Читати книгу - "Спогади про українознавчий клуб "Спадщина" в Києві 1987-1991, Леонід Добрянський"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
У заключному слові, підсумовуючи характер засідання в Інституті історії, С.Білокінь процитував слова київського воєводи 17 ст. “Киев есть место особенное”, що викликало сміх і оплески – всі зрозуміли, що “особливість” Києва зараз у тому, що тут можна вільно паплюжити М.Грушевського і дуже тяжко його захищати.
Вечір, що розпочався о 19-00, закінчився о 22-45. На ньому присутнім було запропоновано 50 примірників фотографій М.Грушевського та 50 значків з його портретом. Вони розлетілись вмить й далеко не задовольнили попиту на ці невибагливі саморобні ознаки нашої пошани до великої людини. Може, наші художники відгукнуться на висловлене таким чином бажання громадськості й дадуть нам декілька (чим більше, тим краще) натхненних образів великого сина України? Зроблять проекти меморіальних дошок та пам’ятників, про які клуб збирається клопотатись перед Товариством охорони пам’яток? Я не хочу йти шляхом застійних ініціатив й оголошувати вшанування пам’яті М.Грушевського справою всенародною, але те, що це має бути спільна справа всіх свідомих патріотів, гуманістів, зрештою, просто інтелігентних людей – мені здається незаперечним. Маю сподівання, що вечір М.Грушевського сприяв згуртуванню свідомих людей навколо цієї справи.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Спогади про українознавчий клуб "Спадщина" в Києві 1987-1991, Леонід Добрянський», після закриття браузера.