Читати книгу - "Наречені на свята, Лана Кохана"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Розділ 10. Романтичне кліше
Опісля сніданку молодь планувала поїхати кататися на лижах, і в мене було два варіанти: поїхати з ними чи лишитися на поталу їхній бабусі й матусі. А позаяк мені страшно було навіть уявити, на що здатна коаліція цих жінок і чим загрожує година з ними тет-а-тет, я хутко вдяглася й гайнула до машини Наталі.
— Куди це ми зібралися? — упіймав мене коло неї Тиміш.
— У Буковель. Наталю, ти ж не проти?
Вона байдуже стенула плечем.
— Я гадав, ми поїдемо разом, — виразно заломив брів Тиміш.
— Я не поїду в одній машині з Захаром.
— Але це година поодинці, — стишив голос Тиміш.
Я глипнула на Захара: той вантажив Златин сноуборд у багажник. Коли наші очі зустрілися, мій живіт неприємно скрутило.
— Нє, — уперлась я.
Він не зможе натиснути на Тимоша, а ось мене викриє на раз-два. Що менше часу ми з ним проводитимемо разом, то краще.
— Можемо вам уступити, — почувся позаду голос Павла.
Я озирнулася, щоб послати йому вдячну усмішку.
— Тільки будьте пильні, — перевів два пальці зі своїх очей на мої Андрій і кивнув на Наталю: — Вона водить так, наче готується до Формули-1.
Наталя прохрустіла пальцями.
— Тоді я теж сюди! — Злата пограла плечиками, протискуючись між Андрієм і Павлом.
А тоді копнула мене стегном і влізла на переднє сидіння.
— Пристібайтеся, — скомандувала Наталя, коли всі вмостилися. Надягнувши темні окуляри, вона поправила дзеркальце заднього виду.
Мій пасок не хотів закріплюватися, тож коли машина з риком рушила з місця, мене втисло в спинку сидіння. Наталя їхала першою й так управно й швидко долала всі повороти, наче цим на життя заробляла. Їй не заважали ані сніг, ані ожеледиця на необроблених ділянках дороги. Навіть ті ями й грузька багнюка, по яких і пішки ходити — задоволення сумнівне, не тягнули на перешкоди Натиного рівня.
І якщо вранці я була певна, що не пристану на Тимошеву пропозицію щодо катання, то після превеселого сніданку й швидкісної поїздки з Натою рівень адреналіну в моїй крові підскочив настільки, що я зголосилася. Начепила ті лижі, рукавиці, шолом і захист на спину, потупцяла «ялинкою» до синьої траси, відштовхнулася... і згадала, за що колись любила лижі.
Поєднання швидкості, барабанного дробу в грудях і зимного вітру, що летить тобі прямісінько в фізіономію, а тоді розбивається о захисні окуляри, — то дахозносний коктейль почуттів. І хоча гепнулась я цього разу дебело, кінцівки мої лишилися цілими. Отож, стукочучи зубами, я звернулася до Тимоша:
— Хочу ще!
— Хочеш — отримаєш! — великодушно кивнув він.
От тільки я мала на увазі аж ніяк бажання падати ще… А цей новоспечений лижний гуру вирішив перш за все навчити мене саме цьому.
— Групуйся, Лізо! — повторював Тиміш знов і знов. — Відчуваєш, що от-от упадеш, — палички відкинула, руки до грудей притисла, завалилася на бік. І ніколи, ніколи…
— Не виставляй лікті. — Я перекотилася на лівий бік, щоб устати. — Так, пам'ятаю.
— Мало пам'ятати — треба застосовувати знання на практиці. А ти щойно зробила що?
— Виставила лікоть, — нехіть визнала я.
— І впала ти як?
— На спину.
— І в результаті маємо що?
— У мене куприк болить.
Тиміш зітхнув. Я зробила те ж слідом. Палички, уже звично, кинула аж надто далеко, тож, поставивши лижі перпендикулярно до лінії схилу, сперлася на праву ногу й почала руками підбиратися до їхніх носків.
— Якщо ти падатимеш на спину, лижі нестимуть тебе вниз.
Задля страховки Тиміш стояв неподалік. Його закучерявлене від снігу волосся стирчало з-під чорної шапки, ніс і щоки почервоніли, губи злегка посиніли, а на темних віях блищали сніжинки.
— Нумо, зроби це ще раз, Лапко. Тільки, Бога ради, не виставляй!..
— Лікті, так, второпала.
Ми займалися цим вже кілька годин і, відверто кажучи, мені набридло падати.
Не те щоб я не розуміла, нащо все це. Чи зараз кинула навчання, чимдуж поїхала вниз зі схилу, по-чесному впала, отряхнулася й знуджено протягнула: «Ну таке, не вражає — сто разів вже було».
Зовсім ні.
Мені просто набридло цілеспрямовано їхати, щоби падати. Падати, щоби їхати, а тоді падати знову.
Та й синців, відчуваю, буде неміряно, а я — так вже склалося — недолюблюю синці.
— Готова? — гукнув Тиміш, чекаючи на мене біля умовного фінішу.
— Лови! — підтвердила я.
Утім, ловити мене не довелося. Цього разу я впала як слід, і радість мою чули всі дітлахи та їхні батьки на синій трасі.
— Ти зробила це! — просяяв Тиміш.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Наречені на свята, Лана Кохана», після закриття браузера.