BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України 📚 - Українською

Читати книгу - "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"

183
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України" автора Колектив авторів. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 44 45 46 ... 210
Перейти на сторінку:
покарання, а в разі умовно- дострокового звільнення засудженої особи (ст. 81 КК) або заміни невідбутої частини покарання більш м’яким (ст. 82 КК) — у день звільнення адміністра­ція зазначених органів і установ виконання покарань направляє поштою до КВІ за обраним місцем проживання копію вироку та постанови суду, довідку на засуджену особу, де зазначає її установчі дані, дату звільнення та дані про родичів, а також підписку про явку до відповідного підрозділу КВІ у триден­ний термін після звільнення. Якщо ж засуджений навмисно чи випадково вказав у заяві помилкову адресу, за якою він має намір постійно проживати після звільнення, він однаково зобов’язаний з’явитися до КВІ, куди направлені документи, оскільки в іншому разі його неявка буде підставою для оголошення в розшук або для притягнення до кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 389 КК України «Ухилення від покарання, не пов’язаного з позбавленням волі».

Указані документи є підставою для постановки особи, яка була звільнена від відбування покарання (статті 152—155 КВК), на облік КВІ та застосуван­ня до нього тих правообмежень, що складають зміст покарання у виді позбав­лення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.

Стаття 31. Обов'язки кримінально-виконавчої інспекції щодо виконання покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяль­ністю

1. Кримінально-виконавча інспекція веде облік засуджених до позбавлен­ня права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю; контролює додержання вимог вироку суду засудженим, власником підприємства, уста­нови, організації або уповноваженим ним органом за місцем роботи засуджено­го, а також органом, що має право анулювати дозвіл на заняття відповідним видом діяльності, яка заборонена засудженому, вживає заходів до припинен­ня порушень вимог вироку; вносить подання органу внутрішніх справ щодо здійснення приводу засуджених, які не з’явилися за викликом до криміналь­но-виконавчої інспекції без поважних причин, організовує початковий розшук засуджених, місцезнаходження яких невідоме, та надсилає матеріали до орга­нів внутрішніх справ для оголошення розшуку таких засуджених.

2. У разі невиконання власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом вироку суду щодо особи, позбавленої права обій­мати певні посади або займатися певною діяльністю, кримінально-виконавча інспекція надсилає матеріали прокуророві для вирішення питання про притяг­нення винних осіб до відповідальності згідно із законом.

1. Облік — це засвідчення, встановлення наявності, з’ясування кількості чого-небудь; реєстрація людей із занесенням у відповідні списки для їх вико­ристання де-небудь, з’ясування їх наявності і т. ін.; система реєстрація проце­сів якої-небудь діяльності в її кількісному та якісному виявах з метою спряму­вання, контролю тощо.

Засуджені до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю реєструються Кримінально-виконавчою ін­спекцією у спеціальному журналі обліку осіб, засуджених до цього виду пока­рання у день отримання копії вироку суду та інших документів, про які йдеть­ся в коментарі до ст. 30 КВК України.

2. У встановлені законом терміни КВІ після взяття засудженого на облік направляє письмове повідомлення до суду, який виніс обвинувальний вирок, органу та установі виконання покарань, з яких було звільнено цю особу, та в інші органи (до органу, який вправі анулювати дозвіл займатися певними ви­дами діяльності; підрозділи у справах громадянства і міграції та реєстрації фі­зичних осіб територіальних органів внутрішніх справ тощо).

3. Після взяття засудженого на облік його одразу викликають у КВІ (непов­нолітні особи — з одним із батьків або особою, яка їх замінює) для роз’яснення порядку та умов відбування даного покарання, правових наслідків у разі пору­шення вимог закону та ухилення від відбування цього покарання. За результа­тами співбесіди засуджений дає підписку про виконання обов’язків, що випли­вають з вироку суду та інших нормативно-правових актів, і заповнює анкету.

У повідомленні про виклик засудженого до КВІ зазначається обов’язок цієї особи про пред’явлення зазначеному органу виконання покарань таких до­кументів:

а) довідки з місця роботи про те, яку посаду вона обіймає або який вид ро­біт виконує, або копії трудового договору (засуджені, які працюють у приват­них підприємців);

б) трудової книжки та ксерокопії з неї — для осіб, які не працюють.

У подальшому зазначені документи надаються на вимогу КВІ один раз на рік до закінчення строку відбування даного виду покарання.

4. Контроль (франц. controle — перевірка, від ст.-франц. contre-role — спи­сок, що має дублікати для перевірки) — перевірки законів, рішень тощо.

Свою контрольну функцію КВІ здійснює шляхом:

1) перевірки засуджених за місцем роботи. За її результатами КВІ складає акт у двох примірниках, один з яких залишається на підприємстві, в установі, організації, а другий — з відміткою про ознайомлення власника підприємства зберігається в особовій справі засудженого та використовується для усунення виявлених недоліків;

2) щорічної (одноразової) звірки документів і записів у них, про які йшлося у п. 3 коментаря до цієї статті;

3) нагляду за поведінкою цієї категорії засуджених, для чого один раз на три місяці направляються письмові запити про те, чи притягувалися ці особи до адміністративної чи інших видів юридичної відповідальності;

4) виконання інших завдань, що випливають з правового статусу КВІ (див. коментар до ст. 13 КВК).

5. Поняття права власності дано у ст. 316 ЦК України. Відповідно до циві­льного законодавства, суб’єктами права власності є український народ та інші учасники цивільних відносин, визначені у ст. 2 ЦК. Власникові належить пра­во володіння, користування та розпорядження своїм майном. При цьому на зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезна­ходження майна.

Враховуючи, що, відповідно до ч. 4 ст. 13 Конституції України, всі суб’єк­ти права власності рівні перед законом та те, що засуджені до винесення обви­нувального вироку й після цього вправі вільно обирати собі місце роботи (ч. 1 ст. 43 Конституції України), КВІ

1 ... 44 45 46 ... 210
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"