BooksUkraine.com » Сучасна проза » Коли ти поруч 📚 - Українською

Читати книгу - "Коли ти поруч"

209
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Коли ти поруч" автора Світлана Талан. Жанр книги: Сучасна проза. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 53 54 55 ... 76
Перейти на сторінку:
чи то смажена картопля на солоному салі або місо-суп з водоростями.

Він подивився на свою подругу, у якої була гарна фігура Моніки Белуччі та обличчя розпещеної ляльки Барбі. З Елею він познайомився на відпочинку в Римі кілька тижнів тому. Кокетливе личко, пишні гарні груди, примхливі вуста привернули його увагу до цієї живої ляльки, втім, як і багатьох чоловіків. Сергій не хотів залишатися наодинці із самим собою і сумними думками. Дім, де все ще відчувалася невидима присутність Віталіни, залишився десь далеко, і Сергій розумів, що йому треба просто відволіктися, добре відпочити, щоб набратися нових сил для роботи. Кандидатура Елі, яка нав’язалася в супутниці, йому підходила якомога краще, і він запропонував їй подорожувати по Європі разом. Вони безцільно проводили цілі дні, ходили і їздили на екскурсії, відвідували бари, нічні клуби, гуляли вулицями незнайомих міст і просто байдикували. Ніяких взаємних зобов’язань, просто приємне спільне проведення часу.

Еля не вирізнялася ні особливим розумом, ані тонкою душею. Та й навіщо їй це все, якщо є довгі стрункі ноги, оксамитова шкіра, гарні груди та округлі сідниці?

– Гей! Ти де знову? – Еля торкнула пальчиком кінчик його носа. – Куди ми зараз підемо?

– Куди хочеш, – байдужим голосом сказав Сергій.

– Хочу… в Париж! Хочу на Ейфелеву вежу!

– У Париж? – перепитав Сергій. – Зараз?

– Хочу просто зараз! – промуркотіла Еля і притулилася своєї оксамитовою щокою до бороди Сергія.

– Значить, полетимо до Парижа, – мовив Сергій і додав: – Якщо ти хочеш.

– Хочу! Дуже хочу! Ти просто чудо! Душка, – вона чмокнула його в щоку. – І я тебе люблю! А ти мене любиш?

– Люблю, – відповів Сергій, не надаючи цьому слову жодного значення. Еля хоче почути це слово – нехай чує…

Коли над Парижем опустився тихий вечір і місто заблищало мільйонами різнокольорових вогнів, Сергій залишив у ліжку сплячу Елю і вийшов покурити на балкон. Він дістав з пачки сигарету, чиркнув запальничкою і, не поспішаючи, із задоволенням, затягнувся димом. Він згадав таку незнайому і водночас близьку дівчину Дарину. У пам’яті спливло її зізнання про те, що вона ніде не була й навіть не бачила море в нічний час. «Майже ніде», – відповіла вона йому одного разу. А він був майже скрізь. Сергій затягнувся димом знову, намагаючись прогнати думки про Дашу. Він був дорослим, зрілим чоловіком і явно розумів, що по Інтернету неможливо впізнати людину і він, звичайно ж, не може мати ніяких почуттів. Одна справа – писати одне одному листи, довірити щось сокровенне, а побачити живу людину, спілкуватися з нею – це зовсім інше. «Неможливо сумувати за тим, кого ти не бачив жодного разу в житті», – повторював він собі щодня і щогодини. Твердив і не відпускав від себе Елю. Іноді йому було соромно від того, що свою подругу він сприймав як річ, котра не потрібна, але і викинути начебто шкода.

Сергій навмисне перервав листування з Дашею на два місяці, вирішивши, що їм обом потрібен час, щоб відвикнути одне від одного, щоб листи не стали невід’ємною частиною їхнього життя. Поруч була Еля – вишукано красива, схожа на супермодель, але така штучна, неприродна, награна. Нею можна було просто милуватися, щоб не дати можливості думкам повертатися до тієї дівчини на фотографії.

Сергій швидко загасив цигарку, безжально розчавив її пальцями в попільничці та швидко побіг до кімнати готелю, де спала у своєму розкішному рожевому пеньюарі Еля. Він навшпиньках пройшов повз неї і витяг з кишені піджака портмоне. Повернувшись на балкон, він дістав з гаманця складену вчетверо світлину і розгорнув її. На нього весело дивилися сині, як вода глибоких озер, очі Даші. Сергій довго вдивлявся у відверте, щире, без шару гриму, обличчя Даринки, потім різким рухом склав світлину і знову сховав у портмоне.

– Маячня, – сказав він. – Повна маячня. Такого не може бути.

Сергій дістав чергову цигарку і нервово закурив, думаючи про щось своє…

Розділ 37

– Дашо, є пропозиція, – сказав Даші Андрій, коли дівчина прийшла вилити з баночки рідину, яку відкашлював і спльовував Андрій. У Андрія був рак легенів, і Даша, виплескуючи вміст баночки в унітаз, помітила, що з кожним разом крові стає все більше. Вона ретельно сполоснула баночку, обробила її розчином хлораміну і, повернувшись до палати, запитала:

– І яка ж, Андрію, в тебе є до мене пропозиція? Якщо збираєшся запропонувати мені руку й серце, то скажу відразу: мені ще рано, я хочу побути молодою і вільною.

Даринка посміхнулася Андрієві. Їй подобався цей хлопець, що худнув на очах, але не втратив почуття гумору, не зневірився. Він завжди намагався всім допомогти, чим міг, хоча сам був уже такий слабкий і виснажений недугою, що ледве пересувався в інвалідному візку.

– Ага, я тебе зрозумів. Ти натякаєш, що я старий для тебе? – пожартував Андрій. – А ти паспорт мій подивись! Та що там паспорт? Я ще, як Зевс, на своїй колісниці мчати можу по коридору! Якщо, звичайно, хтось ззаду мою коляску підштовхне.

– Так що в тебе за пропозиція? – посміхнулася Даша вічному оптимістові.

– Про твої вірші шумить уже все відділення.

– Це не мої вірші. Я, до твого відома, нездара. Я й чотирьох рядків не зліпила за своє життя. То про що там ще шумить наше відділення?

– Про те, як ти красиво і душевно вмієш їх читати.

– Ти хочеш, щоб я тобі щось прочитала?

– Усі хочуть, – зітхнув Андрій. – Я б не проти, щоб ти особисто мені читала їх щодня, але це буде егоїстично з мого боку. Ми тут усі подумали і вирішили попросити тебе влаштувати літературний вечір.

Даша замислилася.

– І як ви собі це уявляєте?

– Є така програма. Знаєш, я її сам склав – прошу врахувати мої заслуги: перше – оголошення, вступна промова, друге – виступає Даша з читанням ліричних творів, третє – художня частина.

– І що ж у ній?

– Будемо готувати концерт. Кілька пісень, я думаю, вистачить.

– Цікаво, – протягнула задумливо Даша.

– Відчинимо двері в усі палати, щоб було чутно лежачим, а ходячі нехай не відлежують боки, а виходять у коридор. Зовсім розлінилися вже, – удавано пробурчав Андрій.

– І коли у нас буде цей вечір?

– Та хоч сьогодні! Голим зібратися – поясом підперезатися.

– Мені треба з дому принести свій зошит, підготуватися, – сказала Даша. – Що ти думаєш: я все напам’ять знаю?

– Думаю, що завтра, в суботу, буде навіть краще, – погодився з нею Андрій. – Начебто як вихідний день, а то ми тут так запрацювалися в робочі дні…

– Андрію! – засміялася Даша. – З тобою не

1 ... 53 54 55 ... 76
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Коли ти поруч», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Коли ти поруч"