відпочинку вирішено було перемістити намет ближче до багаття, тим самим зменшивши площу, що охороняється в нічний час. Про це не говорили вголос, але кожен розумів, що вночі ми ще більш уразливі.
Ми з Микитою усамітнилися біля тримарану, але мені було чутно дзвінкий голосок Іллюші на сусідньому пляжі. Він захоплено переказував побачений ролик про рибалку.
— Микито, візьми, — я простягла чоловікові похідний ніж Лізи. У дівчини в ньому не було особливої потреби. На кухні був кухарський ніж, а цей був скоріше мисливською зброєю. Із загартованої сталі, зі зручним руків'ям, у шкіряному чохлі. — Це ніж Лізи, але я попросила його для тебе. Захищай нас, — додала тихіше й чомусь зніяковіла через своє прохання.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Крило метелика (частина 1), Кіра Леві», після закриття браузера.