BooksUkraine.com » Сучасна проза » Шенгенська історія. Литовський роман 📚 - Українською

Читати книгу - "Шенгенська історія. Литовський роман"

187
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Шенгенська історія. Литовський роман" автора Андрій Юрійович Курков. Жанр книги: Сучасна проза. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 3 4 5 ... 193
Перейти на сторінку:
старості — також примха! — приєднався до розмови Клаудіюс.

Барбора запрагнула було за звичкою вступити з ним у супе­речку, але тут Вітас став прибирати зі столу брудні тарілки. Рената взялася йому допомагати. Інґрида схопилася, взяла в руки таріль із залишками печеної гуски. Барбора тільки кинула на Клаудіюса колючий погляд і собі стала збирати виделки та ножі.

«Ну чому Інґриді так не пощастило?» — подумала вона єхидно, заносячи виделки та ножі на кухню.

Розділ 3. Шештокай

За дві хвилини до півночі на робочому столі під портретом президента Адамкуса задзеленчав телефон.

Старший за рангом офіцер прикордонної служби зняв трубку, назвався. Вислухав співрозмовника, мабуть, ще старшого за чином, стоячи та шанобливо, а потім якось зовсім спокійно та розслаблено зітхнув і вимовив:

— Gerai![3]

— Наказано підняти шлагбаум, — сумно промовив він і кинув задумливий і трохи скептичний погляд на фотографічного Адамкуса.

І старий, і двоє інших прикордонників також пересунули погляди на портрет президента.

А старший за рангом уже дивився на монітор комп’ютера, де шість квадратів видавали зображення з камер спостереження. Чорно-біла хуртовина робила всі квадрати однаковими. Тільки на одному з них зрідка проривалася краще освітлена картинка з прикордонним шлагбаумом.

Офіцер, прикипівши поглядом саме до цього зображення, потягнувся рукою до установки дистанційного керування та натиснув велику, розміром із кришечку від пивної пляшки, зелену кнопку. Однак на моніторі нічого не сталося. Ще раз натиснув. Вилаявся.

— Гайда підіймати! — скомандував він іншим, вставши з-за столу.

Густий сніг нового дня, що валив із неба, трохи відступив від дверей, які розчахнулися.

— Ого, як мете! — вирвалося в одного з тих, хто вийшов на поріг.

Скрипнули східці під ногами. Троє прикордонників і старий наблизилися до шлагбауму. Старший за чином нахилився до шлагбаумної тумби, відчинив дверцята механічного блоку. Розблокувавши механізм, покликав колег, і вони втрьох вручну підняли довгу смугасту стрілу.

— Дякую! — сказав їм старий і пішов по більше не перекритій шлагбаумом дорозі.

— У вас хоч паспорт є? — гукнув його один із прикордон­ників.

— Є, — озирнувся той на ходу, — звичайно є!

— А звати вас як?

— Кукутіс! — відповів старий.

— Це ім’я чи прізвище?

— І те й інше! — гукнув Кукутіс і перейшов межу видимості. Простір від шлагбаума, що збільшувався з кожним його кроком, і далі заметіль заповнювала живим снігом.

Прикордонники квапливо повернулися в службовий будиночок, позбавлений майбутнього.

— Занотуй, — скомандував старший прикордонник своєму колезі. — Першим без пред’явлення документів кордон перейшов Кукутіс Кукутіс! І як йому тільки живеться з таким ім’ям?!

Колега, всміхнувшись, кивнув, і погляд його швидко знайшов ручку, що лежала на підвіконні.

— Паспорт! — глузливо шепотів сам собі старий Кукутіс, хвацько закидаючи вперед при кожному другому кроці свою негнучку праву ногу. — У мене їх шість штук, цих паспортів! І всі вони — мої!!!

Розділ 4. Вільнюс

Кав’ярня на Німецькій явно нудьгувала за відвідувачами. Тільки Барбора та парочка літніх туристів, котрі сіли за столик біля вікна, щоб випити кави і дивитися на таке неспішне зимове життя. І більше нікого!

Барбора з цікавістю спостерігала за жіночкою, з рум’яного обличчя якої вік уже давно стер молодість. Її синя дублянка і «дута» чорна куртка її супутника, чоловіка з молодечою спортивною фігурою й утомленими очима, висіли поруч на одноногому дерев’яному вішаку. Жінка пила каву в рукавичках, у синіх шкіряних рукавичках, явно куплених під колір дублянки. Горнятко з кавою вона тримала як піалу, в долонях, складених човником. Тримала в повітрі перед обличчям. Немов для того, щоб насолоджуватися ароматом кави.

А по Німецькій вулиці проїжджали машини, проходили люди.

— Даруй, Барбі, спізнився! — Чоловік років сорока повісив на спинку сусіднього крісла шкіряну куртку і сам опустився поруч. — Я звик, що ти запізнюєшся! Гадав, що все одно прийду першим!..

— Уже не прийдеш, Борисе, — обернулася до нього Барбора, відвернувшись від дами в синіх рукавичках та її супутника.

— А що, ти вирішила стати пунктуальною?

Барбора не відповіла.

— Коньячку для зігріву? — спитав Борис.

Дівчина заперечно похитала головою.

— Ти чого? — здивувався чоловік. — Вирішила зрадити свої звички?

Барбора кивнула.

— Так. І не тільки звички.

— А кого ще? — грайливо поцікавився парубок.

— Всіх. І тебе також.

Вираз обличчя Бориса змінився. Погляд став холодним.

— Може, поясниш? — неголосно, але наполегливо зажадав він.

— А що тут пояснювати?! — Барбора зазирнула в його сірі очі. — Це ти не змінюєшся! Все такий же! Сім’я — робота — фітнес-клуб і молода коханка. Але хтось же має змінюватися, щоб життя минало правильно та цікаво. Ось я і вирішила змінитися. І життя своє змінити. Сподіваюся, на краще! До речі, я вирішила заміж вийти.

— Коли?! За кого? За того рудого клоуна?! — зневажливо засипав її запитаннями Борис, зовсім не здивувавшись почутій новині.

— Ага, за нього! Ми через тиждень їдемо до Парижа.

— Новий рік святкувати?

— Ні, в нове життя.

— То ти що, останнім часом одночасно і з ним, і зі мною?!..

— Ти мені, до речі, колись також Париж обіцяв...

— Не все відразу...

— І не всім одразу! — захихотіла Барбора. — З дружиною ж ти нещодавно туди злітав? І ваше подвійне селфі на Ейфелевій я у тебе на сторінці в фейсбуці лайкнула. Ти помітив? А він, мій рудий клоун, без усіляких обіцянок заробив гроші і купив два квитки на автобус.

— Автобусом у Париж?! — Губи Бориса розпливлися в єхидній усмішці.

Барбора помітила на бульварі якийсь дивний рух. Відволіклася від співрозмовника. Побачила, як п’ять червоних двометрових пляшок кока-коли стомлено чвалають по бульвару. Витягнула з торбинки мобільник і немов забула про Бориса.

— Андрюсе, привіт! Я тебе бачу, тільки не знаю, в якій ти пляшці? — звеселілим голосом заговорили вона в телефон.

Борис ошелешено дивився на дівчину.

— Не скажу! Ти мене все одно не побачиш! Тільки вас п’ятеро! Ану зупинись!

Одна червона «пляшка» спинилася на бульварі і крутонулася навколо своєї осі, розмахуючи руками врізнобіч. Інші чотири пішли далі.

— Тепер зрозуміло! Спасибі! Цілую! До вечора!

Барбора сховала мобільник назад у торбинку.

Борис доволі голосно зітхнув, немов захотів привернути до себе її увагу.

Барбора кинула на супутника показово байдужий погляд і знову втупилася на бульвар. Рекламна процесія кока-коли вже зник­ла. Інші пішоходи яскравістю барви одягу не виділялися.

— І ти думаєш, що ось цим він зможе вам заробити на життя в Парижі?! — Борис піднявся, одягнув шкіряну куртку. — Буде

1 ... 3 4 5 ... 193
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Шенгенська історія. Литовський роман», після закриття браузера.

Подібні книжки до «Шенгенська історія. Литовський роман» жанру - Сучасна проза:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Шенгенська історія. Литовський роман"