Читати книгу - "Байка про Арктантропа, Артур Єрмак "
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Та це було раніше. Зараз, як я вже сказав славнозвісне Бовордське звалище старих тачок у плачевному стані.
Схема така - привозиш свою залізяку, ой, я мав на увазі стару машину, продаєш її на звалище (за копійки звісно, але то краще ніж нічого, транспортування точно покриваєш) а вже на звалищі твою тачку утилізують.
Спитаєш на що тоді жити звалищу? А якже якщо ще за брухт платити, то нічого за це не отримуєш. Тут є свої хитрощі. По-перше, ті кралі що ще на ходу можна недорого перепродати якій-небудь шпані щоб вчилась їздити і не боялась розбити тачку. По друге, той брухт що йде на утилізацію оплачує держава, ну і за саму роботу теж якусь копійку платить.
Проблема в тому що обладнання на звалище найсучасніше, найкраще... на момент 1970 року, коли воно все закуповувалось. Тепер усіх краль звозять деінде, може до Кайлерату. Держава нас ще як не як підтримує, та я точно знаю, вони чекають не дочекаються коли вже загнемось повністю. До того ж цех переплавки загнувся, там ремонтувати піч треба, а від цеха сортування без цеха переплавки нема ніякого сенсу. Ну посортуєш ти сміття на сталь і не сталь і далі шо?
Ітан промовчав.
- Отож і я так думаю. Краном користуватись вмієш? – негативний кивок. – А шредером?
- Тільки тим що для паперу.
- Ну значить навчишся, можеш поки походити, усе оглянути, поки я зберу валізу, - з тим Лекс і зник у сторожці.
Медвежа ж пішов і справді подивитись на звалище з середини. Брухт з розвалених і не дуже машин мав доволі атмосферний вигляд, та ще й у місячному сяйві, небо доречі було чисте, безхмарне.
Зблизька подивився на гігантський промисловий шредер і швидко пішов в іншу сторону бо порожнина машини з її металевими зубами мала багато коричневих п’ятен, а сморід застарілої крові не залишав сумнівів з мотиву Лекса звалити подалі з країни.
Зупинився біля стопки укладених один на одне кузовів машин вже без колес, та і без будь чого: скла там не було вже давно, сидіння пошарпані і потріскані, двері виламані і відсутні, метал облізлий та іржавий, а саме воно все настільки погнуте мов вже побувало у пресі. Так, це було ідеальне місце щоб влізти і посидіти. Тож Ітан кинув свій рюкзак на пасажирське сидіння а сам сів за кермо, воно ще стирчало з приборної панелі. І от сидить він в цьому трупу авто, на криші якого ще десь три таких самих, поклав ліву руку на кермове колесо і думає: «А що як сталь раптом прогнеться і мене придавить… скільки зараз наді мною ваги? Три тони… чотири…»
- Ти чого, заснув? – Лекс його розбуркав, вже світало. – Ну і місце ж ти обрав.
- Зручно виглядало.
- Ага, просто піпець як зручно. Вилазь, так, дивись оце ключі від звалища, тут усе: вхідні двері на сторожці, ворота, обидва цехи, ключі від крану і… - зв’язка була важка і ключів там вистачало, Лекс довго інструктував Ітана звідки який ключ. – Спати можна в сторожці там є ліжко, а як прийде шпана, то ключі від отих краль, - він вказав на площадку з побитими машинами, що стояли по одній. - Вони все ще на ходу, в шафці біля ванної. І запам’ятай добряче, якщо візьмешся до переробки або захочеш просто запхати тачку до шредера – перевір аби там не було ані бензину ані масел, вона повинна бути суха, обезкровлена до крапельки, і не допускай аби в шредер потрапляли покришки. Ну наче все хлопче, звалище тепер твоє, гроші буду крапати на картку, знайдеш її в документах.
- А де мені їх шукати?
Лекс трохи задумався, наче завис, різко пірнув у свою сумку рукою і витяг з неї невеличку папку, простягнув її Ітану.
- Мало не забув, пильнуй їх як зіницю ока. Ну, вдачі тобі, може ще колись побачимось… ось тільки, я ніяк не второпаю, звідки ти дізнався про вакансію? Якісь знайомі сказали?
- Ні, підібрав газету у парку, а там якраз вакансія.
- Шуткуєш, я ж тільки в місцеву газету давав об’яву…
Ітан дістав з карману згорнутий номер «Бовордського вісника» і простягнув його Лексу.
- Далеко ж його занесло… тебе сюди мабуть сама доля привела, якщо ти цей папірчик аж в Реінбурзі знайшов. Пора мені, ще на літак запізнюсь.
Доля – лунало в голові у молодого перевертня, поки він дивився як Лекс, колишній хазяїн звалища прямує все далі і далі.
Плече боліло вже просто нестерпно, шлунок був пустим, з речей в нього було всього нічого, але тепер в нього було звалище, своє власне. Може це і справді доля і все своє життя він жив до цього єдиного моменту, йшов до цього кладовища старих машин.
Деякий час він так і стояв у воротах, обмірковуючи цю думку, немов зачарований. Зараз усе йому здавалось таким неважливим, таким… тлінним, немов то було не з ним. Дитинство, школа, університет, робота, мисливство, Марія.
Усе лише заради того аби потрапити сюди, бути тим, ким він тепер був. Перевертнем на звалищі.
Скільки непотрібних смертей, невже доля не могла привести його сюди без крові?
Бідна дівчина…
І скільки крові він несе с собою на цих руках?
В тому числі тих двох перевертнів, яких він убив у складі мисливського загону. Вони мабуть відчували і думали теж саме і так само як Ітан думав:
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Байка про Арктантропа, Артур Єрмак », після закриття браузера.