Читати книгу - "Час настав, Костянтин Матвієнко"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Уперше проводячи семінар у групі, Христина не одразу звернула на хлопця увагу. Зауважила лише дивне прізвисько, чи, як тепер кажуть, поганяло, — Аск. Незабаром з’ясувалося, що це просто похідна від рідкісного імені — Аскольд. Згодом студент пробудив у неї цікавість. Звісно ж, не відповідями на заняттях, бо Четвертинський взагалі не дуже високо цінував Христину як викладача й майже не приховував цього. Але природна вишуканість і правильність мови, великі темно-сині очі на блідому, витонченому обличчі, пряме, трохи задовге чорне волосся, струнка і висока статура, довгі чутливі пальці міцних рук, а також велика квартира у центрі міста, де Аскольд жив лише з мамою, робили його небезнадійним кандидатом якщо не одразу в чоловіки, то хоча б у коханці, себто бойфренди по-сучасному. Таку дрібницю, як відсутність у молодика будь-якої зацікавленості її особою, Христина за перешкоду не вважала. Коли ж з’ясувалося, що Аскольд таки не піддається на її дедалі прозоріші натяки про близькість, вона вирішила вдатися до радикальних езотеричних дій.
Отож, з’ясувавши у Люськи номер телефону ворожки й домовившись про візит, вона поспішила на Відрадний. Там «матушка» мешкала у приватному будинку.
Невеликий, як для Києва, особнячок, обнесений глухим металевим парканом, зустрів Христину низьким басовитим гавкотом, мабуть, здорового собаки. Її зустрів кремезний, мовчазний немолодий чоловік і одразу провів через охайний передпокій до невеликої темнуватої кімнати. Її стіни були завішані іконами з лампадками, віничками з висушених трав і різноманітними оберегами на всяк смак. У маленькому кутовому каміні тліли дрова, трохи пахло ладаном. Назустріч з масивного дерев’яного стільця підвелася нестара повновида жіночка, запнута за сільським звичаєм білою хусткою у трояндах, у вишиванці і темній довгій спідниці. На її блідому обличчі маскою застиг доброзичливий, але неусміхнений вираз. Одразу, міцно взявши Христину за руку, ворожка швидко заговорила:
— Проходь, проходь, донечко. Сідай, не бійся. Все про тебе скажу, все знаю і бачу. Наврочено тобі, красунечко. Пороблено тобі! Серцем чую: лихо за тобою нишком пантрує. Та ти не лякайся. Разом усьому дамо раду-розраду. Ти лишень мене слухай і роби, що загадаю, і геть-чисто все у тебе добре поведеться.
Ворожка вказала на глибоке крісло біля журнального столика, запалила товсту свічку в скляному підсвічнику, широко перехрестилася на темний образ у кутку. Взявши з невеликого порцелянового блюдечка, що стояло поряд на буфеті, трохи якогось порошку, кинула його у камін. Кімната швидко наповнилася солодкуватим димком, від якого паморочилася голова. Гликерія-Степанида заторохтіла:
— Бачу, нелегко тобі живеться, Христиночко, працюєш важко, грошей маєш мало, батьки дошкуляють, щоб уже заміж ішла, подруги позаочі кепкують, що нездатна ти чоловіка заарканити. Та впав тобі в око гарний хлопець. Дам я зіллячка приворотного. У гаряче питво йому нишком всиплеш — і за тиждень весь він твоїм буде, назавжди. А як є у нього зараз котрась дівка, то мине тоді трохи більше часу, але все одно нікуди він уже від тебе, золотце, не подінеться. Тільки дивись-но мені: це зілля нехай він вип’є обов’язково вранці або вдень, до заходу сонця. І ще: принеси мені його фотознімок, а краще два. Та не барися із цим. Трава ця приворотна дуже рідкісна. Я її на Дівич-горі у маю збирала, потім, не скажу, в чому мила, при місячному світлі на південному вітрі сушила, руками дрібно-дрібно перетирала. Тож хоч за ворожбу я грошей і не беру — Бог забороняє, та зіллячко це маєш купити. Так, скільки даси.
Очманіла від задухи Христина почала гарячково шукати в тонкому гаманці гроші, намагаючись не витягти купюру у двісті гривень, що лишилися від авансу. Та з її щастям, саме вона потрапила їй під пальці. Доклавши зусиль, аби зберегти незворушний вираз обличчя, молода жінка віддала ворожці папірець із портретом Лесі Українки. Матушка неквапливо сховала гроші, ніби співчутливо поглянула на аспірантку і, зітхнувши, дістала з буфета маленьку полотняну торбинку та аптекарську пляшечку з темного скла. Христина зауважила, що пляшечку ворожка брала шовковим носовиком, утім, не надала цьому значення.
— Цей порошок сама домішаєш до травички... — ворожка обережно вклала пляшечку жінці в руку, — що я дала, і всиплеш йому в каву або чай так, як тобі було сказано. Тільки дивись-но мені: в горілку не сип, бо може не подіяти! — І лагідно повела далі: — Знаю, знаю, що ти погано заробляєш, не переживай, що мало заплатила за зіллячко. Якось та порахуємось. Ну то йди собі з Богом. Втомилась я. Іване! — голосно гукнула до свого охоронця. — Проведи мою гостю і більше нікого не пускай сьогодні!
***
Коли Христина опинилася на вулиці, відчула, як розливається у ній злість на себе, дурепу, що, розвісивши вуха, повірила у Люсьчину маячню, та на ворожку, яка видалася їй звичайною шахрайкою з посередніми акторськими здібностями. Ще їй було дуже шкода грошей і часу. Втім, нічого вже не вдієш. Але тут знову нагадала про себе її персональна жаба-заздрість — ох, недаремно тій тварюці вже навіть пам’ятники у Києві та Бердянську поставили. Тому Христина таки вирішила виконати ворожчині настанови. Раптом вони подіють? І тоді «краща подруга» Люська не так дертиме перед нею свого кирпатого короткого носика.
Тим часом Гликерія-Степанида у своїй кімнаті відчинила кватирку та, витягши з кишені спідниці мобільний телефон, набрала номер Христининої подруги — тієї самої кирпатої Люсі.
— Була щойно твоя Христя в мене, — проказала у слухавку, не вітаючись. — Віддала я їй ту пляшечку, що від тебе отримала. Трохи налякала й розповіла, що має робити. Вона, звісно, повагається, та зрештою все підсипле, як треба. Я свою роботу зробила. Коли розрахуєшся?
— Не хвилюйтеся, матушко! Завтра зустрінемося, і я віддам гроші, як домовлялися. Спасибі, бувайте.
Люська вимкнула телефон. Вона сиділа в червоному шкіряному кріслі в розкішному номері готелю «Русь» над чашею Олімпійського стадіону. Була вбрана у вишукано просту білу сукню та низку справжніх крупних перлів, які, втім, зрадницьки підкреслювали її трохи закоротку шию. Спиною до
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Час настав, Костянтин Матвієнко», після закриття браузера.