BooksUkraine.com » Інше » Трохи відчайдушної слави, Емілі Теш 📚 - Українською

Читати книгу - "Трохи відчайдушної слави, Емілі Теш"

61
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Трохи відчайдушної слави" автора Емілі Теш. Жанр книги: Інше. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 4 5 6 ... 115
Перейти на сторінку:
Рекорд Магі був майже таким самим, незважаючи на його незграбність. Кіра знала, що він і деякі інші хлопці з Койотів постійно змагаються, щоб побачити, наскільки близько вони зможуть наблизитися до чотирьох хвилин п’ятдесят дев’ять секунд точно при зміні ротації. Найважче було перейти від Сонтрекера до Дрілл, але ви могли це зробити, ризиковано стрибаючи через ядро ​​станції.

Кіра могла зробити це за чотири п’ятдесят п’ять.

Не те, щоб вона робила це постійно. Вона просто хотіла довести собі, що вона така ж швидка, як будь-який з Койотів.

Група Кіри, Горобці, мали заняття в Дрілл, потім вечерю, а потім чверть зміни на рівні Ойкос перед вимиканням світла. Кіра пробіглася скелястими тунелями навколо Агріколя і спустилася на два рівні повз Дрілл, щоб дістатися до покритих пластидом коридорів рівня Ойкос у нижній частині станції. Це чергування зазвичай було нудним — ремонт, прибирання, шиття. Коли Кіра прибула на кухню, група перед ними якраз закінчувала: це були Дрозди, зграйка дванадцятирічних дівчаток, які реготали й бризкали одна одну водою з відра для миття. Кіра бачила, що вони ще не закінчили прибирання. Чорний пил планетоїда, який був на Геї скрізь, навіть на таких плиткових ділянках, як ця, був намальований мокрими лініями по підлозі. Кіра підійшла до молодших і склала руки.

Хихикання припинилося.

«Скажіть мені, навіщо нам потрібна вода», — сказала Кіра. Вона не сердилася. Не було сенсу злитися на ідіотів. Вона була роздратована, бо такі старші курсанти, як Дрозди, повинні бути розумнішими. І вона, як зазвичай, насолоджувалася тим, що має рацію.

Тиша.

«Ти», — сказав Кіра, вибираючи найменшу, яка реготала найголосніше. «Скажи мені».

«Гм, щоб пити, Валькірі», — сказала дівчина. Кіра відчула укол задоволення, що дівчина знала її ім’я. «І прати, і готувати, і прибирати».

«Щоб жити», — сказала Кіра. Вона звела брови. Народ Геї повинен знати свій обов’язок. Обов’язком Кіри — і її задоволенням — було переконатися, щоб молодші, як ці, поводилися добре.

«Щоб жити», — повторили Дрозди уривчастим хором.

«То навіщо ти нею бавишся?» запитала Кіра. Вона показала на вогку ділянку під ногами. Коштовна волога вже просочувалася між плитками. Той, хто працював над кухнями, зробив усе можливе, ймовірно, з матеріалів, які ніколи не були призначені для будівництва космічної станції; між плитками були широкі щілини, цементний розчин відшаровувався, під ними був голий чорний камінь. «Випий її».

«У ньому мило…»

«Випий».

Дівчина подивилася на групу, шукаючи підтримки, але всі потупили очі. Потім вона жалібно подивилася на Кіру, вологими очима. Кіра нахмурилася. Мало що дратувало її більше, ніж спроба зіграти на почуттях інших людей. . Почуття не були важливими; використовувати їх, щоб маніпулювати, щоб вийти із заслуженої скрути, було ганебно. “Ти думаєш, що плач врятує тебе від маджо?” - запитала вона. “Я чекаю”.

У Дрозда потекли сльози, але вона мала розум не голосити. Вона опустилася на коліна й лизнула вогку плитку. Тепер це був переважно вологий чорний пил. Вона подивилася на Кіру з чорною плямою на підборідді. Кіра бачила, як вона намагалася не кривитися від смаку.

Кіра похмуро чекала.

Дрізд знову нахилилася й лизнула підлогу.

«Чи смакує?» запитала Кіра.

— Ні, Валькірі, — сказала дівчина. Чорна пляма тепер покривала половину її обличчя.

«Завтра тут буде дощ?»

«Ні, Валькірі».

Кіра сказав: «Візьміть чорну мітку». Старші мали право роздавати їх молодшим учням. «І закінчи тут прибирати».

Зміна… коли вона договорила, задзвонив дзвінок. Дрозди усі перезирнулися. У них було п’ять хвилин. Кіра дивилася на них без жалю. Якби вони були розумними, то залишили б одну людину прибирати за ними всіма; таким чином їхня група матиме менше чорних плям на пунктуальності. Людина, яка справді запізнилася, працюватиме у карну зміну замість наступної ротації, але її група не постраждає. І наступного разу всі вони знатимуть, що не варто витрачати воду, роблячи щось таке дурне, як гра.

«Ідіть», — сказала мала, яку Кіра змусила лизати пил. Вона все ще плакала, але її голос був рівним. Кіра сподобала її за це. «Я зроблю це».

Решта Дроздів розбіглися, протискаючись повз високі фігури Горобців, які заходили, коли дзвоник замовкав. Лізабель — єдина з Кіриних одногрупниць, яка пожаліла б ідіотів-молодших — співчутливо подивилася на дівчинку, що залишилася. Кіра удала, що не бачить цього, тому що вона дуже любила Лізабель.

Горобців було семеро: Клео та Жанна, Зенобія, Вікторія та Артемізія, Лізабель, чиє власне ім’я було Ізабелла, на честь королеви-воїна з історії, та Кіра. Вони були єдиною повністю дівочою групою у своїй віковій когорті. У хлопців були Койот і Кіт. Результати Горобців були кращими, ніж у Котів, головним чином завдяки Кірі. Кіра пишалася цим. Їм не вдавалося перевершити Койотів, які всі були бойовими породами. Лише Кіра, Жанна та Клео походили з військових родовідних у Горобців. Незважаючи на низький зріст, Клео була підлим, зосередженим, агресивним бійцем. Жанна бмала шість футів один дюйм, рудоволоса й веснянкувата, худа й смертоносна, цілковито й незворушно спокійна. За останні два місяці вона перейшла до запуску випадкових сценаріїв дванадцятого рівня разом з Кірою, яка працювала над цим майже рік.

Кіра подумала, що вони троє майже напевне отримають призначення у якесь бойове крило, незважаючи на те, що вони дівчата. З інших Горобців — вона наполегливо працювала з ними, доводячи їх до межі можливостей, роблячи їх найкращими, якими вони могли бути. Вони були кращими, ніж будь-яка інша дівоча група. Вона думала, що Арті — не з бойової породи, але витривала, працьовита та напрочуд широкоплеча для базової людської жінки — також має пристойні шанси стати бійцем.

Хвилювання Клео про призначення не мали для Кіри сенсу. У командування були їхні результати навчання, їхні здібності за десять років курсантства. Командування знало, чого вони варті. Віка була маленькою та стрибучою, але розумною; вона з її великою одержимістю сонячними вітрилами належала Сонтрекеру. Лізабель — красива, з блакитними очима й блискучим темним волоссям, а також неймовірно м’яка — мала піти до Дитячої. А Зенобія з її різкими рисами обличчя, м’яким виразом обличчя та спокійною практичністю була призначена для Ойкоса. Це було очевидно.

І всі вони належали Кірі.

«Де Жанна?» – сказала вона, коли вони закінчили готувати разом і сіли їсти. П’ятихвилинний пільговий період давно минув.

Решта обмінялися поглядами.

«Її призначили», — сказала нарешті Клео. «На півдорозі через рекреаційну». Здавалося, вона забула про їхню дивну маленьку конфронтацію за межами агоги. Її очі були зосереджені на обличчі Кіри, дуже пильно, наче вона щось шукала чи, можливо, намагалася їй щось сказати. Кіра хотіла, щоб вона не була такою дивною.

А потім Кіра усвідомила те, що насправді було сказано. «Справді?» — запитала вона. Раптом те,

1 ... 4 5 6 ... 115
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Трохи відчайдушної слави, Емілі Теш», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Трохи відчайдушної слави, Емілі Теш"