Читати книгу - "Занурення в патерни проектування, Олександр Швець"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Цей спосіб має дві особливості. По-перше, точний стан об’єктів не дуже просто зберегти, адже його частина може бути приватною. Вирішити це можна за допомогою патерна Знімок.
По-друге, копії стану можуть займати досить багато оперативної пам’яті. Тому іноді можна вдатися до альтернативної реалізації, тобто замість відновлення старого стану, команда виконає зворотню дію. Недолік цього способу у складності (іноді неможливості) реалізації зворотньої дії.
Кроки реалізаціїСтворіть загальний інтерфейс команд і визначте в ньому метод запуску.
Один за одним створіть класи конкретних команд. У кожному класі має бути поле для зберігання посилання на один або декілька об’єктів-одержувачів, яким команда перенаправлятиме основну роботу.
Крім цього, команда повинна мати поля для зберігання параметрів, потрібних під час виклику методів одержувача. Значення всіх цих полів команда повинна отримувати через конструктор.
І, нарешті, реалізуйте основний метод команди, викликаючи в ньому ті чи інші методи одержувача.
Додайте до класів відправників поля для зберігання команд. Зазвичай об’єкти-відправники приймають готові об’єкти команд ззовні — через конструктор або через сетер поля команди.
Змініть основний код відправників так, щоб вони делегували виконання дії команді.
Порядок ініціалізації об’єктів повинен виглядати так:
Створюємо об’єкти одержувачів. Створюємо об’єкти команд, зв’язавши їх з одержувачами. Створюємо об’єкти відправників, зв’язавши їх з командами. Переваги та недоліки Прибирає пряму залежність між об’єктами, що викликають операції, та об’єктами, які їх безпосередньо виконують. Дозволяє реалізувати просте скасування і повтор операцій. Дозволяє реалізувати відкладений запуск операцій. Дозволяє збирати складні команди з простих. Реалізує принцип відкритості/закритості. Ускладнює код програми внаслідок введення великої кількості додаткових класів. Відносини з іншими патернамиЛанцюжок обов’язків, Команда Посередник та Спостерігач показують різні способи роботи тих, хто надсилає запити, та тих, хто їх отримує:
Ланцюжок обов’язків передає запит послідовно через ланцюжок потенційних отримувачів, очікуючи, що один з них обробить запит. Команда встановлює непрямий односторонній зв’язок від відправників до одержувачів. Посередник прибирає прямий зв’язок між відправниками та одержувачами, змушуючи їх спілкуватися опосередковано, через себе. Спостерігач передає запит одночасно всім зацікавленим одержувачам, але дозволяє їм динамічно підписуватися або відписуватися від таких повідомлень.Обробники в Ланцюжкові обов’язків можуть бути виконані у вигляді Команд. В цьому випадку роль запиту відіграє контекст команд, який послідовно подається до кожної команди у ланцюгу.
Але є й інший підхід, в якому сам запит є Командою, надісланою ланцюжком об’єктів. У цьому випадку одна і та сама операція може бути застосована до багатьох різних контекстів, представлених у вигляді ланцюжка.
Команду та Знімок можна використовувати спільно для реалізації скасування операцій. У цьому випадку об’єкти команд відповідатимуть за виконання дії над об’єктом, а знімки зберігатимуть резервну копію стану цього об’єкта, зроблену перед запуском команди.
Команда та Стратегія схожі за принципом, але відрізняються масштабом та застосуванням:
Команду використовують для перетворення будь-яких різнорідних дій на об’єкти. Параметри операції перетворюються на поля об’єкта. Цей об’єкт тепер можна логувати, зберігати в історії для скасування, передавати у зовнішні сервіси тощо. З іншого боку, Стратегія описує різні способи того, як зробити одну і ту саму дію, дозволяючи замінювати ці способи в якомусь об’єкті контексту прямо під час виконання програми.Якщо Команду потрібно копіювати перед вставкою в історію виконаних команд, вам може допомогти Прототип.
Відвідувач можна розглядати як розширений аналог Команди, що здатен працювати відразу з декількома видами одержувачів.
Також відомий як: IteratorІтератор — це поведінковий патерн проектування, що дає змогу послідовно обходити елементи складових об’єктів, не розкриваючи їхньої внутрішньої організації.
ПроблемаКолекції — це найпоширеніша структура даних, яку ви можете зустріти в програмуванні. Це набір об’єктів, зібраний в одну купу за якимись критеріями.
Різні типи колекцій.
Більшість колекцій виглядають як звичайний список елементів. Але є й екзотичні колекції, побудовані на основі дерев, графів та інших складних структур даних.
Незважаючи на те, яким чином структуровано колекцію, користувач повинен мати можливість послідовно обходити її елементи, щоб виконувати з ними певні дії.
У який же спосіб слід переміщатися складною структурою даних? Наприклад, сьогодні може бути достатнім обхід дерева в глибину, але завтра виникне необхідність переміщуватися деревом по ширині. А на наступному тижні, хай йому грець, знадобиться можливість обходу колекції у випадковому порядку.
Одну і ту саму колекцію можна обходити різними способами.
Додаючи все нові алгоритми до коду колекції, ви потроху розмиваєте її основну задачу,
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Занурення в патерни проектування, Олександр Швець», після закриття браузера.