Читати книгу - "Викинь мотлох із життя! Мистецтво прибирання, яке змінить вас назавжди"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Аби перевірити мою теорію, спробуйте навести лад у своєму будинку, беручи до уваги те, що його зробило б щасливим. Ви здивуєтеся, наскільки гладко йтиме процес ухвалення рішень.
Ваші речі хочуть вам допомогти
Більшу частину свого життя я присвятила думкам про прибирання. Я буваю вдома в різних людей щодня і проводжу час, наводячи лад з їхніми речами. Не думаю, що існує інша професія, завдяки якій я могла б бачити все, що належить людині, або оглядати вміст різних комодів та шухляд. Хоч я й бувала в багатьох будинках, проте не знайшла ідентичних речей чи способів організації простору. Однак у всіх цих речей є дещо спільне. Подумайте, чому у вас є ті речі, які вам належать? Якщо ви відповісте: «Тому що я обрала їх», або «Тому що вони мені потрібні», або «Через збіг обставин», – ваші відповіді будуть правильні. Але всі без винятку речі хочуть знадобитися вам. Я можу сказати це з упевненістю, тому що за час своєї кар’єри я дуже ретельно розглянула сотні тисяч речей.
Якщо подумати глибше, то можна зрозуміти, що доля, яка пов’язує нас із нашими речами, просто дивовижна. Візьмімо за приклад одну сорочку. Незважаючи на те що такі сорочки характеризуються масовим виробництвом, ця конкретна сорочка, яку ви придбали та принесли додому в певний день, унікальна для вас. Доля, яка привела вас до кожного предмета, що вам належить, така ж цінна та священна, як і доля, що зводить разом життя різних людей. Кожна ваша річ прийшла до вас не просто так. Коли я ділюся такою точкою зору, дехто каже: «Я так давно не вдягала це вбрання, що тепер воно все зім’яте. Мабуть, воно обурене моєю поведінкою» або «Якщо я не користуватимуся цією річчю, вона накладе на мене прокляття». Але можу сказати з власного досвіду: я ще не зустрічала такої речі, яка б докоряла своєму власникові. Такі думки є результатом почуття провини, яку відчуває власник; вони не походять від самих речей. Тоді що відчувають ті речі, які містяться в нашому домі, але не дають нам радості? Гадаю, вони просто хочуть піти. Вони лежать забутими в комоді та знають краще, ніж будь-хто, що наразі не дає радості.
Усе, що вам належить, хоче знадобитися вам. Навіть якщо ви викинете такі речі чи спалите їх, вони залишать після себе енергію бажання бути використаним. Звільнені від своєї фізичної форми, вони житимуть у вашому світі як енергія, що повідомляє іншими речами, якою особливою людиною ви є, і повернеться до вас у вигляді речі, яка зараз вам найбільше потрібна та яка дасть вам найбільше радості. Якась одежина може повернутися як нове гарне вбрання, а може з’явитися у вигляді нової інформації чи стосунків. Я обіцяю: все, з чим ви розлучитеся, повернеться до вас у такій же кількості, але тільки тоді, коли воно відчує бажання повернутися. З цієї причини, коли ви викидаєте якийсь предмет, не зітхайте і не кажіть: «Ох, я ніколи ним не користувалася» або «Вибач, що так і не застосувала тебе за призначенням». Натомість попрощайтеся з ним, радісно говорячи: «Дякую, що знайшов мене» або «Приємної подорожі. Побачимося!»
Позбудьтеся тих речей, які не дають вам радості. Перетворіть ваше прощання на церемонію, яка відправить їх у нову подорож. Відсвяткуйте з ними цю подію. Я щиро вірю, що наші речі більш щасливі та сповненні життя, коли ми їх відпускаємо, ніж коли ми їх купуємо.
Ваш життєвий простір впливає на ваше здоров’я
Коли розпочинається процес прибирання, багато моїх клієнтів помічають, що вони скидають вагу чи зміцнюють м’язи живота. Це дуже дивне явище, але коли ми скорочуємо кількість речей, то здійснюємо «детоксикацію» свого будинку, яка впливає і на наше тіло.
Коли ми за один раз викидаємо весь непотріб (а це може означати сорок сміттєвих пакетів за день), наше тіло реагує на це в такий спосіб, що нагадує короткий піст. У нас може виникнути діарея чи висип. Але в цьому немає нічого поганого. Організм просто позбувається токсинів, які накопичувалися в ньому роками, і вже за день-два він повернеться до своєї звичної, навіть кращої форми. Одна моя клієнтка прибрала у своєму комоді й позбулася речей, на які не звертала уваги вже десять років. Одразу після цього в неї трапився гострий напад діареї, після якого вона почувалася набагато краще. Я знаю, що це нагадує недобросовісну рекламу – стверджувати, що завдяки прибиранню ви зможете скинути зайву вагу чи зробити свою шкіру бездоганною. Але певна частка правди в моїх словах є. На жаль, я не можу показати вам фотографії моїх клієнтів «до» і «після», але я бачила на власні очі, що їхня зовнішність змінюється, коли в їхніх кімнатах панує лад. Їхні фігури стають стрункішими, шкіра – блискучішою, а очі сяють яскравіше.
Коли я тільки почала займатися своїм бізнесом, цей факт мене дуже зацікавив. Однак, обміркувавши його уважніше, я зрозуміла, що не такий він уже й дивний. Ось що я думаю про це. Коли ми наводимо лад у нашому домі, повітря всередині нього стає свіжим та чистим. Зменшення кількості речей у нашому просторі призводить до зменшення кількості пилу, і ми проводимо поверхневе прибирання частіше. Коли підлога не захаращена речами, ми чітко бачимо на ній пил і нам хочеться його стерти. Через те, що ми позбулися непотребу, прибирати стало набагато легше, тому ми робимо це ретельніше. Безперечно, свіжіше повітря у кімнаті позитивно впливає на шкіру. Прибирання передбачає активні рухи, завдяки яким ви можете скинути вагу й залишатися у хорошій фізичній формі. А коли ваш простір стане бездоганно чистим, вам не доведеться більше хвилюватися про прибирання і ви зможете приділити увагу іншому важливому аспекту вашого життя. Багато людей хочуть бути стрункими та здоровими,
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Викинь мотлох із життя! Мистецтво прибирання, яке змінить вас назавжди», після закриття браузера.