BooksUkraine.com » Інше » Занурення в патерни проектування, Олександр Швець 📚 - Українською

Читати книгу - "Занурення в патерни проектування, Олександр Швець"

16
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Занурення в патерни проектування" автора Олександр Швець. Жанр книги: Інше. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 43 44 45 ... 58
Перейти на сторінку:
конте­кс­тах. Отже ви змо­же­те або вико­ри­сто­ву­ва­ти всі еле­ме­нти від­ра­зу, або не вико­ри­сто­ву­ва­ти жоден. Ріше­ння

Пате­рн Посе­ре­дник зму­шує об’єкти спі­лку­ва­ти­ся через окре­мий об’єкт-посе­ре­дник, який знає, кому потрі­бно пере­на­пра­ви­ти той або інший запит. Завдя­ки цьому компо­не­нти систе­ми зале­жа­ти­му­ть тільки від посе­ре­дни­ка, а не від деся­тків інших компонентів.

У нашо­му при­кла­ді посе­ре­дни­ком міг би стати діа­лог. Імо­ві­рно, клас діа­ло­гу вже знає, з яких еле­ме­нтів він скла­дає­ться. Тому жодних нових зв’язків дода­ва­ти до нього не доведеться.

Еле­ме­нти інте­рфе­йсу спі­лкую­ться через посередника.

Осно­вні зміни від­бу­ду­ться все­ре­ди­ні окре­мих еле­ме­нтів діа­ло­гу. Якщо рані­ше при отри­ма­нні кліка від кори­сту­ва­ча об’єкт кно­пки само­сті­йно пере­ві­ряв зна­че­ння полів діа­ло­гу, то тепер його єди­ний обов’язок — пові­до­ми­ти діа­ло­гу про те, що від­бу­вся клік. Отри­ма­вши пові­до­мле­ння, діа­лог вико­нає всі нео­бхі­дні пере­ві­рки полів. Таким чином, замі­сть кількох зале­жно­стей від інших еле­ме­нтів кно­пка отри­має лише одну — від само­го діалогу.

Щоб зро­би­ти код ще гну­чкі­шим, можна виді­ли­ти єди­ний інте­рфе­йс для всіх посе­ре­дни­ків, тобто діа­ло­гів про­гра­ми. Наша кно­пка стане зале­жною не від конкре­тно­го діа­ло­гу ство­ре­ння кори­сту­ва­ча, а від абстра­ктно­го, що дозво­ли­ть вико­ри­сто­ву­ва­ти її і в інших діалогах.

Таким чином, посе­ре­дник при­хо­вує у собі всі скла­дні зв’язки й зале­жно­сті між кла­са­ми окре­мих компо­не­нтів про­гра­ми. А чим менше зв’язків мають класи, тим про­сті­ше їх змі­ню­ва­ти, роз­ши­рю­ва­ти й повто­рно вико­ри­сто­ву­ва­ти.

Ана­ло­гія з життя

Піло­ти літа­ків спі­лкую­ться не без­по­се­ре­дньо, а через диспетчера.

Піло­ти літа­ків, що сідаю­ть або злі­таю­ть, не спі­лкую­ться з інши­ми піло­та­ми без­по­се­ре­дньо. Замі­сть цього вони зв’язую­ться з дис­пе­тче­ром, який коо­рди­нує політ кількох літа­ків одно­ча­сно. Без дис­пе­тче­ра піло­там дово­ди­ло­ся б увесь час бути напо­го­то­ві і сте­жи­ти само­сті­йно за всіма літа­ка­ми навко­ло. Це часто при­зво­ди­ло б до ката­строф у небі.

Важли­во розу­мі­ти, що дис­пе­тчер не потрі­бен під час всьо­го польо­ту. Він задія­ний тільки в зоні аеро­по­рту, коли потрі­бно коо­рди­ну­ва­ти взає­мо­дію бага­тьох літаків.

Стру­кту­ра

Компо­не­нти — це різно­рі­дні об’єкти, що містя­ть бізнес-логі­ку про­гра­ми. Кожен компо­не­нт має поси­ла­ння на об’єкт посе­ре­дни­ка, але пра­цює з ним тільки через абстра­ктний інте­рфе­йс посе­ре­дни­ків. Завдя­ки цьому компо­не­нти можна повто­рно вико­ри­сто­ву­ва­ти в інших про­гра­мах, зв’яза­вши їх з посе­ре­дни­ком іншо­го типу.

Посе­ре­дник визна­чає інте­рфе­йс для обмі­ну інфо­рма­цією з компо­не­нта­ми. Зазви­чай доста­тньо одно­го мето­ду, щоби пові­до­мля­ти посе­ре­дни­ка про події, що від­бу­ли­ся в компо­не­нтах. У пара­ме­трах цього мето­ду можна пере­да­ва­ти дета­лі події: поси­ла­ння на компо­не­нт, в якому вона від­бу­ла­ся, та будь-які інші дані.

Конкре­тний посе­ре­дник місти­ть код взає­мо­дії кількох компо­не­нтів між собою. Найча­сті­ше цей об’єкт не тільки збе­рі­гає поси­ла­ння на всі свої компо­не­нти, але й сам їх ство­рює, керую­чи пода­льшим життє­вим циклом.

Компо­не­нти не пови­нні спі­лку­ва­ти­ся один з одним без­по­се­ре­дньо. Якщо в компо­не­нті від­бу­ває­ться важли­ва подія, він пови­нен пові­до­ми­ти свого посе­ре­дни­ка, а той сам вирі­ши­ть, чи сто­сує­ться подія інших компо­не­нтів, і чи треба їх спо­ві­сти­ти. При цьому компо­не­нт-від­пра­вник не знає, хто обро­би­ть його запит, а компо­не­нт-оде­ржу­вач не знає, хто його надіслав.

Псе­вдо­код

У цьому при­кла­ді Посе­ре­дник допо­ма­гає позбу­ти­ся зале­жно­стей між кла­са­ми різних еле­ме­нтів кори­сту­ва­цьо­го інте­рфе­йсу: кно­пка­ми, чекбо­кса­ми й написами.

При­клад стру­кту­ру­ва­ння кла­сів UI діалогів.

Реа­гую­чи на дії кори­сту­ва­чів, еле­ме­нти не взає­мо­дію­ть без­по­се­ре­дньо, а лише пові­до­мляю­ть посе­ре­дни­ка про те, що вони змінилися.

Посе­ре­дник у вигля­ді діа­ло­гу авто­ри­за­ції знає, як конкре­тні еле­ме­нти пови­нні взає­мо­дія­ти. Тому при отри­ма­нні пові­до­мле­нь він може пере­на­пра­ви­ти виклик тому чи іншо­му елементу.

// Загальний інтерфейс посередників.
interface Mediator is
  method notify(sender: Component, event: string)


// Конкретний посередник. Усі зв'язки між конкретними
// компонентами переїхали до коду посередника. Він отримує
// повідомлення від своїх компонентів та знає, як на них
// реагувати.
class AuthenticationDialog implements Mediator is
  private field title: string
  private field loginOrRegisterChkBx: Checkbox
  private field loginUsername, loginPassword: Textbox
  private field registrationUsername, registrationPassword,
         registrationEmail: Textbox
  private field okBtn, cancelBtn: Button

  constructor AuthenticationDialog() is
    // Тут потрібно буде створити об'єкти усіх компонентів,
    // подавши поточний об'єкт-посередник до їхніх
    // конструкторів.

  // Коли щось трапляється з компонентом, він надсилає
  // посереднику повідомлення. Після отримання повідомлення
  // посередник може або зробити щось самостійно, або
  // перенаправити запит іншому компонентові.
  method notify(sender, event) is
    if (sender == loginOrRegisterChkBx and event == "check")
      if (loginOrRegisterChkBx.checked)
        title = "Log in"
        // 1. Показати компоненти форми входу.
        // 2. Приховати компоненти форми реєстрації.
      else
        title = "Register"
        // 1. Показати компоненти форми реєстрації.
        // 2. Приховати компоненти форми входу.

    if (sender == okBtn && event == "click")
      if (loginOrRegister.checked)
        // Намагатись знайти користувача з даними із
        // форми логіна.
        if (!found)
          // Показати помилку над формою логіна.
      else
        // 1. Створити аккаунт користувача з даними
        // форми реєстрації.
        // 2. Авторизувати цього користувача.
        // ...


// Класи компонентів спілкуються з посередниками через їх
// загальний інтерфейс. Завдяки цьому, одні й ті ж компоненти
// можна використовувати в різних посередниках.
class Component is
  field dialog: Mediator

  constructor Component(dialog) is
    this.dialog = dialog

  method click() is
    dialog.notify(this, "click")

  method keypress() is
    dialog.notify(this, "keypress")

// Конкретні компоненти жодним чином не пов'язані між собою. У
// них є тільки один канал спілкування — через надсилання
// повідомлень посереднику.
class Button extends Component is
  // ...
1 ... 43 44 45 ... 58
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Занурення в патерни проектування, Олександр Швець», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Занурення в патерни проектування, Олександр Швець"