BooksUkraine.com » Інше » Трохи відчайдушної слави, Емілі Теш 📚 - Українською

Читати книгу - "Трохи відчайдушної слави, Емілі Теш"

40
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Трохи відчайдушної слави" автора Емілі Теш. Жанр книги: Інше. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 5 6 7 ... 115
Перейти на сторінку:
як командир Джоле в агоге сказав їй, що він пишається нею, отримало інше значення. Ніби він щойно прийшов із наради Командування. Десять років підготовки для цього. Все, що Кіра хотіла від свого життя, — це можливість служити людству. «Яке крило?»

«Ферокс», — сказала Клео так само наполегливо. Інші Горобці мовчали.

Кіра сказала: «Так». Вона не могла стримати посмішку. Бойові крила були місцем, де ви отримували повагу, розкішні надбавки та шанс підвищити ранг. Це було фантастичне призначення, гідне результатів підготовки Жанни. Це був хороший знак і для Клео. І для самої Кіри, але Кіра ніколи не сумнівалася щодо себе. Вона підскочила на ноги, поклавши недоїдену картопляну тушковану картоплю, і повернулася на кухню, щоб зняти з верхньої полиці каністру прозорого потрійного спиртного напою. Вона зачерпнула між пальцями кілька побитих олов’яних чашок. «Лізабель!» — покликала вона.

Лізабель підійшла і взяла чашки, щоб Кіра міг впоратися з каністрою. Кіра налила кожному порцію напоюю, а потім знову впала на своє місце, все ще нестримно посміхаючись. Цілий рік, коли їм було тринадцять років, вона проводила з Жанною у рукопашній секції до фіналу п’ятого рівня агоге знову і знову, змушуючи її робити це належним чином, брати яскраві вогняні гранати, хапати маджо, які не воювали. і використовувати їх як щити. Це все було того варте.

«Доля прихильна до сміливих!» — сказала вона, піднімаючи чашку. Це був девіз Ферокс. Кожне крило мало свій. Інші Горобці повторили його, і Арті з Вікі торкнулися чашками, перш ніж спробувати ковтки горілки, що палила рот і горло. Кіра удала, що не помітила; вони, здавалося, думали, що Кіра не знала, що вони таємно цілувалися. Кіра насправді просто знала, що це не мало значення. Генетична різноманітність створювала глухі кути, це знали всі, і головне, щоб ти виконував свій обов’язок.

Кіра посміхнулася їм. «Можливо, ти будеш наступною», — сказала вона. «Що ти хочеш, Арті? Ферокс також?»

Була пауза. Нарешті: «Скіфіка», — сказала Арті. «Мені подобається маленький значок коня».

Вікі ніжно штовхнула її. «Я хочу Сонтрекер», — сказала вона. «Я впевнена, що верхній масив можна змінити. Якщо мене туди призначать, вони повинні будуть мене вислухати».

Клео сказала: «Дивовижно, Вікторіє, ми й гадки не мали. Розкажи нам більше». Але вона посміхалася, тепер уже не будучи рівною й зосередженою, коли її відвернули від того, про що йдеться. Клео в гарному настрої любила подражнитися. Насправді Кіра давно не бачила її в будь-якому гарному настрої. Вона була здивована тим, яке це було полегшення — можливість розслабитися й залишити Клео домінувати в розмові, не боячись, що її охоплять ні за що. Сама Кіра не була балакуча під час їжі. Натомість вона згрібала кусочки тушкованої картоплі, поки інші розмовляли. Це була не найкраща їжа — кадети отримували не найкращу їжу, — але тіло Кіри, яке жило у бойовій породі, яке перед тим чотири рази проходило Судний день, було жадібним до палива.

Горобці, зігріті алкоголем, обговорювали призначення. Найкращими були чотири бойові крила: Ферокс, Скіфіка, Августа, Віктрікс. Вони мали стильну військово-морську форму зі старих складів Терранського експедиційного корпусу; отримували найкращі номери, перші добірки запасів поза станцією та розкішні надбавки, щоб винагородити їх за небезпеки, з якими вони стикалися. Без них станція не вижила б. Маджо ненавиділи, що у всесвіті все ще є люди, яких вони не контролюють. Бойові крила брали участь у сутичках з ворогами, відганяли шпигунів і вправляли мізки великим торговцям з дальніми перевезеннями, які були достатньо нахабними, щоб перетинати територію Геї, наче людський суверенітет був поза їх увагою. Лише курсанти з найкращими показниками у Дрілл та агоге потрапляли у бойові крила. І, звісно, ​​це означало більше набору з хлоп’ячих груп, ніж від дівчат.

Наступними після чотирьох бойових крил були ті, які підтримували життєдіяльність станції: Системна, Сонтрекер, Aгріколь. Кожне крило було життєво важливе по-своєму. Кіра охоче виконувала свої зміни, хоча вона ніколи не розуміла одержимості Віки Сонтрекером; їй здавалося дивним так дбати про сонячні панелі. Але саме тому Вікі могла стати хорошим Сонтрекером, а Кіра ні. Останніми двомаа офіційними крилами були Розплідник та Ойкос: обидва були необхідні. Без Ойкоса не вдалося б виконати жодну нудну роботу з технічного обслуговування, ремонту та організації змін. Без жінок Дитячого крила у людства не було майбутнього.

Принаймні два Горобці повинні бути призначені в Розплідник, щоб підтримувати популяцію. У якийсь момент Кіра це вирішила. Лізабель була очевидною кандидатурою, але важко було сказати про другого кандидата. Можливо Дзен, замість Ойкоса. Можливо, Арті: людство втратить солдата зараз, але отримає кожну дитину, яку вона їм народить у майбутньому.

«Ми незабаром дізнаємось», — сказала Кіра, коли розмова перейшла з хвилюючої у кругову. «Командування знає краще».

«О, звісно, ​​які ми дурні. А ти, Кіро?» сказала Клео. «У пряме командування?»

Кіра нахмурилася. Командне крило не було офіційним призначенням. Треба було бути кращим із кращих. Кіра не буде готовою ще роками. «Не будь смішною. Ще ні. Скіфіка або Віктрікс».

До Клео повернувся плоский вигляд. «Ще ні, вірно. Яка ти скромна. Приклад для всіх нас».

Слова були дражливими, але тон був невдалим. Кіра сказав: «Клео, що не так?»

«Що не так?» — повторила Клео.

Кіра справді нічого не могла придумати. «Ти мало відпочила?»

Була пауза. Кіра помітила, що решта Горобців мовчки дивляться між собою: чотири пари очей, бо Жанни вже не було. Стурбований вираз обличчя Лізабель. Віка виглядала винною, тому що вона якось це почала, а Арті пересунулася, щоб взяти її руку під столом. Безвиразний дзен — здавалося, що дзен ніколи ні на що не реагує.

Нитка розмови в якийсь момент вислизнула з рук Кіри. Вона не могла цього зрозуміти.

«Час для відпочинку», — сказала нарешті Клео з величезним презирством. «Звичайно. Я пішла і відбула волонтерську зміну в дитячому садку. Навчила дюжину нахаб їхнім таблицям множення та швидко зробила мінет кожному адміралу. Я відчуваю себе так піднесено!»

— Клео, — сказала Лізабель.

Клео встала. «Нам потрібно встигнути на чверть зміни, — сказала вона, — якщо тільки ми не хочемо сидіти й підсмажувати Жанну, доки нас усіх не виженуть зі станції за те, що ми занадто розважилися. Або наш безстрашний лідер має кращу ідею?»

«Я не твій лідер, Клео», — сказала Кіра. «Я твоя сусідка».

«Ой, так, моя помилка», — сказала Клео. «Як я могла забути, що ти одна з нас?»

«Жанна отримала Ферокс», — тихо сказала Лізабель. Вона тримала руку на зап’ясті Клео. «Ти теж будеш воювати. Не бійся».

Клео глибоко вдихнула, потім зітхнула й струснула руку Лізабель. «Ну… Командування знає краще. Мені насправді

1 ... 5 6 7 ... 115
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Трохи відчайдушної слави, Емілі Теш», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Трохи відчайдушної слави, Емілі Теш"