BooksUkraine.com » Не художня література » Замкнута система управління, Антон Данко 📚 - Українською

Читати книгу - "Замкнута система управління, Антон Данко"

45
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Замкнута система управління" автора Антон Данко. Жанр книги: Не художня література. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 5 6 7 ... 135
Перейти на сторінку:

Облік має бути достовірним – інакше навіщо він тоді потрібний взагалі? Фінансовий облік ведеться за суворо встановленими правилами та принципами. Він описаний і унормований частинами в національних та міжнародних стандартах. Порядок його використання обумовлено обліковою політикою на конкретному підприємстві. В  той час, управлінський облік не регламентований і не стандартизований у рамках законодавства. Але, при цьому, існують науково-обґрунтована методика його ведення та використання. Фінансовий, бухгалтерський, облік, необхідний для фіксації всіх господарських операцій подвійним методом безперервно і автономно, а також для формування загальної зведеної таблиці – ОСВ та фінансової звітності, за якою можна судити про фінансовий стан підприємства, його платоспроможність, стійкість, оборотність та ефективність використання активів та пасивів підприємства. Управлінський облік користується іншими інструментами управління:   як-то фінансове планування та бюджетування повною мірою. Якщо нервова система людини – це система накопичення та реакція органів інших систем життєдіяльності організму, то облік – це аналогічна система для підприємства. Не знаючи результатів своєї діяльності за минулий період, підприємство не зможе спланувати свою діяльність на майбутнє. При цьому, таке підприємство може впритул підійти до становища банкрутства та неплатоспроможності.
Китайський філософ Конфуцій сказав: «Той, хто не думає про далекі неприємності, зустрінеться з ними вже завтра» . Тому, фінансово-економічне планування – це передбачення майбутнього, його орієнтири до виконання та контролю. Образно кажучи, підприємство, яке не планує, працює із зав'язаними очима та закритими вухами. Система фінансового планування та бюджетування якраз і виконує цю роль на підприємстві. Говорячи про живий організм без органів зору, слуху і дотику, можна стверджувати - живий організм в цьому випадку не може орієнтуватися в навколишньому середовищі належним чином.

В порівнянні - це як, зав'язавши очі і вуха, відправити людину у велике місто... На коротких відстанях ще якось можна впоратися, але... на середніх і далеких – ніяк. Так і бізнес.  Продавці товарів на ринку, маючи невеликий асортимент і обороти, ще можуть все утримати в голові асортимент і зневажливо ставитись до планування. Але середній бізнес і, звичайно, великий без планування обійтися не в силах.
Образно кажучи, підприємець – це маленький човник, здатний швидко змінити свій напрямок і темп руху.  А от, скажімо, яхти та великі кораблі цього зробити не можуть. Їм потрібен час і вони мають бути готовими до таких форсмажорних ситуацій. І взагалі, такі лайнери повинні знати наперед куди плисти - інакше просто можна сісти на мілину або розбитися. Іншими словами – вони наперед повинні розрахувати маршрут руху по карті, обминаючи рифи, розраховуючи графік поповнення палива в портах.
 Так само і на підприємствах, що мають великі асортименти, розгалуджене виробництво та складні структури управління. Але,  хто заважає малому бізнесу використовувати такий метод управління, адже цьому треба ще навчитися. І чим раніше - тим краще. І взагалі, підприємця, який використовує планування та бюджетування можна порівняти з водієм, який користується навігатором у великому місті. У цьому випадку можна оптимізувати свій бізнес – аналіз продажів, бюджет закупівель за точкою окупності та планирумою рентабельності продажів, прагнучи заданої рентабельності (прибутковості) свого бізнесу. Але, для цього потрібно хоча б знати - що таке фінансове планування та бюджетування та як його використовувати у власних цілях. Зрозуміло, що все це навіть хочуть зрозуміти, вважаючи такий спосіб управління не доцільним і навіть непотрібним у тому ситуації. Але це тільки доти, доки такий малий бізнес не перетвориться на справжнє маленьке підприємство.
 Але чи може працювати будь-яка система без харчування? Хіба можуть працювати робітиники без оплати? Ці витрати мають також прогнозуватися. І тому створюються бюджети витрат і доходів. Система бюджетування – це інструмент управління підприємством, як, наприклад:  бюджет держави, бюджет сім'ї. Бюджет – це  план майбутніх витрат і доходів як в кількісному , так і грошовому обчисленні. Як відомо, не можна однозначно прорахувати фінансовий план підприємства, не можна однозначно під нього сформувати і бюджети. Планування витрат і доходів під фінансовий план - це процес у часі. Тут важлива як арифметика, так і пріоритетність розрахунків. Крім того, під кожний варіант фінансового плану має відповідати свій бюджетний план.
Таким чином, планування та бюджетування по максимальним і мінімальним відхилення – це «шлях», за яким і має рухатися підприємство у своїй діяльності. Контроль за виконанням затверджених бюджетів та фінансових планів повинен постійно відстежуватися, відображатися, зіставлятися та коригуватися з плановими бюджетами в рамках «затвердженого шляху». Процедура розробки фінансових планів, бюджетів, і їх прийняття  затверджується і розробляється відповідно до концепції планування та бюджетування на підприємстві. Крім того, з метою виконання затверджених бюджетів, система оплати праці та матеріального стимулювання управлінців, які відповідають за бюджети, має бути міцно пов'язана з бюджетами, а також системою контролю та планування.
Захист організму підприємства – це насамперед контроль, адміністрування та аудит. Не можна зменшити роль захисних функцій організму. Саме такі захисні системи, як імунна система, а також печінка разом зі шкірою та ін. захищають всі внутрішні органи нашої системи від зовнішнього та внутрішнього впливу.
Аналогічно цьому підприємство теж піддається впливу шкідливих зовнішніх та внутрішніх факторів, ризиків та форсмажорів. Саме тому система захисту підприємства – це не лише зовнішній паркан з колючим дротом, з охоронцями та сигналізацією, але й більшою мірою це інформаційна та економічна безпека підприємства. Тобто – захист його функціонування всіх складових систем. З цією метою вводиться контроль – аудит відображення господарських операцій та складання достовірної фінансової звітності, періодичний контрольних ревізій на складах, перевірки правильного виконання законодавства з метою недопущення помилок, захисту внутрішніх систем від проникнення та промислового шпигунства, крадіжки та розкрадання активів підприємства. Крім того контроль виконання фінансових планів і бюджетів, пов'язаних із системою матеріального стимулювання – це система захисту промислового «організму» підприємства.
І ось нарешті найголовніше – «душа» підприємства. Сенс цього  в тому, що тільки інтерес до роботи, сформований на системі стимулювання до виконання поставлених планових фінансових показників і завдань, є двигуном і гарантом функціонування всіх раніше перерахованих систем підприємства так само, як Душа живого організму, яка змушує нас жити. Працівники приходять на підприємство не просто працювати, а заробляти гроші на своє існування. Спільники створюють підприємство для того, щоб отримувати прибуток. Все це абсолютно точно працює тільки за винагороду і має свою мотивацію, а також інтерес до роботи.
Кожен має посадові обов'язки, права та функції. Їх сумлінне виконання повинно обов'язково заохочуватись матеріальними і моральними  винагородами. Стимул кар'єрного зростання, підвищення кваліфікації, удосконалення управління структурними підрозділами та підприємством, загалом – все це ІНТЕРЕС.
 Цей інструмент управління працівниками найтонший і найчутливіший. Якщо ми хочемо націлити колектив на досягнення поставлених завдань, наприклад, щодо виконання фінансового плану, бюджетів – то система управління підприємством має сформувати спільний інтерес до цього. Це і є інтерес,  або - пряма зацікавленість. Кожен, від робітника до директора, має бути пов'язаний у єдину систему стимулювання та опалати праці з єдиною метою – домогтися поставлених цілей та виконати завдання, що стоять перед підприємством загалом. Будь підприємство найбагатшим, більшим і красивішим, але... якщо не сформовано оптимальну систему оплати праці та матеріального стимулювання працівників, то все це може дуже легко зруйнуватися аналогічно тому, як п'яниця проп'є останні свії штани, або  покінчить зі своїм тілом, втративши мету життя, ким би він раніше не був. Наприклад, Майкл Джексон або Бріджіт Бардо...
Отже, ми тепер ясно уявляємо і знаємо, що своє здоров'я треба берегти, його треба доглядати і стежити за ним. Все це стосується і будь-якого підприємства, фірми, будь-якого бізнесу.
Що ж буде, якщо за своїм організмом не стежити?
Правильно, як і попереджав Конфуцій - будуть близькі проблеми.
Хто ж має стежити за «фінансовим здоров'ям» підприємства?
Правильно - фінансовий аналітик.

1 ... 5 6 7 ... 135
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Замкнута система управління, Антон Данко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Замкнута система управління, Антон Данко"