BooksUkraine.com » Дитячі книги » Чи може бджола вжалити бджолу? Серйозні питання від маленьких людей, на які відповідають великі люди 📚 - Українською

Читати книгу - "Чи може бджола вжалити бджолу? Серйозні питання від маленьких людей, на які відповідають великі люди"

166
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Чи може бджола вжалити бджолу? Серйозні питання від маленьких людей, на які відповідають великі люди" автора Джемма Елвін Харріс. Жанр книги: Дитячі книги. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 48 49 50 ... 61
Перейти на сторінку:
фатальне. Орбіта Місяця – під кутом відносно Землі, та іноді, в повню, він може потрапити у тінь Землі. Блискуча повня затемнюється або зникає. Лячне видовище!

Це дивовижно, але Місяць міг би сяяти набагато яскравіше, якби був світлішим, тобто краще відбивав світло.

Астронавти, які літали на Місяць на «Аполлоні» у 1960-х та 1970-х роках, були здивовані тим, яке темне каміння на Місяці.

Ніл Армстронг, перша людина, чия нога ступила на поверхню Місяця, писав, що той був кольору «фліктс». Якщо ти думаєш, що це вигаданий колір, маєш рацію! Письменник, який подобався Нілові Армстронгу, вигадав це слово, щоб описати темний, болотно-коричневий колір, який досі не мав назви. Тож Ніл вирішив, що слово «фліктс» ідеально описує колір Місяця.

Звідки беруться океани?
Доктор Габріель Уокер, письменник і ведучий телепрограм з проблем клімату й енергетики

Якщо подивитися на Землю з космосу, побачимо прекрасну блакитну планету, та більша частина блакитного кольору – це океани. Насправді океани займають більшу поверхню Землі, ніж суходіл, тому на нашій планеті дуже багато води. Звідки ж вона взялася?

Науковці не впевнені, але вважають, що якась частина води надійшла ізсередини планети, а якась – із зовнішнього світу. Ще до народження планет та навіть Сонця, 4,500 млн років тому, Земля була схожа на завихрену хмарину з газу та пилу, яка містила також воду. Звісно, уся ця космічна маса зліплювалася у грудки. Що більшими були грудки, то більше вони притягували грудки довкола себе, і все це закінчилося утворенням цілої сонячної системи планет із Сонцем усередині.

Але залишилося дуже багато решток, ніби будівельного щебню, який падав та руйнував новонароджені планети, ніби з величезного автомату для гри в пінбол, утворюючи масивні кратери, схожі на ті, які ми бачимо на Місяці, та нагріваючи поверхню Землі так сильно, що будь-яка вода, мабуть, википіла б.

Що сталося далі – комети також почали громити Землю. Комети – це великі брудні сніжки, зроблені з льоду, тож, приземляючись, вони танули на Землі, утворюючи океани.

Ще більше води, що застрягла у камінні всередині Землі, вийшло на поверхню за допомогою вулканів.

Склади усе це разом, помнож на мільйони років, і вуаля – ось тобі океани.

До речі, те, що воді потрібно десь розливатися, – зовсім інша історія. Океани займають гігантські басейни, схожі на осілі ванни, що розташовані на набагато нижчому рівні, ніж континенти, що їх оточують. Ось чому континенти Європа, Азія та Америка дуже повільно рухаються поверхнею Землі – приблизно в такому самому темпі, в якому ростуть твої нігті. Коли два континенти роз’єднуються, між ними простягається простір, який перетворюється на широкий басейн океану, наприклад Атлантичного або Тихого, що готовий наповнитися водою. Коли два континенти зустрічаються, іноді вони зсуваються між собою так сильно, аж поки між ними не зникне океан.

Могутні Гімалаї сформувалися таким чином: дві частини континенту зсувалися все ближче та ближче, аж поки не проковтнули океан між собою, а потім стислися настільки, що утворили гору Еверест та всі інші високі гори неподалік.

Чому равлики мають мушлю, а слимаки – ні?
Нік Бейкер, натураліст і телеведучий

Що ж, насправді, деякі слимаки мають мушлю. Серед них – деякі хижі слимаки, яких ми бачимо дуже рідко, бо вони проводять більшу частину життя під землею, поїдаючи дощових черв’яків. Їхня мушля зменшена до крихітної лускоподібної пластини, що вкриває верхню частину тіла, ніби кумедний маленький капелюшок!

Отже, межа між слимаками та равликами досить нечітка. І равлики, і слимаки – це молюски із сімейства черевоногих. Але равлики еволюціонували до зручної портативної капсули на спинах. Це забезпечує захист від маленьких хижаків, але, що важливіше, дозволяє виповзати у сухий світ. Мушля захищає тендітне вологе тільце равлика від пересихання на сонці та вітрі, а також вона вкрита товстим шаром слизу, який при висиханні утворює вхід до мушлі, що називається «епіфрагма».

Слимаки набагато уразливіші до зневоднення, бо не мають мушлі. Але вони можуть пересуватися по таких місцях, де мушля заважала б. Вони можуть втискуватись до тісних проходів: тріщин, ущелин та навіть підземних тунелів – до місць, де равлик не вмістився б!

Отже, і слимаки, і равлики мають свої способи вирішувати ті самі проблеми, наприклад ховатися від хижаків або пристосовуватися до погоди. Отже, вони знайшли для себе різні способи виживання – те, що біологи називають екологічною нішею.

Те, що не увійшло до книжки!

Гумористи Стівен Фрай, Сенді Токсвіг, Клайв Андерсон, Роберт Уебб, Шазія Мірза, Сара Міллікен і Джек Уайтхолл змагаються з експертами, даючи альтернативні жартівливі відповіді на дитячі запитання.

Стівен Фрай

Навіщо слону хобот?

Слони дуже сором’язливі та скромні й засоромилися б купатися голяка, бо крокодили та гіпопотами показували б на них пальцем, тому вони прикриваються хоботом. Я також сором’язливий і прикриваюся під час купання.

Сара Міллікен

Чи це нормально – з’їсти черв’яка?

1 ... 48 49 50 ... 61
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Чи може бджола вжалити бджолу? Серйозні питання від маленьких людей, на які відповідають великі люди», після закриття браузера.

Подібні книжки до «Чи може бджола вжалити бджолу? Серйозні питання від маленьких людей, на які відповідають великі люди» жанру - Дитячі книги:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Чи може бджола вжалити бджолу? Серйозні питання від маленьких людей, на які відповідають великі люди"