Читати книгу - "інформатика, Іванна Клиса"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
6.1. Розробка веб-сайту.
Структура веб-сайтів. Розрізняють зовнішню та внутрішню структуру веб-сайту. На даній схемі показана зовнішня структура сайту. Основними елементами цієї структури є:
Шапка сайту, яка містить логотип і назву сайту. Шапка сайту може вирішувати декілька завдань. По-перше, це візитна картка інтернет-ресурсу. По-друге, шапка сайту дуже часто використовується для розміщення в ній основного меню. – Меню – це засіб для переходу до основних розділів сайту. Наприклад, таких, як каталог файлів, форум, зворотній зв’язок та ін.
Контент (англ. content – зміст) – змістове наповнення веб-сторінки, доступне користувачу: тексти, зображення, відео, звукові дані та інше.
Перед нами головна сторінка шкільного сайту, основним контентом якої є новини.
Підвал сайту або футер, є менш функціональною частиною. В ньому містяться контактні дані та повідомлення про авторські права.
Окрім цього, на сайті можуть бути присутні посилання на інші сайти, різноманітні інформери (наприклад, погода в Бобринці, святковий календар) та інші елементи.
Внутрішня структура сайту, як правило, представлена картою сайту – діаграмою, що візуально відображає ієрархію сторінок сайта, схему зв’язків і переходів між ними.
Перейдіть на сторінку Карта сайту, щоб ознайомитися з внутрішньою структурою даного сайту.
Веб-сайт – це сукупність веб-сторінок, які об'єднані між собою за змістом та навігаційно. Всі сайти, до яких доступ вільний, утворюють Всесвітню павутину – найбільше сховище інформації.
Веб-сайтів є дуже багато, і класифікувати їхі можна по-різному та за різними критеріями [6].
Візуальна класифікація веб-сайтів.
За цією класифікацією сайти поділяються на текстові, графічні та імітаційні.
Текстові сайти містять переважно текстову інформацію та відносно мало зображень. Вони порівняно невеликі за розміром і мають простий дизайн. Дуже часто сайти інших типів крім стандартної мають ще й текстову версію – для тих відвідувачів, які з різних причин не хочуть завантажувати повні варіанти веб-сторінок [6, 13].
Графічні сайти окрім певних текстових матеріалів містять багато графіки: спливаючі меню, піктограми, анімаційні зображення тощо.
Імітаційні сайти запозичують ідею оформлення з реального світу.
Так, наприклад, сайт про автомобілі може містити програму, що відображає всі деталі автомобіля на екрані та дає огляд позиції водія у процесі руху.
Такі сайти найчастіше отримують нагороди Webby Awards за свій нетрадиційний, інноваційний дизайн.
Отже, класифікація сайтів непроста і неоднозначна. Передусім можна по-різному визначати критерії, за якими класифікують сайти. Окрім того, іноді складно визначити, до якої категорії належить той чи інший сайт. Проте така класифікація допомагає зорієнтуватися у величезній кількості ресурсів Інтернету.
Етапи створення веб-сайтів
Постановка завданняНа цьому етапі визначається:
Мета створення сайту; Тематика сайту; Тип сайту; Відмінності сайту від інших сайтів такої самої тематики. Аудиторія потенційних відвідувачів сайту: вік відвідувачів, стать, коло інтересів тощо; Перелік сервісів для розміщення на сайті: форум, чат, пошукова система та ін.; Перспективи розвитку сайту. Визначення структури сайту для його окремих сторінок. Розробка дизайн макета сторінок сайту. Етап програмування сайту. Розміщення (публікація) сайту в інтернеті. Розміщення на сайті інтерактивних елементів, таких як системи пошуку, голосування, форуму та ін. Сайт розміщують на сервері, який надає послуги хостингу. Під час публікації в Інтернеті сайту надається доменне ім’я. Після цього сайт стає доступним для перегляду всіма бажаючими. Сервери, які надають безкоштовний хостинг: google.com.ua, ucoz.ua, edukit.org.ua тощо. Недоліком використання деяких серверів, що надають безкоштовний хостинг, є розміщення сторонньої реклами та обмеження використання деяких інтерактивних засобів. Можна розмістити сайт на сервері платного хостингу без реклами та з усіма потрібними програмними засобами. Перевірка відображення сайту різними браузерами. Це процес реєстрації сайту у пошукових системах і каталогах, розміщення посилання на нього на інших сайтах. Для підтримки інтересу до сайту важливо регулярно поповнювати його цікавими унікальними матеріалами. !Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «інформатика, Іванна Клиса», після закриття браузера.