BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Хроніка війни. 2014—2020. Том 2. Від першого до другого «Мінська» 📚 - Українською

Читати книгу - "Хроніка війни. 2014—2020. Том 2. Від першого до другого «Мінська»"

214
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Хроніка війни. 2014—2020. Том 2. Від першого до другого «Мінська»" автора Дар'я Бура. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 37 38 39 ... 112
Перейти на сторінку:
в хлопців над вухом стріляли або могли автоматну чергу пустити.

Новеньких одразу привозили на підвал, а не в камери. Ми не бачили цих людей, тільки чули побиття і стрілянину, і ми навіть могли не знати, чи був там хтось, чи не було, живий він залишився чи ні. Часом траплялося, що виносили трупи забитих людей, яких вони катували й «переборщили». У когось серце не витримало, хтось помирав від травм.

• Зведення новин

За минулу добу зафіксовано 79 спроб атак на позиції сил АТО з боку терористів, втрати українських військ складають 14 військовослужбовців — четверо загиблих, 10 отримали поранення.

Про це повідомили у прес-центрі АТО.

• За день бойовики здійснили 33 спроби дестабілізувати оборону сил АТО. Зокрема, ворожі підрозділи 6 разів застосовували артилерію, 20 разів вели вогонь з мінометів, тричі обстрілювали наші позиції з БМ-21 «Град». Здійснили три обстріли зі стрілецького озброєння та один раз відкривали вогонь з озброєння танку», - йдеться у повідомленні. Вогонь вівся по шести основних напрямках: Первомайському, Луганському, Донецькому, Дебальцевському, Гранітному, Маріупольському.

Про це повідомили у прес-центрі АТО.

• За минулу добу через держкордон України (пропускний прикордонний пункт «Ізварине») на територію України з Російської Федерації зайшло до 20 одиниць військової техніки, яка відправилась у напрямку Луганська.

Про це заявили у прес-центрі АТО з посиланням на дані штабу.

23 листопада 2014 року

• Зведення новин

За минулу добу зафіксовано 70 спроб бойовиків застосовувати різні типи мінометно-артилерійського та іншого озброєння по позиціях сил АТО.

Про це повідомили у прес-центрі АТО.

За даними штабу, більшість обстрілів відбувалася за трьома напрямками: Луганському — 24, Донецькому — 20 і Дебальцевському — 20.

• Бійці 95-ї окремої аеромобільної бригади повернулися з зони АТО, де упродовж 17 днів захищали донецький аеропорту.

За словами військових, обидва термінали аеропорту повністю під контролем української сторони.

«Часто заходять диверсійні групи, особливо вночі, які працюють з новим обладнанням, глушниками, добре навчені. Їх мусимо ганяти по всьому терміналу», — зазначають бійці.

24 листопада 2014 року

• Зведення новин

За останню добу на Донбасі загинуло троє військовослужбовців, 24 бійці отримали поранення.

По підрозділах сил АТО було здійснено 7 невдалих атак. Обстріли здійснювались по населених пунктах Оленівка, Новотроїцьке, Миколаївка, Красногорівка, Майорськ, Павлополь, Чермалик

Про це повідомив речник інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко.

• Упродовж доби зафіксовано 56 спроб атак бойовиків на позиції сил АТО з використанням різних типів озброєння.

Про це повідомляє прес-центр АТО.

«Активність незаконних збройних формувань зберігається на трьох стратегічних напрямках: Луганському, Дебальцевському та Донецькому», — сказано в повідомленні.

• У районі Донецька й Авдіївки бойовики відступили від лінії зіткнення з українськими військами, але не припиняють вогонь.

Про це пише організатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук у Фейсбук.

25 листопада 2014 року

• Ірина Вовк. «На щиті. Спогади родин загиблих воїнів»

ІГОР ПАНЬО (08.06.1991 — 25.11.2014). Батальйон «Воля»

Про Ігореву загибель першою в родині дізналася Ігорева зведена сестричка Альона. Вона ж і повідомила Ігореву тітку. Не було, каже пані Марія, тоді у неї звісток про загибель ні від командування, ні від побратимів.

А згодом тітка почала розпитувати, що трапилося і де тіло племінника, чому досі ніхто його не привіз додому, щоб поховати.

— Все, що тоді мені сказали: приїхати вранці на Пекарську, туди, знаєте, де той дворик між моргом і капличкою. А потім сказали, що Ігор вбитий... У свідоцтві написано: «Смерть настала внаслідок випадків ушкодження з невизначеним наміром». Як так, коли він був на війні? Тому ми добиваємося, щоб висновок змінили на «смерть настала внаслідок ушкодження від дій, передбачених законом та воєнними операціями». Ми прагнемо надання Ігореві статусу загиблого в АТО. Ця справа наразі ще розслідується, і остаточної версії Ігоревої смерті нам по суті ще не сказали.

Надали нам неповну експертизу, тож ще надсилаємо запити.

І тітка, і дядько, і бабуся Ігоря Паньо наразі домагаються справедливого розслідування; найбільше їм хочеться, аби слідство не звело всю справу нанівець і таки встановило істинні причини Ігоревої загибелі. Вони прагнуть, аби про Ігоря пам’ятали з теплом і вдячністю за те, що він не злякався війни й став до оборони. Як засвідчують Ігореві побратими, вояк загинув у період обстрілів під Лисичанськом. У соцмережах же з’являлося повідомлення, що Ігор навіть на бойовій позиції знищив ворожий танк.

Ігор Паньо (праворуч)

Ігоря поховали на 76-му полі Почесних поховань Личаківського кладовища у Львові, між оборонців Східного фронту країни, поміж воїнів і героїв. Йому належить віддати честь і шану, бо він взяв до рук зброю заради своєї країни й загинув у зоні бойових дій.

• Зведення новин

За минулу добу в зоні проведення антитерористичної операції загинув один військовий, 5 дістали поранення.

• За останню добу бойовики на Донбасі 36 разів відкривали вогонь по українських військових.

Обстрілів зазнали населені пункти в Луганській області: Верхня Ольхова, Станічно-Луганське, Трьохізбенка, Кримське, Кряковка, Щастя, Макарове, Нижньотепле.

На Донеччині — населені пункти Оленівка, Новотроїцьке, Миколаївка, Красногоровка, Авдіївка, Пески, Веселе, Тоненьке, Березове.

Бойовики протягом останньої доби знову обстрілювали з артилерії українських військових, які захищають Донецький аеропорт, але атаки відбито.

• Зафіксовано рух двох колон військової техніки з Росії в бік Луганська через пункт пропуску «Ізварине». Йдеться про 40 вантажівок у супроводі 2 бронемашин та УАЗу, більшість з яких — тентовані КамАЗи: 7 автомобілів перевозили військових, понад 20 автомобілів перевозили на причепах артилерійські установки.

Про це розповів речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко.

• У Донецьку снаряд влучив у маршрутку, загинули 2 людини, 8 — поранено.

Про це повідомляє сайт донецької міськради.

• Місто Щастя в результаті обстрілів терористів залишається без тепла й гарячої води.

Про це на своєму сайті повідомив голова Луганської ОДА

Геннадій Москаль.

26 листопада 2014 року

• Геннадій Харченко «Щоденник артилериста»

[Донецьк] Серед інших вогневих завдань найбільш пам’ятними були, безумовно, «вогневі коридори», якими ми відсікали ворога і давали нашим можливість проводити ротації і підвезення в Донецький аеропорт.

Ще довго після тих боїв охоплювало хвилювання, коли ми згадували слова соба: «Робимо вогневі коридори. Наші будуть по них прориватися, вивозити поранених. Працюємо максимально точно. Після кожного пострілу відновлюємо наводку». Помилитися не можна було ні на одну поділку, ні на один градус кутоміра! Ми

1 ... 37 38 39 ... 112
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Хроніка війни. 2014—2020. Том 2. Від першого до другого «Мінська»», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Хроніка війни. 2014—2020. Том 2. Від першого до другого «Мінська»"