BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України 📚 - Українською

Читати книгу - "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"

178
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України" автора Колектив авторів. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 36 37 38 ... 210
Перейти на сторінку:
організації їх загальноосвітнього та професійно-технічного навчання; 5) вживають заходів щодо розширення зв’язків виховних колоній з підприємствами, установами і організаціями незалежно від форми власності з питань зміцнення матеріаль­но-технічної бази цих колоній та залучення засуджених до суспільно корисної праці; 6) сприяють поліпшенню матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення засуджених, здійсненню оздоровчо-профілактичних заходів;

7) організовують шефство членів піклувальних рад, представників громадсь­ких організацій і трудових колективів над засудженими, які є сиротами або за­лишилися без батьківського піклування, вирішують питання про подання їм матеріальної допомоги; 8) здійснюють разом з громадськими організаціями, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприєм­ствами, установами і організаціями незалежно від форми власності заходи со­ціального патронажу стосовно неповнолітніх осіб, звільнених від відбування покарання.

13. Піклувальні ради при здійсненні своєї діяльності наділяються такими правами: 1) доручати членам піклувальної ради відвідувати виховні колонії, вивчати стан матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення за­суджених, умови їх праці та навчання, стан організації соціально-виховної ро­боти; 2) одержувати від громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, органів і установ виконання покарань, під­приємств, установ і організацій незалежно від форми власності інформацію і документи, необхідні для виконання покладених на піклувальні ради завдань; 3) запрошувати на свої засідання представників виховних колоній, територіа­льних органів управління Державного департаменту з питань виконання по­карань, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, заінте­ресованих підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності; 4) проводити особистий прийом засуджених, розглядати їх звернення та прий­мати за ними рішення; 5) вносити на розгляд органів виконавчої влади, орга­нів місцевого самоврядування, адміністрації виховних колоній та керівництва територіальних органів управління ДДУПВП щодо:

— удосконалення діяльності виховних колоній з питань поліпшення ста­новища засуджених, дотримання їх прав і законних інтересів;

— організації трудового і побутового влаштування неповнолітніх осіб, звіль­нених від відбування покарання, сприяння їх соціальній адаптації;

— забезпечення правового і соціального захисту персоналу виховних ко­лоній.

14. З метою підвищення ефективності виховного впливу на засуджених і надання допомоги адміністрації виховної колонії при відділеннях соціально- психологічної служби можуть створюватися батьківські комітети, діяльність яких визначається положенням, яке затверджує начальник виховної колонії.

15. Новими інституціями, покликаними здійснювати громадський контроль та забезпечувати участь громадськості у діяльності органів та установ виконан­ня покарань стали Громадська рада при Департаменті та Громадські ради при територіальних органах управління Департаменту. Громадська рада при Депар­таменті була створена наказом Департаменту від 12 грудня 2004 р. № 238 «Про утворення громадських рад при Державному департаменті України з питань виконання покарань та при його територіальних органах управління» з метою виконання Указу Президента України від 31 липня 2004 р. № 854/2004 «Про забезпечення умов для більш широкої участі громадськості у формуванні та реа­лізації державної політики» та Постанови КМ України від 15 жовтня 2004 р. «Деякі питання щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реа­лізації державної політики» (в подальшому Громадська рада при Департамен­ті була перейменована на Громадську колегію при Департаменті).

Цим же наказом було затверджене Типове положення про Громадську ра­ду при територіальному органі управління Департаменту. Громадська рада при територіальному органі управління Департаменту (далі — Громадська рада) є постійно діючим консультативно-дорадчим органом, її основними завдання­ми є: а) сприяння створенню ефективних організаційних і правових умов для реалізації громадянами України конституційного права на участь в управлінні державними справами, забезпечення відкритості діяльності органів і установ виконання покарань; б) забезпечення врахування громадської думки у проце­сі підготовки та організації виконання рішень з питань формування та реалі­зації державної політики у сфері виконання кримінальних покарань.

16. Громадська рада відповідно до покладених на неї завдань: 1) готує і по­дає пропозиції до плану роботи територіального органу управління Департаменту щодо взаємодії з громадськістю, строків проведення публічних громад­ських обговорень та консультацій з громадськістю; 2) бере участь у підготовці заходів, пов’язаних з проведенням територіальним органом управління Де­партаменту консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики у сфері виконання кримінальних покарань; 3) забезпечує проведення громадської експертизи проектів нормативно-правових актів тери­торіального органу управління Департаменту, що стосуються прав, свобод і за­конних інтересів громадян, які тримаються в установах кримінально-виконав­чої системи, а також персоналу органів і установ виконання покарань; 4) опра­цьовує отримані за результатами проведення консультацій з громадськістю та громадської експертизи нормативно-правових актів Департаменту та його те­риторіального органу управління пропозиції і зауваження з питань форму­вання та реалізації держаної політики у сфері виконання кримінальних пока­рань і подає їх у встановленому порядку керівництву територіального органу управління Департаменту; 5) виконує дорадчі функції під час обговорення та прийняття рішень територіального органу управління Департаменту, а також здійснення моніторингу реалізації зазначених рішень; 6) сприяє територіаль­ному органу управління Департаменту у здійсненні заходів з питань органі­зації процесу виправлення і ресоціалізації засуджених, створення належних умов для їх тримання, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, уста­нов і організацій незалежно від форми власності та громадян; 7) взаємодіє із спостережними комісіями, піклувальними радами при виховних колоніях щодо виконання ними своїх повноважень із забезпечення громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів громадян при виконанні криміналь­них покарань, надає їм організаційну і методичну допомогу у здійсненні своїх повноважень; 8) систематично інформує громадськість, зокрема через засо­би масової інформації, про свою діяльність, прийняті рішення та стан їх ви­конання.

17. Громадська рада з метою виконання покладених на неї завдань має пра­во: 1) отримувати в установленому порядку від територіального органу управ­ління Департаменту проекти рішень з питань, віднесених до компетенції Гро­мадської ради; 2) надавати територіальному органу управління Департаменту пропозиції з питань, віднесених до компетенції Громадської ради; 3) запрошу­вати для участі у своїх засіданнях посадових осіб територіального органу управ­ління Департаменту; 4) утворювати постійні та тимчасові робочі органи (ко­мітети, комісії, експертні групи) відповідно до основних напрямків діяльності, залучати до участі в їх роботі спеціалістів територіального органу управління Департаменту (за згодою керівництва цього органу), а також проводити кон­ференції і збори.

18. До складу Громадської ради входять представники об’єднань громадян, органів місцевого самоврядування, спостережних комісій та піклувальних рад при виховних колоніях, засобів масової інформації. Персональний склад Громадської ради затверджує начальник територіального органу управління Де­партаменту.

19. Основною формою роботи Громадської ради

1 ... 36 37 38 ... 210
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"