BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Кодекс України про адміністративні правопорушення : Науково-практичний коментар 📚 - Українською

Читати книгу - "Кодекс України про адміністративні правопорушення : Науково-практичний коментар"

166
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Кодекс України про адміністративні правопорушення : Науково-практичний коментар" автора Колектив авторів. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 371 372 373 ... 408
Перейти на сторінку:
чи уповноваженого ним органу, або органу внутрішніх справ, що надіслали до суду протокол. По справах про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 43, 109 - 115, 120, частинами першою, другою і третьою статті 133, частиною першою статті 134, частинами першою, другою і третьою статті 135, вчинені злісними порушниками, про прийняте рішення доводиться до відома власника підприємства, установи, організації чи уповноваженого ним органу або громадської організації за місцем роботи, навчання або проживання злісного порушника.

[У статтю 286 внесено зміни згідно з Указами Президії Верховної Ради Української РСР № 316-ХІ від 29.05.85 p., № 3282-ХІ від 19.12.86 p., № 4135-ХІ від 12.06.87 p., № 7542-ХІ від 19.05.89p., № 1369-XІІ від 29.07.91 p., № 1818-XІІ від 15.11.91 p.]

[У статтю 286 внесено зміни згідно із Законом України № 2342-ІІІ від 05.04.2001 p.]

[У статтю 286 внесено зміни згідно із Законом України № 2188-ІV від 18.11.2004 p.]

[У статті 286 деякі цифри виключено згідно із Законом України № 2635-ІV від 02.06.2005р.]

Ця стаття надає перелік випадків, коли постанова про накладення адміністративного стягнення обов’язково доводиться до відома громадськості. В усіх інших випадках доведення прийнятого рішення у справі не здійснюється, до відання яких саме представників громадськості доводиться постанова залежить від правопорушення, відповідно до якого велася справа. Так, за вчинення дрібного розкрадання державного або колективного майна; допуск до керування транспортними засобами водіїв чи, які перебувають у стані сп’яніння, або осіб, які не мають права керування транспортним засобом; керування транспортними засобами особами в стані сп’яніння, передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані сп’яніння, а так само ухилення осіб, які керують транспортними засобами, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп’яніння, а також повторне протягом року вчинення будь-якого із зазначених порушень; дрібну спекуляцію; дрібне хуліганство; виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення; придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення; розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і поява в громадських місцях у п’яному вигляді постанова про накладення адміністративного стягнення доводиться до відома власника підприємства, установи, організації чи уповноваженого ним органу або громадської організації за місцем роботи, навчання або проживання порушника. Крім того, рішення у справі про вчинення дрібного розкрадання доводиться до відома власника підприємства, установи, організації чи уповноваженого ним органу, або органу внутрішніх справ, що надіслали протокол про дрібне розкрадання.

Постанова про накладення адміністративного стягнення у справі про порушення військовозобов’язаними чи призовниками законодавства про військовий обов’язок і військову службу, а також про умисне зіпсуття обліково-військових документів чи втрата їх з необережності доводиться до відома керівника підприємства, установи, організації, колективного сільськогосподарського підприємства та навчального закладу за місцем роботи (навчання).

Рішення у справах про порушення правил з охорони порядку і безпеки руху на залізничному транспорті; порушення правил користування засобами залізничного транспорту; порушення правил безпеки польотів; порушення правил поведінки на повітряному судні; порушення правил міжнародних польотів; порушення правил з охорони порядку і безпеки руху на морському транспорті; порушення правил користування засобами морського транспорту; порушення правил пожежної безпеки на залізничному, морському, річковому і повітряному транспорті; порушення правил перевезення небезпечних речовин або предметів на повітряному транспорті, на морському і річковому транспорті, на залізничному транспорті; провезення ручної поклажі понад установлені норми на залізничному, морському і річковому транспорті; безквитковий проїзд пасажира, а так само провезення без квитка дитини віком від семи до шістнадцяти років у поїздах приміського, місцевого або дальнього сполучення, в міському транспорті, в автобусі приміського або внутрішньорайонного сполучення, якщо ці правопорушення вчинені злісними порушниками, доводиться до відома адміністрації або громадської організації за місцем роботи, навчання або проживання порушника.

Доведення до відома визначених суб’єктів постанов про накладення адміністративного стягнення має на меті застосування заходів щодо запобігання вчинення таких правопорушень.

Глава 24 Оскарження і опротестування постанови по справі про адміністративне правопорушення
Стаття 287. Право оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.

Постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення є остаточною і оскарженню в порядку провадження в справах про адміністративні правопорушення не підлягає, за винятком випадків, передбачених законами України.

[У частину другу статті 287 внесено зміни згідно із Законом України № 2342-ІІІ від 05.04.2001 p.]

Однією з найважливіших гарантій захисту прав людини є право правопорушника на оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення. Це дієвий засіб забезпечення законності та підстава для перевірки обґрунтованості прийнятих у справі рішень. Оскарження сприяє найшвидшому виявленню та виправленню недоліків, що були допущені при розгляді справи, є певним контролем та перевіркою роботи органів, що уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення. Під час розгляду скарги орган (посадова особа), який одержав скаргу, встановлює чи дійсно в діях особи, яка притягається до відповідальності, є склад правопорушення, чи правильно оформлено документи, чи не перевищив орган (посадова особа), який розглянув справу, свої повноваження тощо.

Правом на оскарження постанови наділені особа, щодо якої винесено постанову, та потерпілий. У разі, коли такими особами є неповнолітні або особи, що через свої фізичні або психічні вади не можуть здійснювати свої права, то їх інтереси представляють їх законні представники. Ними є батьки, усиновителі, опікуни, піклувальники. Також кожен громадянин України має право на правову допомогу. Її надають захисники. Захисник має право від імені та за дорученням особи, яка його запросила, подавати скарги на рішення органу (посадової особи), який розглядає справу. Захисник сприяє більш повному здійсненню прав особи, яка його запросила. У випадку, коли скаргу подано особою, яка не має на це право, скарга не розглядається.

Якщо розгляд одержаної скарги не входять до повноважень органа (посадової особи), що отримав скаргу,

1 ... 371 372 373 ... 408
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Кодекс України про адміністративні правопорушення : Науково-практичний коментар», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Кодекс України про адміністративні правопорушення : Науково-практичний коментар"