Читати книгу - "Твої не рідні, Ульяна Соболева"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Спогади ....
Я тоді знайшла її адресу випадково. У мами в столі. Перебирала документи, папки, наводила порядок і знайшла адресу. Ніколи раніше я не чула ні про це місце, ні про цю жінку. Мабуть, вона написала мамі листа, але самого листа в конверті не виявилося, а він був потертим, зім'ятим і немов завалився між паперами ненавмисно.Я кілька разів прочитала її ім'я і прізвище. Потім адресу. Мама розповідала, що якийсь час вона там працювала.
Колись давно ми з нею домовилися, що я не поставлю жодного питання про свого батька, якщо вона мені розкаже, хто він і як я з'явилася на світ. Мама чесно мені повідала всю історію її стосунків із татом, якого насправді важко так називати, бо це була всього лише фізіологія. У них трапився короткий роман, і мама пішла на нього свідомо заради дитини, і коли дізналася, що вагітна, переїхала в інше місто. Ні, я її не засуджувала і не розпитувала, так як ніяких відповідей у неї для мене не було. Звичайно, мене всі роки гризла цікавість, що було б, якби я знайшла батька і він дізнався про моє існування. На що мама чесно і навіть в якійсь мірі жорстоко відповіла мені, що він був одружений і мав свою дитину. І їй саме це і підходило. Вона спеціально зустрічалася саме з ним, щоб потім не було ніяких претензій. Про вагітність вона йому повідомила, як і те, що їй від нього нічого не потрібно. Він побажав їй успіху, провів на електричку, і на цьому все і закінчилося. Здавалося, обом це цілком підходило.
Я намагалася хоч якось дізнатися, хто ця людина, але мама мені не говорила. Навіть імені не називала. І в якийсь момент я змирилася з тим фактом, що його просто немає і ніколи не було. А зараз, знайшовши цей конверт, мене немов струмом ударило. У мами не було таких знайомих, про яких я б не знала. Я сховала конверт і нічого їй про нього не сказала. Я злякалася ... злякалася, що вона мене відрадить або не пустить туди. А мені потрібно було дізнатися хоч щось, на той момент я була готова на що завгодно, лише б мені не завадили зустрітися з батьком.
Я поїхала в те місто, коли Єгор відправився в Європу укладати якийсь контракт. Ми ще не були одружені. Тільки почали зустрічатися. Я ще навіть не думала до нього переїжджати. Я літала в хмарах і перебувала в дикій ейфорії від того, що ми разом. Про свою поїздку я нікому не сказала. Обдурила, що їду до тітки.
Тітка ... так, я звикла її так називати, як і мама, яка вважала її своєю сестрою. Насправді у них просто були однакові по батькові та прізвища, і вони виховувалися в одному дитбудинку. Тітка була старшою за маму на три роки, і це відповідало тим даними, які були записані у мами в справі, де говорилося, що у неї була сестра саме такого віку. Вони вирішили, що вони рідні, і прожили з цією впевненістю все своє життя. Зовсім не бажаючи знати і думати про те, що могло бути інакше. Любили одне одного, як справжні сестри. І для мене не було людини ріднішою після мами.
В останні роки життя тітки я проводила в селі дуже багато часу.Тому нікого не дивувало, коли я їздила до неї і залишалася там на кілька днів.
Поки їхала в електричці, кілька разів дзвонив Єгор. Божевільний. Тільки відключуся, він уже щось пише в месенджері. Першим подарунком, що він мені зробив, був смартфон. І я мало не кинула в нього коробкою, тому що заборонила робити собі подарунки. У мене був особистий пунктик: нічого не брати у чоловіків, особливо дорогі речі. А у нього був пунктик: завалювати ними мало не кожен день.
Так, мені було приємно. Ніхто і ніколи мені нічого не дарував і точно не в таких кількостях, але я соромилася. Мене так виховали, що постійно приймати дари - це непристойно, це робить тебе залежним і належним. Ні, я не боялася залежності від Єгора ... я і так була на ньому повернута, я не хотіла, щоб він думав, що може мене купити. Що я така, як його дівки, готові за новенький смартфон на що завгодно. Але він змусив мене прийняти подарунок, інакше обіцяв стежити за кожним моїм кроком і супроводжувати по всіх усюдах. І я не сумнівалася, що він саме так і може зробити. Поки я не взяла телефон, він саме так і робив. Куди б я не поїхала, мене незмінно супроводжував джип. Махал мені рукою у вікно автобуса і посміхався ... а мене розривало від щастя, коли я бачила його посмішку.
Я приїхала за адресою, написаному на конверті, на таксі. Машина загальмувала біля старого цегельного будинку часів Радянського Союзу. У цьому маленькому містечку майже всі будівлі були такими. Немов цивілізація їх не торкнулася. Піднялася по вузьких щербатих сходах зі списаними матами стінами, з битими плафонами і викрученими лампочками, і смородом, який в'їдається в кожну пору. Я знову подивилася на конверт і піднялася на третій поверх. Подзвонила в обшарпану двері з латками з ізоляційної стрічки і потертою ручкою, на якій, як здавалося, залишилося мільйон відбитків брудних і засмальцьованих пальців. Вона була металевою, але абсолютно не блищала. Мені не відкривали досить довго. І я вже хотіла піти, як раптом двері відчинилися, і на порозі з'явилася жінка. Дуже худа, змарніла, з короткою стрижкою і темним волоссям. Вона абсолютно недоброзичливо оглянула мене з ніг до голови:
- Вам кого?
- Трофимову Світлану Афанасіївну.
Неакуратні сиві брови жінки піднялися над спритними і дуже живими очима невизначеного кольору.
- Хм. Давно вже до неї ніхто не приходив. Померла вона ще років п'ять тому. А ви ким будете?
А ким я буду, я не знала. До того ж абсолютно. І сильно розгубилася, не знаючи, що спитати, але жінка покликала мене в квартиру. Поки я оглядалася по сторонах в злиденній обстановці, в якій жили ці люди, і розуміла, що ми з мамою живемо в тисячі разів краще, жінка поставила чайник на маленьку брудну грубку і сіла на табурет.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Твої не рідні, Ульяна Соболева», після закриття браузера.