BooksUkraine.com » Не художня література » Замкнута система управління, Антон Данко 📚 - Українською

Читати книгу - "Замкнута система управління, Антон Данко"

36
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Замкнута система управління" автора Антон Данко. Жанр книги: Не художня література. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 4 5 6 ... 135
Перейти на сторінку:
Частина 1. Розділ 1. Аналіз систем підприємстваАгрегірований баланс

     
  ________________________________________________                               

 Говорячи про підприємство, було б доцільно уявити його трохи інакше, аніж ми звикли бачити. Усі його бетонні стіни та залізні машини, комунікації та працівники – все це є живий ОРГАНІЗМ, колективна дія якого спрямована на отримання прибутку. За невидимим фасадом ховається від нашого ока все те, що є в нас самих. І все це функціонує так само, як наше тіло, і поводиться так само, як ми самі.
Давайте представимо підприємство, фірму, компанію по-іншому і розберемо її функціонування на складові  системи для того, щоб зрозуміти аналогію, важливість та призначення кожної такої системи.
Наше тіло, як живий організм, є складним комплексом взаємопов'язаних систем і підсистем. Ще зі школи ми знаємо анатомію людини, а на практиці розуміємо, що час від часу здоров'я треба перевіряти, лікувати і взагалі берегти. Бо як говорить мудрість: «Здоров'я – це те, на що ми звертаємо найменше уваги, і що найбільше варте».

Здебільшого підприємство – це теж великий живий організм. Він, так само, як і людина, схильний до хвороб і, навіть, смерті. Тому, оцінивши структуру підприємства та його функціональні системи, ми за аналогією з живим організмом зможемо осмислено оцінити важливість «здоров'я» самого підприємства, зрозуміти та оцінити методику його діагностики та лікування.
 Здорове підприємство забезпечує можливість виконувати свою основну операційну діяльність, зберігаючи постійну платоспроможність для своєчасного розраховування, фінансову незалежність, контрольованість та керованість.

Слідкувати за цим зобов'язаний фінансовий аналітик, фінансовий менеджер та фінансовий директор – тобто фінансова служба. У порівнянні з медициною: лаборант – це фінансовий аналітик, лікар – фінансовий менеджер, головний лікар – це фінансовий директор, фінансова служба – це лікарня разом із поліклінникою.


Отже, підприємство – це комплекс систем його функціонування, а саме:

1. Структура підприємства – скелет людини
2. Матеріальні запаси – м'язова система
3. Фінансова система – кровоносна система
4. Облікова система – нервова система
5. Фінансово - планова система - зорово - слухова система
6. Контрольна система – шкіра, печінка
7. Бюджетна система – шлунково-кишковий тракт
8. Адміністрація управління – голова та спинний мозок
9. Система стимулювання – душа людини


Як працюють ці системи?
               
Насамперед, підприємство має бути добре структуровано. Перед усім,  виділено функції та встановлено узгодженість дій керівників підрозділів. Відсутність будь-якого органу в людини робить його калікою – інвалідом.
 
Аналогічно і для підприємства.
Тому такий важливий для підприємства є його скелет – уявна організаційна структура.
При цьому скелет -  це лише основа, на якій тримаються інші системи. Для виконання своїх функцій структурі потрібен механізм, що надається підприємству у вигляді ресурсів. Неправильна організаційна структура керування підприємством, або відсутність окремих важливих її складових, є абсолютно неприпустимим. Узгодженість структурних процесів, їх чітка функціональність впливають в комплексі всього організму - це внутрішній механізм впливу всіх життєзабезпечених систем.

Ми всі знаємо що буває, коли пошкоджено хребет чи кінцівки. Так і підприємство – все має бути на місці:   функції визначені, зв'язки узгоджені, дії вивірені та оптимізовані. Немає нічого менш витратного, ніж продумана і сформована структуру підприємства. Але, в той же час немає важливішого початку, ніж формування структури бізнесу підприємства, з якої все починається і яку так не просто змінювати. Це схоже на автомобіль, який готують у далеку дорогу: мотор, колеса, освітлення, гальма, кермо – все має бути на місці і працювати справно.  На дорозі виправити буде дуже не просто, якщо взагалі це буде можливо.
Для функціонування підприємства, образно сприймаючи, необхідні канали, які зєднують його структури,  по аналогії з кровоносною системою організму. Тобто, для підприємства фінансово-грошова система має виконувати  функції регулювання руху коштів, яких має бути в обороті не більше і не менше. І за цим необхідно стежити.  Для підприємства грошові потоки - це ніщо інше, як для організму кров, без якої він не може жити. Причому за нестачі крові органи можуть просто перестати функціюнувати. Не можна цього допускати.  І ми про це знаємо. При цьому швидкість руху таких потоків повинна бути оптимальною - тобто, потрібно дотримуватися оптимального артеріального тиску (прихід крові  до органів з киснем) і венозного (відток крові від органів без кисню). Кров в організмі - це і є рух коштів на підприємстві. До того, такий рух аналогічний кровотоку в організмі має бути постійним і безперервним.  

Грошові потоки та їх інтенсивність, як і кошти на рахунках формують систему підприємства забезпечення фінансовими коштами . Саме кошти, як інструменти платежу грають роль посередника в товарообмінних господарських операціях. Їх недолік - це неспроможність платити за зобов'язаннями - тобто втрата платоспроможності. Їх надлишок – це заморожені, або простіше - виведені з обігу гроші.
Інформацію про стан системи управління підприємства збирає, обробляє та надає система обліку, яка  має бути, перш за все, достовірною. Бо тільки так ми можемо правильно оцінити та прийняти оптимальне управлінське рішення. Бухгалтерський та управлінський облік – ось джерело інформації для всіх систем підприємства!
При цьому, управлінський облік – це облік кількісного стану, а бухгалтерський, або фінансовий облік, – це відображення управлінського кількісного обліку у його грошовому еквіваленті. Простіше -  відображення і фікасація всіх господарських операцій спеціальним методом подвійного запису.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 4 5 6 ... 135
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Замкнута система управління, Антон Данко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Замкнута система управління, Антон Данко"