BooksUkraine.com » Сучасна проза » Синій зошит 📚 - Українською

Читати книгу - "Синій зошит"

149
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Синій зошит" автора Мирослав Іванович Дочинець. Жанр книги: Сучасна проза. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 34 35 36 ... 38
Перейти на сторінку:
підтримує печінку, вигублює гниль, видаляє все шкідливе, насичує плоть киснем, бореться з раком, омолоджує тіло.

Раз на декаду я загадую собі один день на квасному молоці. Протягом дня випиваю його 6 кварт. Через десять днів — яблучний день: з’їдаю півтора кілограма яблук. Ще через декаду — день огірковий: півтора кілограма огірків із зелениною. Їм не по годинах, а за бажанням. Так за місяць тіло очищається — і приходить легкість.

«Чи поправляються від масного?» — часто питають. А хіба від того, що ви їсте зеленину, ви зеленієте? І хіба свині, що нагулюють сало, масним годуються? Ні, жиріють від хліба і картоплі. Людина так само поправляється від мучного, солодкого і крохмалю, себто картоплі. Тому українська добрятина — вареники з картоплею та шкварками — найгірша їда. А м'ясо можете їсти при бажанні, і сало, і масло, і яйця — лише до міри. І добре, якщо їх споживаєте з наземними овочами та зелениною.

Коли чуюся слабим, моя вечеря — горнятко квасного молока з двома-трьома дрібками насіння. Насіння щоразу різне: льону, соняшника, гарбуза, кропу, кмину… В насінні велика сила зароду.

Десять найцінніших пожив

Зі свого тривалого досвіду і добутого знаття від инших дібрав я низку найголовніших для людини дарів землі. Ряд сей подаю за порядковою значимістю:

1. Чорниця (кріпить судини, вирівнює цукор, чистить кров, молодить).

2. Помідори (дають опір хворотам).

3. Виноград (що чорніший, то ліпше чистить судини, кріпить серце, відсуває старість).

4. Яблуко (вимітає всю зайвину, має оздоровчу й молодильну силу).

5. Пророщена пшениця (містить усю живильну силу хліба).

6. Какао (поліпшує настрій, долає рак).

7. Морська риба (поміч для серця, мозку, нервів).

8. Зелений чай (вимиває цукор і поганий жир, запобігає раку).

9. Часник (очищає і молодить кров, знижує цукор, підтримує кишечник).

10. Овес (розширює судини, вирівнює тік крові, злагіднює серце, чистить кишечник).

Що наближає старість і що вертає молодість?

Кажучи про довгожительство (мені прилюбне давнє слово — довгоденствіє), мусимо оголосити три головні поживи, які крадуть нашу молодість, і, з другого боку, три, які стримують старіння.

Отже — те, що завчасно старить:

1. Усе смажене. Ця їда найгірша. Як виглядає шкварка на пательні — до того й ви йдете, смакуючи смажене. До сього додам, що й смалець, і всяка тваринна масть у надмірности — теж на шкоду, бо згущує кров і затягує жиром судини.

2. Алкоголь, окрім черленого вина в малій мірі. Горілка висушує, спалює і руйнує. Вмочіть у неї на хвилину цвіт — і побачите, що з ним буде.

3. Білий хліб на дріжджах. Від нього бродить нутро, а тіло робиться розквашілим, глевким і рихлим, як м’якуш паляниці.

Те, що молодить:

1. Винна ягода. Як сама для споживання, так і напої з неї. Се великий дар людям на поживу, на хосен і радість. Але даю заувагу: смакуючи виноград, ніколи не випльовуйте шкірку і кісточки — в них найбільше живильної сили. З виноградом не бійтеся переситу. А от смакуючи вино, шануйте перший смак, себто наливайте собі до разу.

2. Квасне молоко. Але — домашнє. Добре, коли скисне в глиняній судинці, під веріткою, в затінку і не нагло. Такого молока треба пити бодай кухлик щоднини.

3. Чорниця. Я не втомлююся співати осанну сій ягоді. Її чародійну силу не переоцінити. Чорнота, що барвить губи і зуби, — перші ліки для нашої кріпости. Чорниця воістину — зело небесного засіву!

А також абрикоси та хліб із цільного зерна без дріжджів.

Харчі щастя

Радісність для серця спадає нам не лише з Неба. Земля теж ділиться нею сповна, себто дає нам їжу, яка, крім здорового живлення, підносить настрій і добру охоту. Обійшовши світ, спізнавши столовування різних народів, міг би я вивести ряд таких харчів. Сміло можна казати, що се продукти щастя.

Оселедець, морська риба, яйця, квасоля, чечевиця, горох, гречка. Далі йдуть — оріхи і насіння соняшника, гарбуза та гірчиці. З ягід найперше — чорниця, малина, суниця, журавлина. З городини — буряк, морква, кукурудза, капуста, часник, цибуля, перець, помідори, баклажани. Із зеленини — шпинат, кріп, кінза. З садовини — цитрина. І не забуваймо про гриби, що насищають нас чудодійною силою лісу.

Сі харчі, ви помітите, не приїдаються, не спричинюють шкідливого переситу і не збуджують потреби в нових і нових порціях. Як, приміром, солодке і масне, що теж дає задоволення, правда — облудне й руйнівне.

Ліки під руками і… ногами

Найперший (і найдешевший) лік майже від усіх недуг — вода. Бо ми й самі — «розумна, зряча вода». Носимо в собі частку Великої Соленої Води. Коли зароджуємося в материнському лоні, то огорнені тою ж водою, і кров наша такої ж природи, і піт, і сльоза…

В недузі слід натщесерце пити два кухлі чистої води. Через годину легко поснідати.

А ще — достатньо спати.

А ще — бадьорі прогульки під шатром небес.

А ще — помірність і поміркованість у всьому.

А ще — молитовна довіра до Великого Лікаря, що вже почав уздоровлювати, щойно ви попросили про се.

Хосенне дешевше за шкідливе. Городина дешевша за м’ясо і сало. Прогульки і вправи дешевші за лікування. Не курити і пити — дешевше, ніж курити і пити. Перебутий день у лісі чи коло води додасть не менше здоров’я, ніж день на дорогому курорті. Навіть сердечна приязнь обходиться нам дешевше, ніж свари.

Давати тілу фізичну напругу слід щодня по півгодини. То може бути ходьба, вправи, легкий біг, плавання, будь-що. Але провадьте се не силуючись, а невимушено й легко. З радістю. Тоді двійний хосен.

Кидати курити треба враз, одномоментно і назавжди. Забудьте, що викурювали кожду цигарку зі смаком, як остатню. Ліпше подумайте, що кожда викурена може бути остатньою, невмолимо наближаючи кінець.

Від застуди. Столітник (алоє) змолоти, додати меду і солодкого вина. Пити по столовій ложці перед їдою. При застуді — ситно їсти, много пити, много спати.

Від кров’яного тиску. Щовечора парити ноги в гарячій воді з морською сіллю — 3 столові ложки. Добре таку сіль споживати і в стравах. Вона в десять разів хосенніша, ніж звичайна. Бо то є сіль нашої внутрішньої природи.

5 столових ложок хвої сосни, 2 ст. ложки ягід шипшини, 2 ст. ложки цибулевого лушпиння залити літром води,

1 ... 34 35 36 ... 38
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Синій зошит», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Синій зошит"