Читати книгу - "Дівчина з головою собаки, Сімон Розебель"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Ох, мила Різель, – по-доброму засміявся вчений, – людину з поганими намірами Ви ні за що не відрізните від доброзичливця. Всі виглядають безобідними, порядними громадянами. Ось, наприклад, Чикатило, – він щелкнув пальцями, – дванадцять років не могли зловити, і його зовнішність – одна з причин!
— Ах, Андрій Романович, – зітхнула Різель. – Персона дуже неоднозначна. Ми з ним перетнулися в лісосмузі, до речі, це ми з тим самим, раніше згаданим, Люцифером, по справах їздили. Зустріли його випадково, тягнув труп якоїсь дівчинки, він так зняв капелюха, вітаючись з нами, – вона продемонструвала жест, – а потім поплентався далі. Видно, нас серйозно не сприйняв, бо у Люцифера роги є.
— Справді? – Леонід Ігоревич підняв брови, – роги?
— Найсправжніші, – дівчина виставила вказівні пальці і піднесла їх до голови. – Я хотіла подружитися з Андрієм Романовичем. Спочатку він здивувався гостинністю, усміхався.
— А потім? – чоловік наблизився.
— А потім він мені сокиру в потилицю всадив, — брюнетка розвела руками, — закопав мене в лісі, я весь ранок кінцівки шукала. Але я ж не з боязких — прикинулася міліціонером і на страту Романовича повела. Бачили б ви, Леоніде Ігоровичу, його погляд перед розстрілом, коли я зняла кашкет.
— Різель, мені здається, Ви не там працюєте, — учений усміхнувся, — Вам в видавництво треба, романи писати.
— Якби я зібрала всі історії з життя, не вистачило б усього паперу на світі, чорнил і людських рук, — вона знизала плечима, — а Котляревський прямо сказав, що письменника з мене не вийде.
— Це Вам сам Іван Петрович сказав? — він продовжував посміхатися.
— О, Ви теж його знаєте? — зраділа Різель.
— Знаю, але, на жаль, особисто не знайомий, — похитав головою він, а потім сперся на спинку лавки. — Вам справді варто спробувати писати, казки, звісно, аж ніяк не для дітей, але я впевнений, багатьом дорослим сподобається. Додати філософії, щоб був повчальний зміст, і вийде чудова книга.
— Зміст? — вона підняла брову й повернулася корпусом до вченого.
— Особливо його люблять у прихованому форматі, щоб потім обговорювати й будувати здогадки, — він подивився на задумливу Різель.
— Шукати зміст заради змісту? — вона хмикнула, — звучить дуже плоско.
— Ми ось у молодості про зміст не задумувалися, усе було якось простіше, — він знову перевів погляд на захід, що червонів з кожною хвилиною. — Це зараз молодь копається в цьому змісті, відчайдушно намагаючись знайти хоч щось.
— Молодь пізнає світ, пізнає себе, вони зрозуміли, що життя справді одне, і прожити його треба саме так, як вони хотіли б, а не слідувати якимось суспільним стандартам і переконанням, — підхопила думку дівчина, а потім дістала сигарету. — Ви часто думаєте про смерть, Леоніде Ігоровичу?
— Про смерть? — він здивувався такому запитанню. — Ні, не часто. Це друга неминуча подія в житті, а неминуче — зустрічай байдуже.
— А перша?
— Народження, — відповів чоловік, — дві неминучі події.
— «Неминуче зустрічай байдуже», — повторила Різель. — І ви не чекаєте смерті?
— Не чекаю, — усміхнувся чоловік, — вона сама прийде, коли вважатиме за потрібне.
— Я думала, всі старі чекають смерті, — дівчина знизала плечима.
— Ох, Ви мене майже образили, — він поправив капелюх, — не думаю, що я готовий її зустріти. Моя дружина виходить на пенсію через два місяці, хочу провести старість із нею. Вам точно немає сенсу думати про смерть, у вас усе життя попереду.
— Так, — якось відчужено промовила дівчина, гасячи сигарету, — це точно.
Вона піднялася на повний зріст, глибоко зітхнувши. Поли довгого кардигана затріпотіли на вітрі, брюнетка повернулася до співрозмовника, глянула на нього своїми дивовижно чорними очима і м’яко всміхнулася:
— Отже, ви не чекаєте смерті, Леоніде Ігоровичу?
Він заперечно похитав головою:
— Не чекаю.
— І не чекайте поки, — вона поглядом вказала на чорний безіменний пакет, — на знак подяки за купівлю картини.
Чоловік насупився в німому питанні, а потім, згадавши всі дивні події сьогоднішнього вечора, кивнув головою.
— Ми ще побачимось?
Дівчина загадково всміхнулася й розвернулася на підборах:
— Зі мною — ні, Ви хороша людина, — вона обернулася і помахала рукою, — прощавайте, Леоніде Ігоровичу.
— Прощавайте, Різель.
Раптовий порив сильного вітру ледь не зірвав білий старий капелюх, але повалив на землю дерев’яні підставки, і десятки картин із гуркотом упали на асфальт; перелякані до смерті художники кинулися піднімати свої твори. Леонід Ігорович у тривозі знайшов поглядом здивованого Женю, адже тільки у нього жодна картина не зрушила з місця. Він повернувся в бік дівчини, що йшла, й спохмурнів — на мощеній доріжці повалені картини, вуличні музиканти, діти — загадкова незнайомка зникла.
Чоловік поправив комір сорочки — наче душило. Він підхопив чорний пакет і непрочитану газету — читати під різко хлинули дощем не було бажання — і підвівся з лавки.
Женя старанно накривав картини поліетиленом, величезні краплі дощу безжально руйнували їх.
— Уже йдете, Леоніде Ігоровичу? — художник накинув капюшон.
— Йду, — скривився учений, дивлячись на калюжі, що збиралися під ногами. — Дощу сьогодні не обіцяли.
— Так, добре, що в мене завжди поліетилен із собою, не знаю, що б зараз робив, — Женя вмостився на своєму маленькому стільці, купленому в рибальській крамниці.
— Дівчину у бордовому кардигані не бачив? — чоловік притримав капелюх. — Вона так швидко втекла.
— Яку дівчину в кардигані? — Женя здивовано закліпав очима.
— Ми з нею весь вечір сиділи на тій лавці, говорили про різне, — Леонід Ігорович несвідомо озирнувся, шукаючи її поглядом.
— Леоніде Ігоровичу, — хлопець із підозрою глянув на нього, — Ви весь вечір самі сиділи, газету читали…
— Ой, Жень, менше в хмарах літати треба, — похитав головою професор. — Піду я, до завтра.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дівчина з головою собаки, Сімон Розебель», після закриття браузера.