Читати книгу - "Таємниця Великого Сканера, Олександр Юрійович Есаулов"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Ага, ну цей... Професор... Він, напевно, теж десь біля столиці сідав.
— Радар засік на орбіті об’єкт, — доповів Кадим.
— Зближуйся, — скомандував Рикпет.
Кадим на мить запустив планетарний двигун, додав планетольотові необхідної для зближення швидкості. Вже за півгодини стало зрозуміло, що це точнісінько такий самий планетоліт.
— Перша експедиція! — впевнено сказав Рикпет. — Запитай їх по радіо.
В автоматичному режимі прийшла відповідь: планетоліт порожній.
— Та-а-ак... — протяг Рикпет. — Давайте промацаємо материк. Може, човник відгукнеться. Там же повинен бути радіомаяк, хіба ні?
Човник дійсно відгукнувся. Він був у горах, кілометрів за двадцять від столиці.
— Отам і сідатимемо, — командир тицьнув пальцем у миготливу точку на екрані монітора, — тільки такого нехлюйства ми не допустимо.
— Це ти про що? — поцікавилася Шаната.
— Хіба можна планетоліт залишати без нагляду?
— Тобто? — Кадим відчув у цих словах якийсь підступ.
— На планетольоті обов’язково повинен хтось залишитися.
— Це... як його... а хто?
— Пілот, — вагомо рубонув Рикпет.
— Що? — схопився Кадим. — Як це пілот?! Чому це пілот?! Ледь що — одразу Кадим! Та я... Ти ж розумієш! Без мене ж!.. Краще Дроник нехай! Він же віртуальний, а там вірус!
— Ти тут не льодяники їсти залишаєшся, — спокійно відповів йому Рикпет, — ти прикриваєш наш тил, і ще невідомо, як усе там, унизу, обернеться! Може, тобі всіх нас витягати з планети доведеться, адже ніхто не знає, що там за вірус такий? Може, він і на людей діє, а не тільки на глюків? Залишаєшся ти, й не сперечайся! І службу свою нестимеш бездоганно — від цього, можливо, доля всього Заекрання залежить, зрозумів? Розкудкудахкався тут... А ти в чисту цифру переходити вмієш? Отож! Нам на Ц його хохмочки можуть ой як знадобитися!
Рикпет розійшовся не на жарт, і Кадим вважав за ліпше поступитися.
— На наступному витку відвалюємо. Пілотувати човник буду сам. Шанато, прорахуй курс і час, щоб ми сіли поряд...
— Слухаюся, командире! — пробурмотів ображений Кадим.
— Слухаюся, командире, — відповіла Шаната високим і чистим голосом: Рикпет її здивував. Уперше вона бачила його дуже владним, таким, що не терпить заперечень. Вона зізналася собі, що таким він їй сподобався ще більше. Адже у хвилини прийняття відповідальних рішень командир і має бути суворим і жорстким.
— Без питань, — пробурмотів Дроник, задоволений тим, що його не залишили на планетольоті.
Рикпет із Васлою і Дроником пройшли планетольотом до відсіку, звідки можна було перейти до космічного човника, науковою мовою — посадкового модуля. Утрьох вони взялися перевіряти готовність човника до відльоту. Усе було в повному порядку. За кілька хвилин до них приєдналася Шаната, яка вставила в бортовий комп’ютер флешку й перекачала розрахунок траєкторії посадки, зроблений на бортовому комп’ютері планетольота. До старту човника залишалося півгодини.
— Надягти скафандри, — скомандував Рикпет.
— Це... як його... Навіщо? У них же не того... Незручно!
Шаната рішення командира не коментувала, Васла ще трохи побурчав і теж підкорився. За десять хвилин до старту всі троє сіли в крісла й пристебнулися пасками: на човнику системи штучної гравітації не було й можна було не тільки набити собі ґуль під час польоту, але й накоїти лиха, ненавмисно в що-небудь в’їхавши головою чи ногами.
— Час, — сказала Шаната, — готовність п’ять секунд... чотири... три...
Рикпет поклав пальці на клавіатуру пульта керування.
— Дві... одна... старт!
Човник сіпнувся.
— Це... як його... відчалили...
Рикпет, не відриваючись, дивився на прилади. Програмою було передбачено потрібне для посадки, розумна електроніка все робила сама. Рикпет сказав, що він пілотуватиме човник, але трохи перебільшив свою роль: човником керував бортовий комп’ютер, а Рикпет лише контролював його.
Тим часом човник відірвався від планетольота й завис. Планета, що летіла в чорній безодні космосу, була невимовно гарна. Блакить океану підкреслювалася білими хмарами. Єдиний материк, який займав величезну площу, був схожий на дивовижну рибу, що її голова впиралася в Північний полюс, а ріг, що нагадував хвіст дивовижної риби, — у Південний. Столиця розташовувалася недалеко від гір і темніла плямою на тлі зелених лісів.
Комп’ютер чітко ввів човник в атмосферу. Це був найважливіший момент: незначна помилка могла призвести до того, що човник, мов плаский камінь, який стрибає по воді млинчиком, відскочить від щільних шарів атмосфери, або навпаки, згорить у ній без сліду, як згорають метеорити над Землею темними серпневими ночами. За бортом човника забушував вогненний вихор, далі ввімкнулися двигуни гальмування, й нарешті експедиція підлетіла зовсім близько до поверхні планети Ц. Рикпет узяв керування на себе, перевів човник у пілотований режим і описав широке коло навколо місця посадки: він шукав човника першої експедиції.
— Ось він! — скрикнула Шаната, яка перша побачила сріблястий хрестик, притулений до самого підніжжя гори.
Рикпет повернув штурвал і м’яко посадив машину. Васла кинувся до дверей.
— Куди? Дверей не відчиняти!
— Це... як його... Ти чого?
— Не поспішай, Васло, тобі це не личить. Це Кадим у нас найпоквапливіший. Зараз ми зробимо аналіз атмосфери, а вже потім... Дронику, ти теж поки що не виходь. Краще бути обережним...
— Та що мені зробиться?
— Ти не пам’ятаєш, що казав про небезпеку вірусу твій пан? — обрубав його репліку Рикпет.
Шаната сіла за комп’ютер, і за кілька хвилин на екрані висвітилася інформація про склад атмосфери в порівнянні з земною. Шаната вивчила дані й труснула головою:
— Цілком можна обходитися без скафандрів.
— А цей... як його... вірус? — Васла вже не поспішав, а виявляв свою звичайну ґрунтовність у всьому та обачність.
Рикпет почухав потилицю:
— Не будемо ж ми серед місцевих жителів ходити в скафандрах. Сподіватимемося, що до нас цей вірус не пристане. Він же віртуальний, зрештою!
Зняли скафандри й одразу відчули значну полегкість: все-таки вони були важкі й дуже сковували рухи. Безгучно відчинився люк шлюзу, й Васла разом із командиром увійшли до невеличкого приміщення. Вхідний люк зачинився, і відразу відчинився той, що вів назовні. Першим вистрибнув на поверхню Рикпет. Постояв секунду, потім спробував пройтися, навіть підстрибнув разів зо два: сила тяжіння не відрізнялася від земної.
— Добре! — уперше після посадки усміхнувся він. — Шано, ти мене чуєш?
Шана залишилася на човнику й бачила зараз Рика на екрані монітора.
— Так, командире. Чую добре.
— Васло, стрибай. Ходімо, оглянемо сусіда.
Рик точно
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Таємниця Великого Сканера, Олександр Юрійович Есаулов», після закриття браузера.